İmplant

emosemos 1,231 Istanbul
Arkadaşlar aranızda implant yaptıran varmı.yada  şöyle sorayım,bizler için bir sakıncası  varmı acaba?
Biran önce kararımı vermeliyim.dört tane eksik dişim var.ya altı yedi dişide feda edip köprüye gidilecek  yada doktorun ısrarına dayanamayıp dört tane implantı  yapacağız.
Tek korkum sonrasında bir sorun çıkarmı .

Yorumlar

• omerrrromerrrr 57 Diyarbakır
    Abla köprü tavsiye etmiyorum cevremde yaptiranlarin hepsinin daha sonraki yıllarda köprü kurulan  dişleri çürüdü.
  • McKayaMcKaya 2,536 İstanbul
    İmplantın bizi ilgilendiren yanı çene kemiğinin sağlam olması. Malum çoğumuzda kemik erimesi oluyor. Bu yüzden implanttan önce kemik yoğunluğunun ölçülmesi gerekiyor. Gerçi bu ileride olmayacağı anlamına gelmiyor ama en azıdan başlangıçta buna dikkat etmekte fayda var.
  • emosemos Yükleniyor... 1,231 Istanbul
    @omerrrr ; köprüden önce son çıkışımda suya düştü.sanırım köprüden başka çare yok.
    Çekilen filmler ve detaylı incelemeler sonucunda malesef uygun bir çene yapım yokmuş.açıkcası korktuğum bişeydi zaten.sevinsemmi üzülsemmi bilemedim.
    Sadece tavsiyem lütfen dişlerinize iyi bakın.çok zorlu süreç içersindeyim.

Sevgili muzo aynen sizin dediğiniz gibi bir sonuçla karşı karşıyayım.
    İmplantın bazı ülkelerde yasaklandığı ve ilerki zamanlarda kansere bile yol açtığını okuduğumdan beri de hafiften tırstım .bakalım hayırlısı artık
  • omerrrromerrrr 57 Diyarbakır
    Gecmis olsun abla, Allah yardımcın olsun...
    (1) emos
    Çok sağolasın ömer.inanılmaz gergin ve sıkıcı bir süreçmiş.bu kadar sıkılacağımı bilseydim hiç başlamazdım galiba
  • Üzme fazla kendini ablam. :lol: Stres yapıp ağrılarını tetikliyeceksin Maazallah. :saskin: Hepimizin sonu  protez damak değil mi sonuçta. :agla:
    Köprü olsa ne yazar, implant olsa ne yazar.  :cool: Kal sağlıcakla.  :super:
     (bu arada ben 93 yılından bu zamana kadar sırf dişlerim kesilmesin diye eksik dişle yaşıyorum. Kanser olmaktansa varsın dişim eksik olsun)
    (1) Mery
    Sağolasın efe.valla hep aynı .bende 90 yılında bir başladım çektirmeye ,birtane birtane derken beşe çıkmış.yıllardır alışmıştım yokluklarına ama sürekli tek taraflı çiğnedğim için ,çene kemiğinde sorun çıkmaya başlamıştı
    Napalım buda geçer elbette
  • Bu NasiL bir ah nasıl ızdırap nasıl bir hastalıktır anlayamadım her taraftan arızalar başlıyor gelde şükret..
     :( Şükretmeyi bırakmıyoruz siverekli.
    imtihan diyelim...
    (1) Mery
  • BiLemiyorum aBLam Bu Durumda insan Ne Kadar Şükreder:(
  • MeryMery 232 Osmaniye
      Geçmiş olsun ablam dişler  ahhh ki ahhhh ağrısı ayrı  tedavisi apayrı.
       Rabbim kolaylık dayanma gücü versin. 
    (1) emos
  • Ben de bu hafta çektirdim iki tane. Haftaya implant yapılacak ama doktorum çok emin olamadı çene kemiği zayıf diye, sen karar ver köprü mü implant mı dedi. Zar zor karar verdim implant tedavisine. Bu sabah bi baktım hooop çekilen dişlerin olduğu bölgede iki tane cici diş apsesi. Tekrar basa döndüm implant mı köprü mü diye. Implant tedavisinin ardından da enfeksiyon falan olursa eyvah eyvah.
    @nurrr dkkat et vereceğin karar seni yormasın.zira ortak bir özelliğimiz yaralarımız çabuk iyileşmiyor .benimde çekilen yerler neredeyse bir ay oldu ama hala düzelmedi.köprüler için beklemeye aldık iyileşene kadar.
    Hani neredeyse prtotez yaptıracağım.akşamları bardağın içine koyarız  :D (kimseyle dalga geçmiyorum yanlış anlaşılmasın.)
  • @emos bilemiyorum ki. 2 kayıp diş var 3 dis kesilecek köprü için. Öbür taraftan implantta dediginiz gibi iyileşme süresi ve enfeksiyon riski düşündürüyor beni. Keşke kararı doktorum verseydi. Bu arada yaş 31, 9 dis çekimi yapıldı. Dişle imtihanim...
    Hakkında hangisi hayırlı olacaksa o olur inşallah.evet çok erken gitmiş senin dişler.
    Ben 47 yaşımdayım yirmilikleri yeni çektirdim diye muzurluk yapanlarım  var.yok altmışı bekleseymişim falan :D
  • Teşekkürler . Genetik faktörler sanırım. Allah beterinden korusun ne diyelim.🙄
    (1) emos
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

octopus444 Cevo huozen pzyjesus hallili38 Hafize1958 cande0850 medine-incisi metin.ozkal ramazan FatimaZehra barangocen zagorTenay20 ALİ2580 dere Goknur