Merhabalar aranızda yeniyim bende sanırım :)

Herkese selamlar .
Benim maceramda gecen yaz başladı .
koltukta otururken yaklaşık olarak 20 dakika hafif öne doğru eğilmiştim  o pozisyonda uzun süre kaldığım için 
daha sonrasında şiddetli bir ağrı ve kasılmayla o şekilde kitlendim kaldm....
5 dakikalik mesafesi 45 dakika yürüyüp eve anca varabildim ...
daha sonrasındada doktora göründm .
bel fitiğindan şüphe edip . Sancılı bir sigorta hastanelerinde numara bulmak zor olur gel zaman git zaman beyin ve sinir cerrahına gttim , arkadaş hemen keselim biçelim fitiğin var vs , daha sonrasında başka bir özel doktora gttm .
ordaki arkadaşta aynı teşhisi koydu fitik var dedi ve fizik verdi , kas gevşetici felan neyse gene gittik 15/20 gün .
ilk kasılmaya göre biraz gevşedim lakın fizik bitti ağrılarım daha cok artti!!!
Neyse bir başka doktora göründm oda ödem var dedi , kortizonlu tedaviler vs gel zaman git zaman hafif rahatlıoz ama ağrılar git gide artıyor .
çekilmez oluyor sabah tutukluk , kuyruk sokumumun üzerinde gitmeyen bir ağrı devam etti hep .
bu sefer sigorta hastanesinde eyüp devlet hastanesi fizik tedavi doktoru Deniz Öke hanıma gttim .
Yine emarlar vs  kanda bişey çıkmıyor işin garip tarafı anklozan spondolit teşhisini koydu .
ilaç olarak rantudil ve salazoprin verdi .
ilk zamanlarda problem yoktu bide benim bahar zamanları alerjim oluyor bazen  polen molen benim 20-30 gün sonra kızardım pozardm alerji felan hala diyorum ne oldu bana 😂😂
testler mestler yok bulamıyorlar ??
dedim şu hapı keseyim bir baktm düzeldim salazoprin  dokunuyormuş meyersem 😃 ve yazdan beri bu ilacı içemıorm agrılarm cok olunca rantudil içiyorum ....
Ağrılarım dayanılmaz duruma geldiği için bu alerji vs şeyler için beni romatoloji prof. Lere görünmemi söyledi .
şimdi cumartesi sabahı bezmialem üniv. Prf . Dok. Teoman Aydın beye randevu aldım . Nasıl bir hocadır?
Emarımdada ,  Biteral Sakroiliak Eklem Aralığı Daralmıştır .
Sol sakroiliak eklem komşuluğunda sakrumda t1 hiperintens, T2 yağ baskılı sekansta hipeointens dejenerasyona sekonder değişiklik yazıyor .
Herkese geçmiş olsn diyorum .

Yorumlar

• Geçmiş olsun kardeşim.bende de var la yok arasi bişey .geçen romatizma teşhisi koyuldu.bana teşhisi koyan fizik tedavi doktoru.romatolojiye gitmem lazım.salazopryin verildi.topuk ağrım için gitmiştim.hastaneden sonra bütün el parmakları pazilar diz vs agrilarim çıktı.sakroilak mr temiz çıktı.bu hastalıktan anlamadım bişey.sendeki belirtiler neler ramstein
  • _rammstein__rammstein_ Yükleniyor... 4 İstanbul
    Sizede geçmiş olsn .
    bendeki belirti sabah tutukluğu ve belimde kuyruk kuyruk sokumumun sol tarafında gecmeyen bir ağrı .
    eğilemiyorum tutukluk oluyor ağrı vs yapıyor .
    kan tahlil mahlil cumartesini günü prof e gttm bakalm bu cumartesi sonuclara bakılıp ona göre bir tedavi vwrecekler ben salazoprin içemiyorum alerji yapıyor hocam .

• Benim kuyruk sokumu hafif bişey var ama ağrı tutukluk yok.ayak topuklarim sıkıntı var.su hastaneye gittim gideli  bütün kemiklerin ağrıyor.gittign prof romatoloji uzmanımi.sonuclar çıkınca söylersen sevinirim.insallah temiz çıkar 
  • GİTTİĞİM 3 FİZİK DOKTORUN 2 Sİ FİBROMİYALJİSİN DEDİ  YANLIZ BİRİ SAKROLİAK MR  İSTEDİ VE  MR ŞÜPHELİ ÇIKINCA ÜNV ROMATOLOĞA GİTMEMİ SÖYLEDİ GİTTİM SPONDOLİTARTROPATİ DEDİ HAFİF SEYİRLİ A.S NE VAR  GİBİ NE YOK GİBİ SADECE AĞRI KESİCİ VERDİ EGZERSİZ VE YÜZME ÖNERDİ ÖZEL BİR HASTANEDE   PROF  OLAN ROMATALOĞA  GİTTİM TIPTA Kİ DOKTORUN SÖYLEDİKLERİNİ SÖYLEDİM GÜLDÜ KAS ZAYIFLIĞI KANSIZLIK VAR  DEDİ  VE  BELİM DE   MİNİMAL DÜZEYDE  İLTİHAP VARMIŞ PELVİKS  FİLMİN DE  ÇIKTI O DA   KAN TAHLİLLERİ  NORMAL HLBA-27 NEGATİF AMA MR BİRAZ  ŞÜPHELİ ENA FAKTÖRÜ TESTİ İSTEDİ  ONU DA DÜN YAPTIRDIM 15 GÜN SONRA ÇIKACAK SONUÇ TEST  ANKARAYA  GİTTİ 22 MAYIS DA KONTROLÜM VAR   KAFAM ÇOK KARIŞIK KİM DOĞRU SÖYLÜYOR  NEDEN NET  BİR  CEVAP YOK EN AZINDAN TEŞHİS EDİLSE  AĞRILARIM ÇOK SİZİ  ANLIYORUM UMARIM HASTALIĞINIZ EN KISA  ZAMANDA  TEŞHİS  EDİLİR
  • herkese slm benimde 2 sene önce sabah sırt agrısı ve sabahları kalktığımda topuk agrısı şikayeti üzerine doktora gittim kan tahlilleri HLBA-27 hariç hepsi güzel geldi HLBA-27 pozitif çıktı.kalça emarı çekildi ve sakroileit cıktı emarda bu hastalık tanısını koydular.1 sene boyunca yüzdüm ve 8 kilo verdim omega 3 kullandım  topuk agrısı  konusunda  airmax tarzı ayakkabılar giydikten sonra topuk agrılarım geçti.1 senedir sporu bıraktım ve verdiğim kiloları tekrar geri aldım gün içinde hiçbir şikayetim olmuyor ama sabahaları kalktığımda sırttımın iki yanagı agrıyor.Tutulma yaşamıyorum ama agrı oluyor.tekrardan gece yatmadan endol kullnamaya başladım.Sabahları olusan sırt agrısını çözersem harika olacak. Ve ramazandan sonra tekrar yüzmeye başlayacagım yüzmek cok iyi geliyordu bana özellikle sırt üstü yüzmek herkese geçmiş olsun
  • YÜZMEK VUCUDA ÇOK İYİ GELİYOR TAVSİYE  EDERİM HACAMATTA  AYNI ŞEKİLDE BEN BU  HASTALIKLA BİRLİKTE 
    15 KİLO ALDIM ARADA  YÜRÜYÜŞ YAPIYORUM YÜZÜYORUM HAREKETLİ BİR  İŞİM OLMASINA RAĞMEN KİLO ALDIM SIRTIM SÜREKLİ KÜTÜRDÜYOR  DİZLERİM AYNI ŞEKİLDE  BEN ARVELES  KULLANIYORUM  AĞRILARIM BİRAZ HAFİFLEDİ

• EGZERSİZ KİTAPÇIĞI VİDEOLU ANLATIMLI İNTERNETTE VAR  EĞZERSİZ YAPABİLİRSİNİZ 

Güncel bir durum paylaşasaym aksatmışım özür dilerm .

prof e gideceğim tahlil sonuçlarımı gösterdm ve suan anklozan spondolit vücüduna zarar vermemiş , skntı yok garalgina die bir hap verdi ve üç ay sonra görüşürüz dendi .

fizik hareketleri gösterildi fakat bunları yaptıkca agrılarm daha cok şiddetlendi .

bu arada bu hastalıkla alakası varmı bilmiyorum ürolojik skntılar baş göstermeye başladı .

idrarmda değişiklik , halsizlik , afedersiniz çişimi tutamama gibi problem yaşamaya başladm ürolojiye gttim ve bir hap verip gönderdi oda çişimizi tutalım diye .

cidden bu memlekette skıldım ben parası olmayan insanlar muayene için defalarca takla atıyor ve doktorlarda ilgi alaka sıfır . Onlarada hak veriyorum aslında odaya girdiğimde 4-5 kişi aynı anda girince adamda şaşırıyor ne yapacağını .

en iyisi sağlam bir özel hastaneye gidip ,

derdimizi anlatmak olacak .

çünkü bu bel agrısı yüzünden calısamaz oldm .

acaba diyorum bendeki skntı ürolojik birşeymiydi ben bunı farkedemedm ayrıca aklımda deli deli sorular ....

• Herkeze geçmiş olsun bende algoloji doktoru sende as var dedi romotoloji ye gittim belli tetkikler yaptıktan sonra sanmıyorum dedi olcagini kan tahlillerin temiz dedi mr ve kan tahlili istedi tekrardan çok sikintili bir hastalık tedavisini bulamadıkları gibi varmı yokmu onu bile cozemiyolar arkadaslar size önerim tek doktorda tıkalı kalmayın birden çok doktora gidin zamanınız varsa Allahtan herkese acil şifalar diliyorum arkadaslar

valla şuana kadar 4-5 doktor gezdm , kimisi ödem diyor, kimisi romotolojik , fizik tedavi verenmi dersin , ameliyat diyenmi dersin allah cümlemize sabır versin bence .

çok geçmişler olsn işte tek skntı doğru doktoru bulabilmekte .

• Merhabalar burdan hastane ve Dr ismi vermek doğru mu bilmiyorum ama Medical park Göztepe şubesinde romotoloji doktoru Demet Taştan hnm.i gözüm kapali tavsiye ederim hem nokta atışı yapıyor hemde çok güzel ilgilenip tüm sorularınızı cevaplıyor ayrıca gerekmedikce hiç bir test ve ilaç vermiyor ben çok memnunum ..teşhis için elinizdeki dosya ile bir defada olsa gitmenizi öneririm ..çok geçmiş olsun

• monomono 5,405 Ankara

bende algoloji doktoru sende as var dedi romotoloji ye gittim belli tetkikler yaptıktan sonra sanmıyorum dedi olcagini kan tahlillerin temiz dedi

Bizim dr.ların sıkıntısı tam olarakta bu, hasta hikayesini zerre önemsemiyorlar, onlar ellerinde ki kağıtlarda, resimlerde bulgu arıyorlar, kapanmış eklemler, deforme olmuş kemikler, kanda iltihaplar, oysa AS bulgu vermeden de ilerleyen, kendini gösteren bir hastalık. Tüm değerleri sıfır olupta kıvrım kıvrım kıvranan bir çok arkadaşımız var, hikayeleri var.

Bu yüzden de hasta hikayesi çok önemli ama Romatolojimiz bile bunu anlamamış durumda. 🙂

(1) efe14
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

dinocan leann64l nellyhooks okyyldz madelz62 kuzan86 huridemaltun müberra