yeni ögrendim

meraba arkadaslar herkeze allahtan sifalar diliyorum oncelıkle bu sıteye yeni üye oldum sızın gıbı kader arkadaslarla tanısmak ve dertlesmek ıstıyorum ben 2 sene once saglıklı bır sekılde spor yapan ve futbol oynayan birisiydım sadece mıyofasıal agrılarım vardı vucudumda tetık noktalardan kaynaklı 2 sene once esya tasıma olayından sonra bel agrım da bır turlu ıyılesme saglanamadı  yaklasık 1 sene sonra algolojı bolumunden randevu aldım ve burdakı doktor arkadas ıntıhabi bir durum olabılır dedı ve ogrendımkı sakroiliak eklemlerde ıntıhap varmıs daha sonrasında belıme enjeksıyon falan yaptı duzelme oldu bıraz ama agrılar devam ettı gectıgımız 1 ay once tekrar doktora basvurup enjeksıyon yapmasını ıstedım tamma dedı ertesı gun gıttım yapıcagı sırada sordum hocam bu agrılardan ben nasıl kurtulacam tamamen dedım ve hayatımın sokunu yasadım senın hastalıgın dedı hayatın boyunca devam edıcek dedı deprem dedeyı tanıyomusun dedı ondada aynı hastalık var dedı ve ben ıgnenın acısınamı yanayım yoksa doktorun soledıklerınemı bılemedım ısım bıtınce hemen baktım telefondan hastalıga ısmı ankılozan spondılıtmıs oha dedım ne alaka bu zamanda hala tedavısı olmaan hastalıkmı kaldı dıye megersem varmıs neysekı ben 1 hafta cıkamadım evden bıyere ısten ızın alım psıkoojım tamamen bozuldu sızden bana fıkırlerınızı paylasabılırmısınız yasım 33 bu arada

Yorumlar

• monomono 5,405 Ankara

Teşhis aşamasından sonra moral bozulması normaldir ama unutmayın ki hayat devam ediyor, edecek, AS ile uzun bir hayat yaşayanlarda çok aramızda.

Deprem dede kadar aktif, kaç sağlıklı insan var ki, onun hastalığı yaşanmaz bir hastalık olsun?

Deprem dede hastalığı ile gündeme gelmezdi hiç ama niyeyse konu biz olunca (kötü bir örnek) şekil olarak getiriliveriyor, Suna Pekuysal da aynen öyle.

Aslında bunlar kötü örnekler, işin kötü tarafları, iyi tarafları da var oysa.

Demek ki AS hiç bir şeye engel değil!

Engel sadece bilgisizliklerdir, onuda sitede fazlasıyla okuyarak aşılabilir, nihayetinde "kişiden kişiye" değişen bir hastalığı konuşuyoruz.

Sevgiler

(1) Mery
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

zehra franzzefp fannireeder zrmklaud sambarff mukarnas küçükDuygu mor