Kafam çok karisik

Arkadaşlar öncelikle merhaba 37 yaşında 2 çocuk annesiyim ..benim hikayem rutin kontrollerde sedimin hep 40 çıkmasıyla başladı diğer testlerim temiz çıkınca fazla irdelemiyolardi.agrim tutulmam vs.de hiç olmadı 2 hafta önce bel ve kalcamdan bacaklarima yayılan hafif ağrıyla direk romotolojiye gittim pimpiriklilik fazladır bende 😀doktor röntgen istedi baktı temiz ama bide mr isteyelim dedi ona raporu çıkmadan kendi baktı önce tertemiz dedi iki gün sonra raporumda herşey normal bir tek T1 ve T2 de sinyal var yazıyor biliteral sakroileit açısından klinik korelasyon uygun görülmüştür yazıyor..doktor sedimin ve crp hafif yüksek ankilozon sipondilitsin dedi RF ccp ana ena hemoglam vs normal..benim merak ettiğim sitede herkes ağrılardan muzdarip Allah im şifa versin herkese ..benim aman aman bı ağrım yok tutukluluk hiç yok sizinde böyle ağrılar hafif başlayıp sonrami şiddetlendi inanın ki egilmekten çok ağrılardan korkuyorum 😣ya her yer yanımı sararsa bu iltihap ya önüne gecilemezse diye düşünmekten uyuyamıyorum ..biliyorum artık önüne bı nebzede olsa geçilebiliyor hastalığın ama ben çok korkuyorum 

Yorumlar

• elanurumelanurum Yükleniyor... 19 İstanbul
    Kimsecikler yok mu 
  • McKayaMcKaya 2,551 İstanbul
    Buradayız.
    Buradakiler ikiye ayrılıyor.
    1- Sizin gibi kafası karışıklar
    2- Hastalığı sıradanlaştıranlar

Kafa karıştıracak bir şey yok. Hastalık herkeste aynı seyretmiyor. Sizde ağrı yoksa ağrıyı neden dert ediyorsunuz? Yok hiç ağrım olmasın diyorsanız ona göre yaşamasını öğreneceksiniz. Yaşam ve beslenme tarzınızı değiştireceksiniz. Spor yapacaksınız. Stresten uzak duracaksınız. 
  • elanurumelanurum Yükleniyor... 19 İstanbul
    Teşekkür ederim cevabınız için bugün tekrar romotolojiye gittim benim ara ara alt ast yüksekliğim oluyordu ama nedeni bulunamiyordu 5 yıldır.bugun ana ve asma testinin pozitif olmasından dolayı gastrologa gonderildim biyopsi şart dedi ..lupus değilmiş ama otoimmum başka bir hastalık olabilir dedi karaciğerde..biyopsi yaptıran var mı karaciğerinde 
  • Teşekkür ederim cevabınız için bugün tekrar romotolojiye gittim benim ara ara alt ast yüksekliğim oluyordu ama nedeni bulunamiyordu 5 yıldır.bugun ana ve asma testinin pozitif olmasından dolayı gastrologa gonderildim biyopsi şart dedi ..lupus değilmiş ama otoimmum başka bir hastalık olabilir dedi karaciğerde..biyopsi yaptıran var mı karaciğerinde 

Otoimmün hepatit, primer biliyer siroz ve primer sklerozan kolanjit karaciğerle ilgili bildiğim üç otoimmün hastalık. Sizde bunların herhangi birinin olmasından şüpheleniyorlar anladığım kadarıyla. Umarım bir an önce teşhis ve tedavisi gerçekleşir. Sevgiler...

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

mehmet 10 freyawyselask juliebaylebri gabripaquette geneticist uluyol42 semen