Simponi

zuzuzuzu 3
kategorisi Anti-TNF
Arkadaslar ıyı gecelerSimponi diye bir ılac ismi duyan yada kullanan varmı? Varsa acil bilgilerinizi bekliyorum Simdiden Tesekkürler...

Yorumlar

• eceece 79 Istanbul
    Merhaba çok bilgim yok ama onunda anti tnf olduğunu biliyorum netten bakabilirsin ya da en mantıklısı kullanmanı isteyen doktordan ayrıntıları istemen  :)
  • zuzuzuzu Yükleniyor... 3
    Teşekkürler Ece hn aslında bıraz internetten arastırdım ama kullanan birilerinden biseyler duymak okumak istiyo insan aslında esime humira onermıstı dr u ama sonra vazgecip buu ilacı kullanması gerektıgnı soylemıs bende burdan kullananlardan bılgı alısverısınde bulunmak ıstedim Tekrar tesekkürler
  • McKayaMcKaya 2,593 İstanbul
    Kullanma talimatı ve prospektüs bilgileri Anti-TNF bölümüne eklenmiştir.
  • bu ilacı 18 Şubatta ilk dozunu aldım ve şu ana kadar ağrı kesici dahi kullanmadım. ben 12 yıllık AS hastasıyım ve endol ve salazoprin içmeden (içsem dahi) ağrısız geçen bir günüm yoktu. ilacı kullandığımdan beri sanki yeniden doğmuş gibiyim. bana çok iyi geldiğini düşünüyorum.  :dusun:
  • Bana da bu iğneyi verdi doktorum. Ancak öncesinde pnömo 23 aşısı vurulması gerekiyormuş. Aşıyı vurdurdum 1 hafta sonra iğneyi yaptırmam gerekiyormuş. Bekliyorum o yüzden. Ben de çok merak ediyorum ağrılarım geçecek mi diye..
  • Bu tip anti-tnf kullanan arkadaşlarımız uzun vadede de sonuçlarını ve tecrübelerini paylaşırsa seviniriz.sevgiler,Cüneyt
  • Merhabalar ben ilk iğnemi bugün oldum. Ne kadar kullanılması gerekiyor bilen var mı acaba. Doktorum herhangi bir bilgi vermedi.
    Doktorunuzun hiç bir bilgi vermeden bu tedaviye başlaması kabul edilir bir şey değil. Sonuçta hastanın tedavisini seçme hakkı var. Bu sebeple hekim hastasına uygulayacağı tedaviyi anlatmak ve onun onayını almak zorunda. Sadece sözlü değil bu tür iğneler için yazılı onay da gerekmektedir. Size herhangi bir belge imzalatılmadı mı?Bu iğne (eğer anti-tnf ise) bir seferlik bir şey değil. Ömür boyu kullanacaksınız.
  • Bende simponi kullanıcısıyım 3 ay oldu ilk iki ay ağrı falan hiç hissetmedim ama 3 ay ağrılarım tekrar başladı bu ayda kullanıp yararını görmezsem doktorum değiştireceğini söyledi de bilmiyorum Pek fazla iyimi kötümü ilaç ama yan etkilerini okuduğumda oturup ağladım  :( ilerisi için ne kadar iyi olur bilmiyorum sende doktorundan sana anlatmasını iste
  • Doktorum ile konuştum korkmamam gerektiğini çünkü bu iğneyi kullanan dünyada çok fazla kişinin olduğunu söyledi. Ancak bana ömür boyu kullanacaksın diye bir cümle kurmadı. Siz ömür boyu kullanılması gerektiğini nereden biliyorsunuz? Bu iğneyi kullanıp bırakan yok mu? Benim hastalığım çok ağır geçmekte. Kullanılan hiç bir ilaç işe yaramadı, ellerim ve ayaklarımda hafif eğrilmeler olmaktaydı. Başka seçenek yoktu zaten.
  • monomono 5,405 Ankara
    .. Siz ömür boyu kullanılması gerektiğini nereden biliyorsunuz?
    Bilmeye gerek yok, bu grup ilaçlar bu sitede yıllardır yazılıyor çiziliyor, Anti-TNF bloker deniliyor, yani bloke ediyor; tedavi etmiyor!Bildiğimiz ağrı kesicilerin asortik versiyonu yani.
    Bu iğneyi kullanıp bırakan yok mu?
    Bırakan derken yan etki verdiğinde tak diye keserler bu ilacı, öteki türlü bir kaç kere kullanırım sonrada bırakırım diyende belki vardır ama bırakma olayı çoğunca yan etkilerinden dolayı olmaktadır.Neyse bu olayı biraz daha inceleyin zaten ilgili bölümümüzde var.
    .. Siz ömür boyu kullanılması gerektiğini nereden biliyorsunuz?
    10 yıldan fazla bir zamandır bu ilaçlardaki gelişmeleri takip eden birisi olarak alındım. :( Doktorunuzun bu konuda benim kadar makale okumuş olduğundan bile şüpheliyim. Size söylediğine baksanıza; "Dünyada bu ilacı kullanan çok sayıda kişi var."- Eh madem çok insan kullanıyor bana da verin.Böyle mi demeliyiz? Bir hekim hastasını böyle mi bilgilendirmeli?Bu ilaç sizin için çok uygun bir tedavi yöntemi olabilir. Çok faydasını görebilirsiniz. Belki de aksi olur başka ilaca geçersiniz. Sorun bu değil. Sorun; hekimin hastasını önemsemeyip, tedavinin ne kadar süreceğini, ne sağlayacağını, muhtemel yan etkilerinin ne olacağını anlatmayıp pazarlamacı ağzıyla "bunlar çok gidiyor" demesi.Doğrusunu ben size söyleyeyim. Bu ilaç bu tür ilaçlar içinde en yeni olanlardan birisi. Daha sağlıklı bir sonuç alınmış değil. Dünya beni ilgilendirmiyor, Türkiye'de ruhsat alma tarihi 30.12.2011. Yani daha 1,5 yıl bile olmamış.Ellerindeki tek deneyim ne biliyor musunuz? "İlacı verdiğimiz hastalar ağrım geçti dedi." Bunun dışında hiç bir bilimsel veri ve araştırma yok.Pes etmeyin. Her görüştüğünüzde soru sorun. Cevap isteyin. Bizler hastayız kobay değil.
  • Ben de yakında Simponi'ye başlayacağım. Ama önce 1 ay tüberkülöz proflaksisi almam gerekecek. Eğer Simponi kullanan varsa tecrübelerini  paylaşırşa çok sevinirim
  • 1 ay tüberkülöz proflaksisi nedir? Biraz anlatabilir misiniz? Bana da tüberkülöz testi yapıldı kan alınarak.--Yakında hastahanede yatarak tedavi görmeye devam edeceğim. İlacın prospektüsünde hamilelikten en az 6 ay önce bırakılmalıdır yazmakta. Sağlığım el vermediği için yazamıyorum. Ben sadace insanların deneyimlerini öğrenmek ve kendi deneyimlerimi paylaşmak istiyorum elimden geldiğince. Tüm hastalara morallerini yüksek tutmalarını ve asla pes etmemelerini öneriyorum (ve kendim için). Teşekkürler..
  • başlığı yeni gördüm, sitede de yeniyim, dün itibarı ile bende simponi başladım,  1 ay anti tüberkiloz kullandıktan sonra başladım, 9 ay boyuncada kullanacağım, doktorum tarafından bana 3 ay süre simponi ile önerildi, ayda bir tane 50 mg vurulacağım,bir kaç yan etkisinden de bahsedildi, vücutta enfeksiyon var ise açığa çıkmasını hızlandırıyor, verem hastalığı geçirmişseniz tekrarlama riski çok, kanserli hücreler var ise ve bu güne kadar açığa çıkmamışsa ,açığa çıkartıyor ,bütün bunlara rağmen başladım,hakkımızda hayırlısı...
  • Tekrar Merhaba. 3. iğnemi olduktan sonra tüberkiloz için INH kullanmamı söyledi doktorum. Ancak ilaç 15 gün sonra alerji yaptı. Çok şiddetli baş ağrısı ile hastaneye gittim. Tüm yüzüm ve gözlerim şişti. İlacı bırakmak zorunda kaldım. Şuan 4. iğnemi vuruldum. İğnenin yan etkileri arasında çarpıntı var. Herkese yapıyor mu bilmiyorum ancak bana yaptı. İğne çok iyi geldi bana. Ancak bırakınca ne olacak bilmiyorum. Kullanıp bırakan var mı acaba?
  • Merhaba Herkese Çok Geçmiş olsun Allah'ım  acil şifalar versin. Ben 2012 1 ayda humıra ya başladım fayda etmedi 3 ay sonra değiştirildi enbiral kullandım  sonra fayda görmemeye başladım ağrılarım gün geçtikçe artıyordu ve   bugun Simponi verdi doktorum yarın yaptıracagim artık nasıl bi etkı gösterecek bakalım Tekrar burdan Herkeze Acıl şifalar diliyorum...
  • öncelik geçmiş olsun diyorum herkese simponi kullanan arkadaşlar sorularınızı simponi eğitim hemşirenize sormanızı daha mantıklı buluyorum saqygılarımla :)
  • rebellionrebellion 7 Çorum
    bende bu ayın sonunda 5.iğnemi olacağım.Şu ana kadar iğnenin hiç bir etkisini hissedemedim sadece ilk ay biraz iyi geldi gibi sonra gene ağrımaya başladı.İğne yeni olduğu için etkisi ve tedaviye etkisi nasıl bilmiyorum.bana göre doktorların anlattığı şehir efsanesi.Ama ilerlemeyi önlediği kesin olabilir.Şu ana kadar hiçbir yan etkisini görmedim ama o iğneyi olmak çok büyük sorumluluk istiyor.Size bir tavsiye vereyim ilaç yeni olduğu için bazı serilerde hatalı olabiliyor veyatta uygun pozisyonda yapmazsanız ilaç deriye nüfus etmeden dışarı akabiliyor.Doktor bile birgün yapamadı  6 tane iğne getirdim  hepsi ya çalışmadı yada boşa aktı istanbuldan hemşire geldi 10 saniyede yaptı.6 iğnenin fiyatı 15 binlira.Eğer ben yapmaya kalksaydım kimseye anlatamazdım derdimi o yüzden çok dikkatli ve bu işte eğitimli olmalısınız.Zaten doktor size iğne için bir hemşire tahsis ediyor bana eğitimini verdi 2 aydır ben yapıyorum.Sizde bu konuda dikkatli olun derim.
  • criticscritics 164 Ankara
    moridant, simponi ilk anti-tnf iğnesi mi denediğiniz? yoksa diğerleri etkisini kaybedince bu iğneye mi geçildi acaba? ben konuşurken doktorlarla, hep enbrel diyorlar. birden cok doktor soyledi. bunu. hic simponi'den bahsedilmedi. belki de daha yeni oldugu icindir bilemedim.
  • rebellionrebellion 7 Çorum
    Evet simponi Golimumab çözeltili yani dediğin gibi Anti-TNF iğnesi.Dediğin iğneyi hiç duymadım ilk tedavi olarak bu iğne öngörüldü bana bilmiyorum.Kan,röntgen vs sonuçlarım hep temiz çıkıyor şimdilik çok şükür tek sıkıntım ağrılarım hala aynı.
  • sahinsanlisahinsanli 162 İstanbul
    Bende 2 hafta önce başladım şuan için her şey çok iyi hiç ağrım olmadı çok uzun zamandan sonra deliksiz uyumaya basladım sabah ağrısız kalkıyorum umarım böyle devam eder.
  • JasminJasmin 1 Ankara
    Ben bir ay once basladim.Dun ikinci dozumu oldum.Agrilar nrredeyse tamamen gidiyor,egzersizleri kolaylikla yapabiliyorsunuz.Fakat bende korkunc bir bas donmesi yapiyor. Ogretmenim ve tahtaya bir seyler yazip hizla dondugumde basim donuyor. Ya da araba kullanirken Bugun kocaman bir donel kavsaga tersten girdim nasil basardiysam.
  • ışıkışık 1 Edirne
    Ben Simponiye 10 ay oldu başlayalı.İlk 3 ay ağrılarım tamamen geçti fakat sonra iğnenin gününe 10 gün kala benim ağrılarım başlıyor.1 ay ağrılarımı kesmiyor.bazen dayanılmaz bir şekilde kalça eklemlerim ve bacaklarımım arka kısımlarını tutuyor.Yürüyemiyecek duruma geldiğim oluyor.iğne kullandığım halde bunlar oluyor soğuk havalarda daha kötü oluyordum fakat şimdi sporla falan idare ediyorum.İşim gereği sürekli oturduğum içinde tüm bunlar oluyor tabi.Bilemiyorum iğnemi değiştirtsemmi ne yapmam gerek bilmiyorum.
  • Selam ankilozan spondolit rahatsizligim var suan simponi kullaniyorum son igne bugun ağrılarım son on gunde artıyor ellerim ve ayaklarim şişkinlik yapiyor. Ayrica inh kullaniyorum.
  • Merhabalar

Bende Simponi ailesine haziran 2018 yılında katıldım. 15 yıldır AS hastasıyım. İlk 3 aylık rapor ile 3 iğne aldım ve bunları aylık olarak kullandım. Bu süreçte herhangi bir yan etkisini görmedim. İkinci defa reçete yazdırdığımda yine 3 iğne aldım, fakat bu sefer doktorum kullanma süresinin ne kadar uzatabilirsen o kadar sürede diğer iğneyi kullanmam gerektiğini söyledi. İğneler arası kullanım sürelerini açmaya çalıştım. Şu ana kadar 80-90 günlük bir süre içinde anca ağrılarım hafif şekilde başlıyor, bu ağrılar azmadan diğer iğneye geçiyorum. Simponi sayesinde hareket kısıtlılığım ortadan kalktı ve spora başladım. Sporla birlikte yeme düzenimi de değiştirince 1 yılda Üzerimden 20 kg fazlalık eksildi.Hani bir tabir vardır ya yeniden doğmuş gibiyim. İlacın yan etkileri içinde önerim sigaradan, alkolden ve yanlış yaşam tarzından uzaklaşmak gerekiyor. 40 yaşındayım ve yapamadığım herşeyi 1 yıl içinde başardım. Hatta bisiklet sürmesini bile öğrendim. Önceden bisiktetin üzerine çıkmak bile hayaldi benim için. Herkese sağlıklı günler dilerim.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

zehra franzzefp fannireeder zrmklaud sambarff mukarnas küçükDuygu mor