Yan (Böğür) Ağrısı

Merhabalar. Yaklaşık iki yıl önce spondlartrit teşhisi kondu, başlangıç düzeyinde AS olduğum söylendi. Genelde sabahları üst sırt ağrıları çektim, gün içinde hareketle birlikte bu ağrılar azaldı veya geçti. Fakat iki haftadır yan/böğür ağrısı çekmekteyim ve gün içinde de ağrılar devam etmekte. Acaba bu ağrılarım AS hastalığı ile mi alakalı, aranızda böğür ağrısı olan veya daha önce yaşayan var mı acaba ? Teşekkürler...

Yorumlar

• monomono 5,394 Ankara

Olmaz mı 😀

Sitede "Latisismus dorsi" diye aratırsanız, böğür de dediğiniz ağrıyı yapan o kası anlarsınız, yani evet AS ile alakalı bir durum diyebiliriz.

Egzersizler, masajlar iyi gelir ama esas onu rahatlatan şey Magnezyum denilen mineraldir, onuda sitede araştırın,. Magnezyum eksikliği kramplara sebep oluyor, eczaneden alacağınız bir ilaçla 3-4 gün içinde bayağı rahatlarsınız.

(1) efe14
  • NuriNuri Yükleniyor... 4 İstanbul

Çok teşekkür ederim. Açıkçası sitede "latisismus dorsi" ile alakalı bir şey bulamadım ama google'da taradığımda bahsettiğiniz kasın benim sancı duyduğum yerle aynı olduğunu fark ettim. Vücudun yan taraflarında kaburgaların alt kısmında kaba etin bulunduğu yerin sancı yapması çok garip geldi bana. Buraya yazmadan önce nette araştırdığımda böğür ağrısı ile AS arasındaki ilişkiye temas eden hiçbir bilgiye rastlamadım. Sadece böbrekle ilgili sorunların o bölgede ağrı yaptığına vurgu yapılıyor. Magnezyum önerinizi uygulamaya çalışacağım, tekrardan çok teşekkür ederim.

• monomono 5,394 Ankara

Rica ederim ama "Latissimus dorsi" diye tam yazsaymışım, hata yapmasaymışım, bir çok konu bulurmuşsunuz sitede, neyse ki genede olayı anlamışsınız.

AS ile resmi bilgilerde LD ile ilgili pek bir şey geçmesede, biz yaşayanlar olarak çok iyi biliyoruz ki böyle bir şey var. Ve bizi etkiliyor ve Magnezyum desteği de işe yarıyor.

Çok çeşiti var MG nin, sitratlı olanları tavsiyedir ama biraz daha pahalıdır onlar, gerçi diğer ucuz seçenekler de işe yarar, artık hangisini kullanırsanız kullanın ama MG kullanın. :)

Sonra fayda edip etmediğini de buradan bildirirseniz iyi olur, zira bu mesele önemli bir meseledir.

Çok teşekkür ederim tekrardan. Bu siteyi dün sabah keşfettim ve dünden beri sitede bir hayli vakit geçirip okumalar yaptım. Doktorlarımıza minnattarım mutlaka ama gittiğim üç faklı doktordan daha çok şeyi bu sitede öğrendim. Böyle bilgili, bilinçli ve yardımsever bir ekiple aynı hastalığı paylaşmak bu hastalığa dair şu ana dek sahip olduğum en önemli teselli oldu :) Herkese ağrısız günler diliyorum. Selamlar...

(2) mono efe14
  • İyi akşamlar Nuri Bey.Ben de yaşıyorum bu durumu sanki.Sol karın boşlugundan başlıyor ve tam kafes kemiginin altında bir agrı sabitlenmesi oluyor.Süreğen onceleri gece idi şimdilerde ise gündüz de olmakta..Sizde de mi aynı durum.

• Bende 2 haftadır atak donemindeyim sol bobregimin olduğu yer yukarı doğru gerilerek ağrıyor as den biliyorum ☹️ ağrısız günler arkadaşlar

merhabalar. benim ağrılarım üç yıldır periyodik aralıklarla devam ediyor. ağrılarım şu ana kadar genelde üst sırt ağrısı şeklinde kendini göstermişti. ama ilk kez bu son 3 haftadır bel ağrısı ile birlikte bahsettiğim böğür ağrısını yaşıyorum. bu bazen sol tarafta, bazen sağ tarafta ve zaman zaman da her iki tarafta oluyor. önceki sırt ağrılarım sadece sabahları olurdu ve gün içinde kaybolurdu ama bu böğür ağrısı gün boyu da devam edebiliyor. kullandığım voltaren sr 75 her ne kadar bel ağrılarımı azaltsa da böğür ağrılarıma pek iyi geldiğini söyleyemem. mono beyden öğrendiğime göre bu bölgeye Latissimus dorsi kasları deniliyormuş ve bu ağrılar için kendisi magnezyum takviyesi almamızı önermişti. bu bölgedeki ağrılarım biraz daha devam ederse doktorumla konuşup bu takviyeyi almayı düşünüyorum. selamlar..

(1) mono
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

arsenik deanggirardi alycecaperton cletalrfi millawagstaff zellahoward omercelik FatmaKIRICI frt1970 fakih Erol_Öztürk kezban73 zeyno3301