GSS uygulaması başlıyor.

monomono 5,361 Ankara
Keşke başlamasaydı denilebilecek bir uygulama ama görünen o ki işsizler bile devlete borçlanacaklar.
O devlet ki vatandaşına iş imkanı yaratmamışken, tüm kanunları işveren lehine düzenlemişken, (her an işsizde kalabilirsiniz tabii) işsizlerin kamburunu dahada artıracaklar.

Peki hepsi ne için?
Bu paralar toplanıp ne yapılacak?

Yapılacak belli, fakirden toplayıp zengine kredi olarak gidecek.
O para fakire geri dönmeyecek, sanki hastanede çok güzel muamele görecekte.

Genel Sağlık Sigortası uygulaması başlıyor
59 milyon kişi Genel Sağlık Sigortası(GSS) kapsamına giriyor. Başvurular 1 Ekim'de başlayacak. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamındakilerin dışında, sosyal güvencesi olmayan ve Yeşil Kart uygulamasından yararlanamayan yaklaşık 3 milyon kişinin kayıt olması gerekiyor. Kayıt olmayanlara ise 760 lira ceza kesilecek.

Fakat SGK, sistemin işleyebilmesi için gereken altyapıyı ve gelir tespit çalışmalarını yetiştirebilmiş değil. 2008 yılında da aksaklıklar nedeniyle 2010 yılına ertelenen sistemin yeniden ertelenebilmesi ve vatandaşların mağdur olmaması için TBMM tarafından yasal düzenleme yapılması gerekiyor.

UYGULAMA NASIL İŞLEYECEK?
Genel Sağlık Sistemi gereği, hiçbir sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar belirlenen tarihlerde başvurdukları takdirde GSS kapsamına alınacaklar fakat sağlık hizmetlerinden faydalanabilmek için sigorta primlerini kendileri ödeyecek.
Sisteme dahil olmayanlar ise 760.5 lira para cezasına çarptırılmanın yanı sıra yapılacak olan gelir tesptinde aylık gelirleri de 1521 liranın üzerinde sayılarak maaşlarından sigorta primi için her ay 182.5 lira para kesilecek.

SGK tarafından yapılması gereken tespit sonucunda;
aile içinde kişi başına düşen aylık gelir, brüt asgari ücretin 3'te 1'inden (253.50 TL) az olanların primlerini devlet ödeyecek.

Kişi başına düşen aylık geliri;
brüt asgari ücretin 3'te 1'i (253.50 TL) ile brüt asgari ücret (760.50 TL) arasında olduğu belirlenen kişiler için aylık 30.42 TL GSS primi ödenecek.

Kişi başına düşen geliri;
brüt asgari ücret (760.50) ile brüt asgari ücretin 2 katı (1521 TL) arasında olduğu belirlenen kişiler için aylık 91.26 TL GSS primi ödenecek.

Kişi başına düşen geliri;
brüt asgari ücretin 2 katından fazla (1521 TL'den fazla) olduğu belirlenenler için aylık 182.52 TL GSS primi ödenecek.

Örneğin;
sosyal güvencesi olmayan 4 kişilik bir ailenin eline 1200 lira geçiyor, yani kişi başına 300 lira düşüyor. Brüt asgari ücret 760 lira. Bunu üçe böldüğünüzde 253 lira çıkıyor. Kişi başına 253 liradan fazla geliri olan bu ailemiz, ayda 30 lira prim ödeyerek sağlık yardımlarından faydalanacak.
Ama 5 kişilik bir ailenin eline toplam 1000 lira geçiyorsa, bu herkese 200 lira düştüğü anlamına gelir. O zaman ailenin primini devlet karşılayacak. Şayet 4 kişilik bir ailenin 2 bin 500 lira geliri varsa ortalama 625 lira düştüğünden, bu aile ayda 88 lira prim ödeyecek.”

Haberin tamamı; Genel Sağlık Sigortası uygulaması başlıyor
İlişkili haberler:
* İşi olmayanlar ceza ödeyecek!
* Ekim sonrası herkes prim ödeyecek
* Yaşasın sosyal (!) devlet: İşsizler devlete her ay 30-182 lira ödeyecek!

Yorumlar

• tUtKuNtUtKuN 1,192 Yurtdışı
    Herkesi sosyal güvenlik şemsiyesi altında toplamaya çalışırsın anlarımda insanların cebinde 5 kuruş yok iken, böyle bir uygulamadan çoğunun haberi bile yok ve ay sonuna kadar olma ihtimalininde olmayacağını bile bile cezai uygulamaya geçmek niye..?..

Halktan kopuk, halkın gerçeklerinden bi haber devlet yönetiminin tanımı bu olsa gerek...

Bu düzenlemeleri yapan beyler herhaLde şöyle bir Türkiye profili canlandırıyor kafasında,herkesin evine 5 tane günlük gazete giriyor,internet 24 saat hizmetinde, uçan kuştan bile haberi olan bir halk topluluğumuz var...

Yahu kardeşim adamın sosyal güvencesi yoksa, işşizdir zaten, işi yoksa büyük ihtimal zaten cebinde para yoktur, parası yoksa zaten bilgiye ulaşma imkanlarıda azdır, yada hiç yoktur... Gel ay sonuna kadar kayıt ol yoksa 760 lira ceza keserim...

Ne bileyim valla, ben zaten olan biteni anlamakta zorluk çekiyorum... Anlayışım kıt herhalde...
  • monomono Yükleniyor... 5,361 Ankara
    @tUtKuN yazan:
    Herkesi sosyal güvenlik şemsiyesi altında toplamaya çalışırsın anlarımda insanların cebinde 5 kuruş yok iken, böyle bir uygulamadan çoğunun haberi bile yok ve ay sonuna kadar olma ihtimalininde olmayacağını bile bile cezai uygulamaya geçmek niye..?..
    Valla sevgili Tutkun (sende biliyorsun ki) bu hükümetin bir amacı var o da çiftçisini köylüsünü işsizini fukarasını ezmek, hemde iyice ezmek başka bir amacı yok.

Çiftçi ete zam yapmak ister; hayda hükümet ithal et derdine düşer, kıyak gümrük indirimleriyle bir kaç zengine Devlet kasalarını ardına kadar açar, ama gel gelelim o arada farkı çiftçiye vereyim farkı ben sübvanse edeyim demez, fakat ithalatçıya sanayiciye verir.
    Bunu da et pahalandı vatandaş alamıyor diye yapar, ama alamayan zaten et ucuzkende alamıyordu ki? pahalı diye alamasın.

Ama sanayici örn. arabaya zam yapsa (ki her ayda yapıyor) aynı Devlet ithal araba getirmiyor (!!!!)
    Aksine gümrük vergilerini de iyice yükseltiyor ki kimse ucuz araba getiremesin.
    Bu nedir? çifte standart değil midir?
    Adamlar sanayiciyi iş adamanı sonuna kadar koruyor ama çiftçisini köylüsünü işsizini fukarasını korumuyor.
    Durum bu.

Hani referandum n'oldu? niye uygulamaya geçmediler? şimdide seçimlerden sonra yapacağız diyorlar.(hoydaaa)
    Onlarda biliyor ki referandumdan %58 çıkmadı, zira katılım %77.4 oldu, yani katılmayan %22.6 var ve buna görede aldıkları sonuç gerçekte %35.4 oldu(?)
    Bu milleti rakamlarla kandırmaktan başka bir şey değil..medyada bu olaya çanak tuttu vs.

Onun için bir daha ki seçimlerde iktidara gelmek onlar için sıkıntılı olacak, anayasa değişikliğini de bu yüzden askıya aldılar, zaten içeriğinde de (biraz inceledim) bir şey yok değişikliklerin bir takım üye değişiklikleri filan nasıl olur gibi kadrolaşmaya yönelik değişikliklerdi sonuçta, zaten o kısım ellerinde ama bu GSS olayı onlar için daha önemli;
    zira iktidara ilk geldiklerinde (bilenler biliyor) yeni iş kanunu ve özürlüler kanunları geliyordu ki ilk önce bunları kaldırdılar.
    Ecevit'ten dolayı hiç bir işadamı bu kanunları kabul etmiyordu, çünkü işçilere özürlülere büyük haklar geliyordu.
    AKP ile bu olay bitti ve hatırlanırsa sakıp ağa'nın ilk söylediği ”ohh be” olmuştur, zira Ecevit bunların istediklerini yapmıyordu, ya adam bakanlığa kartal arabasıyla geliyordu, ,i adamının patronların dediğini mi yapacak?

Neyse olan oldu biten bitti ve bu Milletin üzerine ölü toprağı atıldı, artık gerçek nedir? dürüst kimdir? gibi şeyleride ayırt edemediği içindir ki daha çekeceği geridedir.

Gelen gideni aratır, hemde iyi aratır.
  • mono yazan:

Gelen gideni aratır, hemde iyi aratır.
    Ozaman AKP den Başkası Gelmesin :D:D
    Ben AK Partiyi aramak İstemiyorum, Allaha şükür Memnunum, Sanki Daha Önceki Hükümetler ne yapöıştıda bunları bu kadar kötülüyorsunuz?
    GSS kötü bişey değil ki bunu neden Abartıyorsunuz herkes sigortalı olsun işte kardeşim ha olamıyana zaten devlet ödeyecek bunun kötüsü ne ki ? İşsiz fakir fukara geçin bunları en fakirinin en Fukarasının bile cep Telefonu var, Evinde İnterneti var Her türlü şeyi yapıyor fakir fukara dedikleriniz, Çalışmak istedikten sonra iş yok iş bulamıyoruz diye bişi yok Çalışmayan Zaten Çalışmak istemiyor. Çalışana Heryerde Ekmek var..
    Ayda 30 lira versin yani Ne olcak O en fakir dediğiniz bile sigara içiyor Sigaraya ayda 150-250 lira para harcıyor içmesin ayda 30 lirasını sağlık sigortasına versin ne var bunda.

Rahmetli Ecevit diyorsunuz ECEVİT zamanında Ülke açlıktan Kokuyordu bee, Ecevit İMF ye Yalvarıyordu 1 Milyar Dolar Kredi Almak için 1 Milyar dolar kredi alabilirsek Türkiyeyi Kalkındıracağız Diyorlardı ama İMF onu bile vermiyordu, Ecevit Döneminde İMF ye Türkiyenin borcu ne kadardı??? 27 Milyar Dolar artık bu paranın Faizini dahi ödeyemiyordu Koca Türkiye Şimdi IMF ye Borcumuz ne kadar 7.5 Milyar dolar Nekadar ödemişiz 19.5 Milyar dolar Faizleri hariç. EEE Hani biz İMF nin bize vermediği bizi kovduğu 1 Milyar dolarla Kalkınacaktık!!! Geçen Seneki Küresel Krizde İMF 20 defa Kapımıza geldi ama biz kendi istediğimiz olacak dedik ve Kovduk Almadık Kredi IMF'ten Noldu Krizden en az etkilenen Ülke Olmadıkmı? Türkiyede Kriz diye bişi olmadı ki o sırada Dünya devleri battı Avrupa Amerika Berbat bir durumda iken bizim bankalarımız Kar oranlarını dahi arttırdı, Neymiş demek Sayın Başbakan Krizden en az etkilenen Ülke Türkiye Olacak derken Doğru söylüyordu. Ve Bugüne Kadar Ekonomi Alanında İzlediği Tüm Politikalar Doğruydu ve Tünya Türkiyeyi Hayranlıkla İzliyordu Halen İzliyor. Eskiden Yurtdışında Türkiye dediğinizde İnsanlar Orası Neresi Yaa Derdi, Şimdi ise Dünyanın Merkezi Dünyanın Gözünün Üzerinde Olduğu bir Ülkeyiz. Daha Yazacağım çok şey varda çıkmam gerekiyor Öpüyorum size ve Şunu unutmayalım Dünya Bizi Beğenirken Biz bizi Beğenmiyoruz Dünya Bu Hükümeti överken biz karalıyoruz Yapılan işlerin hakkını verelim Hiçmi iyi bişey yapmıyorlar Yanlışlıkla Dahi olsa??
    Ve son Olarak Referandum dediniz Sizinkilerde 13 Eylül sabahı Türkiye İkiye bölünecek bizi çok kara günler bekliyor dediniz Noldu o evetlerin faydasını ilşerde Anlıyacaksınız ama yine kabullenip hakkını verirmisiniz Bilemem neyse kalın sağlıcakla ben Kaçtım
  • tUtKuNtUtKuN 1,192 Yurtdışı
    Kemal kardeşim aslına bakarsan artık bende aynen senin gibi düşünüyorum...

Hayatımda hiç partici olmadım, sevmemde zaten siyasi partileri, bana halka hizmet etmekten başka herşeyi yapan kurumlar gibi gelirler... Belki değillerdir ama bana öyle geliyorlardı nedense... !!!... Ama son zamanlarda fikrim değişti...

Neden dersen..?..Benim inandığım cumhuriyet, tam bağımsız Türkiye ülküsü, laiklik, üretim toplumu olmak, uygar ülkelere yakışan düzeyde eğitim almış bir millet yaratmak, ulus devlet vs. vs. vs. bir çok kavram ortadan kaldırılmak isteniyor, hatta kaldırldı bile, eski kafalıyız ya, bende bir süre direndim tabiki...

Daha sonra baktım ki,bu kadar büyüğümüz toplanmış bu kavramlar kötü, kaka şeylerdir diye karar vermişler, ben küçücük aklımla onlardan dahamı iyi bileceğim... Büyüklerimizin, kürsülerden yerli yerli yersiz vurgulamalar yaparak,bağıra çağıra yaptıkları konuşmalarla, bizlere ezberletmeye çalıştıkları KLİŞELERİ doğru olarak kabul etmeye karar verdim...

Yolda zor durumda, işsiz birisini görsem hemen içimden "eşek herif taşı sıksan suyunu çıkarırsın, ortalık hergün yüzlercesi üretime geçen, çalışacak işci arayıpta bulamayan fabrikalarla dolu sen işsizim diye ağlaşıyorsun" diye düşünmeye başladım... Oğlu üniversite bitirmiş, 3 yıldır çalmadık kapıyı bırakmamasına rağmen iş bulamayan komşum bana yakınırken aniden ağzımdan " senin oğlunda işsiz kalsın " kelimeleri dökülüverdi... Şimdi komşumla aramız biraz nane molla ama oldu bi kere...

Arabayla bol bol seyahat ederim, ovalardan köylerden geçerken ekilmemiş toprakları gördükce, eski yıllarda üzülür, bu köylüye niye sahip çıkılmıyor, AB ülkelerinde ABD'de köylü tarım yapsın kendi tahılımızı, sebzemizi, meyvemizi üretelim diye tarım ürünleri sübvanse edilir, bizde ise AB ülkelerinin aklına uyup köylüyü bitirdiler diye düşünürdüm...

Şimdilerde çok kızıyorum köylülere, analarınıda alıp gitsinler bu topraklardan istiyorum... Haksızmıyım ama, zarar ediyorsan et, sen köylüsün ek toprağını, ürününü yetiştir... Bu arada bütün et balık kombinelerinin satılmasıyla hayvancılığın bitirilmesinde ben hükümetimizin hiçmi hiç kabahati olduğuna inanmıyorum, öküzlük bizde, bugün her apartman bahçesinde bir kaç büyük baş hayvan besleyip pekala etinden sütünden yararlanabiliriz... Herşeyi devletten beklememek lazım...

Geçen gün bankamatiğe uğradım, hesabımdan para çekeceğim, bir baktım makbuzda, kendi hesabımdan ve hesabımın olduğu banka şubesinin bankamatiğini kullanmış olmama rağmen 8 TL kesinti yapılmış... Önce kızdım, sonra hak verdim bankaya, beni soyma, onu soyma bu bankalar nasıl para kazanacak dedim...

Kredi kartlarından alınan fahiş yıllık kullanım ücretlerini mahkemeler 1000 defa iptal etmesine rağmen hükümetimiz bu bankaları nedense koruyor, nedense bunLarın halkı soymasına müsaade ediyor derdim... Haklıymış büyüklerimiz, bir baktım ülkede milli sermaye ile kurulmuş banka sayısı artık bir elin parmaklarını geçmiyor, hepsi satılmış, eh bizde misafirperver bir ülkeyiz, buralara kadar gelmişler elleri boşmu gönderelim...

Hem olsun varsın, bu bankalar Türkiyedeki kanunlara kurulmuş uluslararası hiç bir yaptırımımız olmasın,herhangi bir şekilde gerçekten sermaye koymamış olsunlar, sermaye koyanları da, koydukları sermayenin 10 misli mevduat toplamış, başları sıkışınca da bizim halktan topladıkları mevduatları, bir gecede yurt dışındaki fonlara aktarıp kaçacak olsunlar, ben yinede misafirperverliğin daha önemli olduğunu düşünüyorum... Parayla böyle dostları bir daha satın alamayız...

Eskiden dünyanın neresine gidersem gideyim öyle böyle elimdeki pasaportla diğer ülke vatandaşlarından farklı muamele görmezdim, şimdilerde 3. değil 5. dünyanın bile zor kabul edeceği bir muameleye tabi tutuluyoruz gümrüklerde ...

Nedenmi..?..

Durun anlatayım...

Biliyorsunuz dünyadaki bütün ülkeler artık cipli
    pasaportlara geçti bizim hükümetimiz bu uygulamayı bir türlü başlatamadı bütün dünya 5-6 yıl önce yaptı, Afrika ülkeleri bile vatandaşlarına cipli pasaport verdi neyse bizde de başladı ama bu arada yurt dışına gidip gelenler, başka ülkelerden kopup gelmiş it, kopuk, hırsız, kaçak işcileri yakından tanımış kültürel alışveriş yapmış oldular... Dünyada itibarımızn artması böyle bir şey olsa gerek...

Zaten bu hükümet gelmeden önce Türkiye'yi kim tanırdı ki Allah razı olsun sayelerinde adımız duyuldu... Hele hele
    bazı milletvekillerimizin AB parlamentosunda Türkiye, Ermenileri kesmiştir, Kıbrısta işgalcidir demeleri ülkemizin önünü açmış geleceğini kurtarmıştır, bunun aksini söyleyen Baykal olsun...

Bu günlerde aklıma takılan ve çok üzüldüğüm bir nokta var... Şu bizim İmralı Canısı, canisi yazmıyorum çünkü biliyorsun, hükümetimiz bunları davul zurnayla karşılıyor, böyle medenice bir yaklaşımı teröristlere, pardon gerillalara gösteren hükümetimiz acaba İmralı Canısını hala daha 10 metrekarelik hücrede tutmaya devam edecekmi..?..

Bence Lindsay Lohan gibi bileğine kelepçe takıp bir villada yaşamasına izin verilmeli, Holywood usulu böyle bir ceza şekli, seninde dediğin gibi, eskiden tanınmayan ama şimdi itibar sahibi olmuş ülkemize daha çok yakışır

Kemal Kardeşim daha binlerce sayfa yazardım ama güneş doğdu uyandım :) Hayırlı sabahlar :)
  • kemal_82 bundan önceki hükümetlerde açlıktan ağzımız kokuyordu ama huzurumuz vardı.bayrağımızı kimse yakamıyordu hergün 1 albay 1 yüzbaşı 2 assubay 15 asker şehit edilemiyordu imralıda yatan kokuşmuş peşmergeyle devlet bakanları gidip görüşmüyordu.maddi konulara gelelim az kazanıyorduk ama öz kazanıyorduk.ben haberleri seyredemiyorum zaten ağrılar canıma tak ettirmiş üstüne birde memleketin satıldığını amerikanın bizimle kukla gibi oynadığını görünce iyice kilitleniyorum.ben bunları yazdım ama nafile senin doğruların sana benim doğrularım bana..kimse burada siyasetten bahsetmedi @tUtKuN ve @mono çok kaliteli kalender insanlar.yazdıkları yazılardan paylaşımlarından az çok karekterlerini çözdüm.sen ani çıkışları olan en son sözü en başta söyleyen bir arkadaşsın.burası siyaset meydanı değil bizler düşmüşüz lanet olası klebsiella mikrobunun peşine her gün kemiklerimizi ruhuzu kemiriyor.baştakilerde ATA YADİGARI güzelim TÜRKİYEMİ kemiriyorlar. Burada dertleşmek paylaşmak için varız diyoruz sen kalkmış trilyonluk akp ve cemaatini bize övüyorsun.bende müslümanım namazımı kılıyorum orucumu tutuyorum zekatımı veriyorum ağrılarım olmasa haccada giderim ama kemal_82 sahte müslümandan münafıktan satılmıştan diktatörden haramzadaden nefret ederim ben açlıktan ölürsem şerefimle ölürüm ama onlar tokluktan ölürse bunları toprak bile kabul etmeyecek.. bana cevap yazacaksan seviyeli adam gibi birşeyler yaz sana teşekkür edeyim.ben her gece yatmadan önce as li ağrıdan sızıdan ağlayan kardeşlerim için sonra kendim için ALLAHA dua ediyorum.ALLAH BİZE ÖNCE İMAN SONRA HUZUR SONRA CAN SAĞLIĞI NASİP ETSİN.
  • monomono Yükleniyor... 5,361 Ankara
    Bu arada ben Toprak'ın dediği gibi asla partici değilim, ne dayım ne emmim hiç biride yok, derdime düşmüşüm.
    Ama referandumda oyumu ne evet ne de hayır verdim, merak edenler için burada var ama genede isteyen olursa bir daha açıklarım oyumu ne verdiğimi :)

Çiftçi köylü meselesine gelince örn. Şeker bu memlekette yıllardır aynı fiyat, fiyatı hiç değişmedi ama çayın fiyatı arttı.
    Oysa çay ile şeker arasında öyle çokta bir fark yoktu, şimdi aralarında kat kat fark var.
    Burada ki olayı fark eden var mı?
    Şeker pancarı üreticisi kan ağlıyor desek bunu duyan var mı?
    Aynı şeyler buğday vs. içinde geçerli, yıllardır aynı fiyat, eken boğaz tokluğuna ekiyor vesselâm.

GSS olayına gelince Vatandaşlık hakkı demek ”Vatandaşın cebinde ki son kuruşu da almak değildir”
    Adamlar burada İnterneti bile elektrik ve su gibi insani temel ihtiyaç görüp bedava yapmışlar.
    Şaka değil gerçek..

Biz de madem bu kadar ekonomik olarak iyiyiz, yapsanıza bunları bedava.

Öte yandan ilk mesajımda da dediğim gibi milletten parayı toplayıp, birilerine kredi olarak peşkeş çekeceklerini bilmek açıkcası zoruma gidiyor.
    O para ödeyene hizmet olarakta (hepimiz bunu hastanelerden dr.lardan çok iyi biliyoruz) geri dönmeyecek orasıda kesin + borçlar ve hacizler sırf bu Ülkede yaşıyor nefes alıyor diye kişilerin sırtına binecek.

Diğer bir garip durumda çok çocuklu veya kalabalık aileleri 3-4 kişilik çekirdek aileler taşıyacak ki olay tamamen rezalet.
  • TOPRAK yazan:
    kemal_82 bundan önceki hükümetlerde açlıktan ağzımız kokuyordu ama huzurumuz vardı.bayrağımızı kimse yakamıyordu hergün 1 albay 1 yüzbaşı 2 assubay 15 asker şehit edilemiyordu imralıda yatan kokuşmuş peşmergeyle devlet bakanları gidip görüşmüyordu.maddi konulara gelelim az kazanıyorduk ama öz kazanıyorduk.ben haberleri seyredemiyorum zaten ağrılar canıma tak ettirmiş üstüne birde memleketin satıldığını amerikanın bizimle kukla gibi oynadığını görünce iyice kilitleniyorum.ben bunları yazdım ama nafile senin doğruların sana benim doğrularım bana..kimse burada siyasetten bahsetmedi @tUtKuN ve @mono çok kaliteli kalender insanlar.yazdıkları yazılardan paylaşımlarından az çok karekterlerini çözdüm.sen ani çıkışları olan en son sözü en başta söyleyen bir arkadaşsın.burası siyaset meydanı değil bizler düşmüşüz lanet olası klebsiella mikrobunun peşine her gün kemiklerimizi ruhuzu kemiriyor.baştakilerde ATA YADİGARI güzelim TÜRKİYEMİ kemiriyorlar. Burada dertleşmek paylaşmak için varız diyoruz sen kalkmış trilyonluk akp ve cemaatini bize övüyorsun.bende müslümanım namazımı kılıyorum orucumu tutuyorum zekatımı veriyorum ağrılarım olmasa haccada giderim ama kemal_82 sahte müslümandan münafıktan satılmıştan diktatörden haramzadaden nefret ederim ben açlıktan ölürsem şerefimle ölürüm ama onlar tokluktan ölürse bunları toprak bile kabul etmeyecek.. bana cevap yazacaksan seviyeli adam gibi birşeyler yaz sana teşekkür edeyim.ben her gece yatmadan önce as li ağrıdan sızıdan ağlayan kardeşlerim için sonra kendim için ALLAHA dua ediyorum.ALLAH BİZE ÖNCE İMAN SONRA HUZUR SONRA CAN SAĞLIĞI NASİP ETSİN.
    Toprak Bey Yazdıklarınızı Okudum Tek Bir şeye Üzüldüm, Bana Adam gibi Cevap Yaz demişsin ki bu demektir Yazdıkların karşısında ADAM GİBİ cevabı haketmiyorsun Onun için Sana Cevap yamıycam Yoksa Çok ağır konuşurum ve burası yeri değil..

İkincisi Bana Tutkun ve Mono Abimi Savunmana gerek yok ben yukarda sadece kendi İnandığımı yazdım, hiç kimseye hakaret etmedim, Tutkun ve Mono Abimin Ne kadar değerli İnsanlar Olduğunu Emin ol En Az SENİN KADAR biliyorumdur En az diyorum.

Senin dediğin gibi Senin doğruların sana benimkilerise bana.. Sanki 30.000 (otuzbin) tane şehidi bu hükümet zamanında verdi bu ülke dimi daha önce hiç şehit olan asker yoktu??

Bayrağımızı yakan kimse yok, Bayrak yakan birileri varsa bu bizizdir Ancak başka ülkelerin bayraklarını biz yakıyoruz.
    İmralıdaki Köpeği Hangi hükümet zamanında yakaladılar Senin Övdüğün O ... hükümet zamanında, O dönem içerisinde kaç defa onunla görüştüler acaba yol haritasını kimler istedi o köpekten? Sırf Onu ASmamak için kaldırmadılarmı İdamı Neden ASmadılar, Şimdi Çıkıp konuşmalarında milletin gözünü boyamak için ip atıyor niye Asmıyorsun diyor Asacak yasayımı bıraktın be İt Sıcağı sıcağına neden ASıpta kurtarmadın bu milleti o köpekten...

Memleket Satılmışmış Kendi kendinizi kandırmayın be bi yer İşletmek için bir Ülke Vatandaşına satılıyorsa bu Ülkeyimi Satmak oluyor? Bir Kurum Devletin Elinde iken Milyon Dolarlar Zarar ediyorsa ve bu Hırsızların derdini çekiyorsa ben o kurumlarla neden Uğraşayım ki Devlet İşveren değildir O Milyon dolar zarar eden kurumları Özelleştirdikten Sonra Herbirinden Milyon Dolarlar Vergi Alıyor Devletin işide budur Tüm Avrupada Olduğu gibi. Satıyorlarmış Bizim Vatandaşlarımızın Dış Ülkelerden Aldıklarını Bu ülkede Satılanlar ile KIyasladığımız zaman burda Satılanların 3 katı neden kimse Türkler Bukadar şukadar satın aldı ülkemizi bitirdiler demiyor Ben 10 sene Almanyada yaşadım sadece Almanya ile bi eşleştirin bakalım Orası resmen 2. Türkiye bee ama kimse vah ülkemiz gitti demiyor bizim dahi orada birsürü malımız var Ablam Abim Teyzem öteki ablam hollandada hepsi Mal mülk sahibi İşyerleri sahibi Nekadar Türkün Nekadar işyeri malı mülkü var orada Haberiniz varmı Burda Satılanların 3 katı bunu unutmayın.
    Ben böyle olabilirim yalan dolan evirip çevirmeden en başta
    sözümü söylerim Neden Kıvırayım??
    Amerikaymış Sanki eskiden Tamamen Onlara bağımlı bir Ülke değildik Ecevit Georg Puştun önünde ceketi ilikli iki büklüm bir vaziyette oturmuyordu sanki şimdi En azında O duruş değişti En basiti.
    Doğru burası Siyaset meydanıda değil bende sadece İnandığımı yazmıştım ama Nafile, Sana katıldığım tek şey ise O Klebsiella mikrobu gerçektende Ruhunu Kemirmiş!!! Boşver başkalarıda senin ATA yadigarı dediğin içinde sadece Ruhsuzların kaldığı bu Ülkeyi Kemirsin!!! Bende sizin kafanızı çok yorupta O kiltlendiğiniz koltuğunuzda daha fazla oturmak zorunda bırakmayayım sizleri Sadece biraz dertlaşelim dedim Burası Dertleşme mekanı ya ondan dedim...

Her Orucunu tutan Namazını kılıp zekatını veren Müslüman olsaydı???

Vay vay vay Aç öl şerefinle Öl, Tok öl toprak seni kabul etmesin güzelmiş tuttum bunu, Bu Topraklar Ne Dinsiz İmansız Şerefsizleri Kabul etti Sen Rahat Ol Kalan Şerefsizleride Kabul edecektir Orasını dert etme Kendine!!

Neyse Klemsiella gibi Bende Beynini Kemirmeyeyim senin. Cevap Sana Yazılmadı üstüne Alma :D Bütün bir oy bir oydur deyipte oyunu kullanmayanın peşinden Koşanlara Yazıldı, Demek'ki 'HAYIR'LISI Buymuş :D :D

Bu Konu Benim İçin çöp olmuştur dahada cevap yazmıyacağım bu konuya İş Siyasete Gelince İnsanlar Babasını bile tanımaz, Zaten dediya ben sondakini başta söylerim birdaha yazarsam çok ağır konuşurum onun için konu benim adıma ÇÖP'tür Kalın Sağlıcakla... Umarım O ağrılarla Sizi Koltukta Çok Fazla Oturmaya Mahkum Etmemişimdir..
  • kemal_82 adam gibi derken kaliteli seviyeli demek istedim ama sen her zaman ki gibi yapacağını yaptın. @tUtKuN ve monoyu savunmak benim ne haddime onlar her yerde ve her zaman kendilerini savunurlar sen rahat ol..estin gürledin kendi çapında birşeyler yaptığını zannettin.tam 34 satır laf sokmuşsun ve burası yeri değil daha da ağır konuşacakmışsın burası yeri değil peki neresi.ağır konuşsana bakalım ne diyeceksin.keskin sirke küpüne zararlıdır.Beni ezerek dalga geçerek konuşmuşsun sen bunu forumdaki herkese yapıyorsun hastalıktanmı yoksa artisliktenmi orasını bilemeyeceğim.dikkat ettinmi tartıştığın insanlar hep lokum gibi olgun efendi insanlar fazla büyütmeden seninle olan muhabbetlerini kesiyorlar.bak kemal_82 tabiri caizse sen hiç kıllısına rastlamamışsın bu forumda tek delikanlı yiğit sen değilsin.şuç sende değil senin yorumuna karşılık yapanda yani bende.ben yinede senden özür dileyeyim.çünkü sen konu siyaset olunca babamı bile tanımam demişsin sana ne karları dokunduysa babanı bile tanımadığına göre biz hiç tanımazsın.kemal_82 sen benim için artık nötürsün.forumda ki herkese sevgiler saygılar
  • kemal 82bu gün yazların hepsini okudum ve çok üzüldüm biz bu forumda neyi tartışmamız gerekiyo bizse nelerle ugraşıyoruzevet biliyorumki bunlar bizim türkiye gerçekleri ama karşılıklı atışmalarla hiç biyere varılmaz şu 3 günlüklük dünyada kalp kırmaya degmez kimsenin fikri kimseyede uymaz daha biz karşılıklı konuşamazken bilebırakın herkes kendi bildigini arkasından gitsin böyle atışmalarla birbirimizi üzmeyelim şonuçta aynı çatı altında ne için toplandık lafı bile var kol kırılır yel içinde kalır bunuda bilinki sadece size özellikle söylemiyorum sakın beni yanlış anlamayın ben nacizane kikrimi söylemek istedim ama referandum tartışmalarına katılmak istemiyorum inşallah bana kırılmamışınızdır saglıklı günler
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

lesya michetscc perde6372 FatihYavuz lindsmontoya raymohardiman cemzngn ÇiğdemGürsal murat44 gökhan43