İlaç içmek mi içmemek mi aklımda deli sorular 🙃

Arkadaşlar merhaba merak ettiğim bı soru var ..as de ağrı olduğunda atak döneminde doğru olan ilaç içmek mıdır yoksa dayanabildigimiz kadar dayanıp ilaçsız atlatmak mi iyi bu dönemi ...yani ilaç içmeden idare edebiliyorsam devam mi edeyim yoksa oradaki iltihabı kurutmak için ilaç mı içmek gerekli kendi başına bırakmak tehlikeli olur mu

Yorumlar

• ilaç alamazsınız nasıl duracaksınız ağrıdan şuan benim belim ve kalçamda dayanılmaz ağrı var dün doktor ilacımı değitştirdi bugün inşallah alıp kullanacağım inşallah fayda görürüm yoksa biyolojik ajan diyor doktor

• elanurumelanurum Yükleniyor... 39 İstanbul

Yok yanlış anlasildim sanırım ağrı dayanilabilecek duzeydeyken ilaç icilmeli mi yoksa idare edelim mi demek istedim oradaki iltihabı kurutmak için hemen ilaç almalimiyim acaba

Umarım doğru ifade edebilmisimdir kendimi 😄

• emosemos 1,283 Istanbul

Ben dayanabildiğim zamanlarda ilaç almıyorum.ne kadar ilaç almazssam o kadar az zarar veririm diğer organlarıma düşüncesindeyim.

(2) efe14 Mery

Emos gozukmuyordun sitede nerelerdesin ☹️ 2 haftadır fenalardayim bende dayanabildigim kadar dayaniyorum en çare ilaç alıyorum ama doğru olan bu mu onu merak ettim ağrı çekmek as yi ilerletirmi

Evet uzun zamandır bakamadım buralara.şehirler arası yolculuklar benim hayatımın önemli parçası olduğu için biraz yoğun geçiyor bu yaz.malum gelen giden de olunca kendime çok fazla zaman ayıramadım.ağrılarla daha bir barışık yaşamayı iyice öğrendim diyebilirim.çok şiddetli bir atak geçirmedim uzun zamandır(çok şükür)

Düzenli ilaç kullanırken de ağrılarım olurdu.bu yüzden bütün hepsini toplayıp çöpe atan yaramaz bir hastayım ben.şimdilerde tek dostum (vitaminlerim hariç) dolerex .onuda dediğim gibi dayanamayacak hale gelirsem alıyorum.anlıyacağın günü kurtarıyorum.ama içerlerde ne oluyor ne bitiyor hiç bilmiyorum.

Vitamin neler kullanıyorsun emos..yararı oluyormu agrilara

---

Şehirler arası yolculuk hayatının parçası derken çalışıyor musun

Yok canım çalışmıyorum .ailem, ankara istanbul,balıkesir, gelibolu bursa olmak üzere çil yavrusu gibi dağılmış vaziyette.sık sık da ziyaretler olunca ömrüm yollarda geçiyor😀

Solgarın Magnezyumunu ve bemix c alıyorum her gece yatarken.ayrıca gün aşırı farmaton kullanıyorum.büyük bir ihtimalle bunların etkisi ile kendimi iyi hissediyorum son bir yıldır.

Tutukluklarım hep oluyor.özellikle sabahları kendime gelmek bir saatimi buluyor.ama dediğim gibi ağrılarım yok denilecek kadar az .bu durumuma da alıştım artık.mümkün mertebe sabah erken saatlerde program yapmıyorum.ama açıldıkdan sonra kim tutar beni😀

Teşekkür ederim bende vitamin başlasam iyi olacak bu atak bayağı sarstı ve korkuttu beni

Elanur bu dönemde suyu çok tüket.ben idrar ve terle attığıma inanırım iltihabı.ayrıca sık sık ılık duş al ama sonrasında kendini koru.özellikle belini sıcak tut.beline şal bağla gerekirse.hani bazı bölgeler ağrıdığında buz tedavisi iyi gelir ama o böbrek üstüne gelen yerler ,sıcakla yumuşuyor.inşallah kısa sürede atlatırsın.olmadı doğru bir acile git.vitamin serumu ağrı kesici birde kortizon üçlüsü zımba gibi yapıyor ,haberin olsun.tez vakitte atlatman dileğiyle

sağlıkla kal.

Bu arada istanbul da inanılmaz nem var ve buda bizim düşmanlardan biri.

Çok teşekkür ederim söylediklerini harfiyen yapicam 🥰

(1) emos
  • McKayaMcKaya 2,593 İstanbul

Diyelim ki dişiniz çürük ve ağrıyor. Ne yaparsınız?

A- Hiç bir şey yapmadan ağrının kendiliğinden geçmesini beklerim.

B- Ağrı kesici alıp ağrımı dindiririm. Bir dahaki ağrıya kadar bir şey yapmam.

C- Hemen dişçiye giderim. Dişçi önce bir ağrı kesici verip o anki ağrımı dindirmemi sağlar. Sonra dişimdeki iltihabı kurutmak için antibiyotik tedavisine başlar. İltihap kuruyunca dişi temizleyip dolgu yapar. Ağrıdan uzun bir süre kurtulurum.

Cevaplarınızı nasıl olması gerektiğini düşünerek değil, siz nasıl davranıyorsanız ona göre verin. Not vereceğim ona göre.

(1) mono

Aslında yapılması gereken c şıkkı ama as den kurtuluşun olmadığını ve ağrıların vücuttaki iltihapla doğru orantılı olmadığını düşünürsek ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ..crp her defasında 13 çıkıyor ama doktorum bile iltihap kurutucu bişey vermiyor o ilaçların ağır olduğunu şuan için benim ihtiyacimin olmadığını söylüyor ..kafam bu yüzden çok karışık bu yüzden sizlere sordum sizde soruma soru sorarak daha çok karistirdiniz kafamı 😊

Doktoruma guvendigim için baska bir doktor arayışına hiç girmedim umarım yanilmam..vücudumda şuan hiçbir değişiklik kapanma vs.yok sadece mr da çok az miktarda omuriliğin en ucunda iltihap göründü okadar crp min 13 olmasını o iltihaba bağladı şuana kadarda aman aman bı ağrım olmadığı için sadece krem veriyor ..beni crp min 13, olması korkutuyo orda bı iltihap var kurutulması gerekmiyor mu 😐😐😐😐

---

Mr sonucum

• McKayaMcKaya 2,593 İstanbul

Ben bu minik ankete başkaları da yazar diye ummuştum.

Ama yazmadılar. Neden?

Çünkü yanlışta ısrar ediyorlar.

"kapanma vs.yok sadece mr da çok az miktarda omuriliğin en ucunda iltihap göründü okadar"

MR sonucunuza göre hiç de öyle ufacık bir iltihap filan değil. Kalçanızın her iki tarafında da tutulma var. Doktor sizi korkutmamak için böyle söylemiş.

Sonuç?

Hastalığı hafife alıp gerekenleri yapmadınız.

Oysa gerçek durumu uygun bir dille anlatsa idi siz de hayatınızı ona göre düzenlerdiniz.

Kalçanızda her fani AS'lide görülen iltihaplanma var. Hafife alınacak bir durum değil. Modifiye edici tedavi yapılması lazım. Ağrınız yok diye kendinizi kandırmayın.

(1) mono
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

zehra franzzefp fannireeder zrmklaud sambarff mukarnas küçükDuygu mor