Tayin hakkı

murat2544murat2544 2 Malatya
Herkese iyi akşamlar .Yaklaşık 8 yıldır AS hastasıyım.Şuan Erzurumda görev yapan bir öğretmenim.Malum hastalık nedeniyle kemiklerimiz güçsüz ve kırılgan buraların kışı çok çetin her an düşüp biyerimizi kırma ihtimalimiz var.Bundan dolayı tayin isteme hakkı elde edebilir miyim ?Bu konuda yapacak bişey var mı ?

Yorumlar

• McKayaMcKaya 2,551 İstanbul
    "Düşerim bir yerimi kırarım" gerekçesine dayanarak tayin yapılacağını sanmam. "Soğuk hava hastalığı olumsuz etkiliyor, ılıman iklimlerde yaşaması lazım" diye bir rapor alırsanız belki. O da zayıf bir ihtimal.
  • tUtKuNtUtKuN 1,192 Yurtdışı
    murat2544 dedi:
    Malum hastalık nedeniyle kemiklerimiz güçsüz ve kırılgan buraların kışı çok çetin her an düşüp biyerimizi kırma ihtimalimiz var.
    Daha ılıman bir iklime gitmeniz tabiki iyi olur ama, kemikleriniz AS'den dolayı güçsüz ve kırılgan değil, biliyorsunuz sizin hastalığınız eklemlerle ilgili bir hastalık, hareket kısıtlılığınız olabilir ama bu kemiklerinizin güçsüz olduğu anlamına gelmez...
  • murat2544murat2544 Yükleniyor... 2 Malatya
    Tutkun Bey ben birçok yerde a.s li hastaları  darbe ve travmaların normal insanı etkilediğinden çok daha fazla etkilediğini okudum .Umarım sizin dediğiniz doğrudur.
  • tUtKuNtUtKuN 1,192 Yurtdışı
    Değerli murat2544;

Eklemlerin sertleşmesi ileri düzeyde olursa, doğal olarak vücut esnekliğini kaybediyor, kemikler güçsüz olduğu için değil esneklik az olduğu için biraz daha dikkat etmekte fayda var...
  • sefauyaniksefauyanik 1 Eskişehir
    aynı sorun bende var eskişehirin bir köyünde imamlık yapmaktayım ve kışlar gerçekten çok çetin geçiyor burada kış başladığı zaman benim ağrılarımda artıyor yüzme imkanım yok bu yüzden tayin alabilir miyim acaba. Sözleşmeli olduğumuz için tayin hakkımız yok sadece sağlık vs gibi durumlarda oluyormuş ama bunu sayarlar mı bilmiyorum araştırmak gerek. Nereden alabiliriz detaylı bilgi bu konuda 
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

Aukansu mehmetyurtkulu