Verxant - Yeni nesil biyolojik ilaç!

monomono 5,394 Ankara
kategorisi Anti-TNF
Novartis 'in verdiği bilgilere göre artık yeni nesil bir biyolojik ilacımızda olmuş. Yani namı diğer yeni bir Anti-TNF miz daha olmuş.
Novartis önceki Anti-TNF ilaçların çok etkili olmadığını kabul etmiş, o yüzden daha etkili bu ilacı sitelerinde ballandıra ballandıra anlatıyorlar. En iyi ilaç ödülü filan almışlar.

Neyse bu ilacın kullanımda ki adı Verxant imiş.
(Teknik adı İnterlökin-17A (IL-17A) inhibitörleri)

İlaç Türkiyede Farmanova firması adına ruhsat almış ama Novartis 'in Türkiye de ki firmasıymış bu, ilaç İsviçre de üretiliyormuş, 16.02.2018 tarihinde onaylanmış vs.
KISA ÜRÜN BİLGİSİ pdf
KULLANMA TALİMATI pdf

Fiyatı: 1528,18 TL
Normal reçete ile de alınabiliyormuş.

Tabi bu çok yeni bir ilaç ve pek kullananı da yoktur, artık yan etkileri filan nasıldır, nasıl alınır, nasıl vurulur, öteki biyolojik ilaçlar gibi midir nedir, orasını bilmiyoruz, ama ilacın hedefinde AS ve Sedef var. 

Bu video da ki kişide Sedeften muzdaripmiş ve ilacı kullanmış, daha 1 hafta olmuş sonuçlarından da memnun, o da yeni bir video tabi, haftalık video yayınlayacağım diyor, artık ne kadar doğru/yanlış iyi/kötü göreceğiz.

! Bu yazı tavsiye niteliği taşımaz, bilgilendirme amaçlıdır. !
Etiketlendi :

Yorumlar

• leo2trleo2tr 4 İzmir
    merhaba 20 yıldır as hastasıyım ve ağrılarım 2 yıldır şiddetli.humira ve enbrelden yeteri kadar fayda göremedim ve 1 hafta önce verxant ın ilk dozunu aldım inşallah iyi gelir buradan paylaşırım
  • oziayseoziayse 1 İstanbul
    Benim oglum as hastasi verxant kullanmaya baslayali iki ay oldu ve hicbir faydasini goremedigimiz gibi agrilari dahada artti nasil yeni nesil bir alac anlamis degilim
  • selin_calskanselin_calskan 1 Balıkesir
    leo2tr dedi:
    merhaba 20 yıldır as hastasıyım ve ağrılarım 2 yıldır şiddetli.humira ve enbrelden yeteri kadar fayda göremedim ve 1 hafta önce verxant ın ilk dozunu aldım inşallah iyi gelir buradan paylaşırım
    merhaba; durumunuz nedir ilaçla ilgili bir gelişme gördünüzmü. başka kullanan mvcutmu ve bu ilacı ssk karşılıyormu.
  • leo2trleo2tr 4 İzmir
    leo2tr dedi:
    merhaba; durumunuz nedir ilaçla ilgili bir gelişme gördünüzmü. başka kullanan mvcutmu ve bu ilacı ssk karşılıyormu.
    Bugün 3. İğneyi vuruldum ağırlarım azalmadı crp 40 çıktı.doktorum yükleme dozunu yani 4.iğneyide bitirelim ona göre hareket edelim dedi.ağrılar İçin kortizon vuruluyorum.enbrel iyi geliyormuş farkında değilmişim 
  • leo2trleo2tr 4 İzmir
    SSK karşılıyor
  • quidadquidad 1 Ankara
    Merhabalar. Sedef romatizmasi hastaligina muzdaribim. Ancak omurgami sarmaya yani as gibi davrandigi icin doktorum verxant onerdi. 5. Kez verxant i yaptim. Simdi aylik igne donemine girdim. Ancak benim kaşintim cok oluyor. O da her zaman degil ve cildirtacak boyutta oluyor. Alerji ilaci aliyorum sadece hafifletiyor sonra bastan basliyor. Bazen de hic kasintim olmuyor ve kasintimin baslamasiyla sedef dokuntulerim canlaniyor. Siz de benzer durumla karsi karsiya kaldiniz mi? 
  • leo2trleo2tr 4 İzmir
    Bnm alerjik bir durumum olmadı fakat ağrılarım hala çok yükleme dozu bitsin diye başka iğneyede geçemiyorum
  • hazal379hazal379 1 Ankara
    Merhaba, 7 yıldır bu A.S ile tanışıyoruz. Endolden başlayarak çeşitli antienflamatuarlar sonra salazoprin sonra humira kullanarak çoğu zamanda spor yaparak bu günlere kadar geldim. son 2 yıldır ilaç kullanmıyordum. Benim sedimim şimdiye kadar en fazla 38 oldu, 6-7 mr sonucumda yalnızca bir tanesinde bilateral gözüktü. gen testleri negatif, romatoid faktor negatif. sadece rontgen de omurga kemik yapısında hafif bir küp küp gördük sanırım diyorlar. Daha teşhisi tam koyamıyorlar benim gibi hangi sebeple teşhisin konulduğu belli olmayan kişilere açıklamak istiyorum: ben Verxant'ı  temmuzda kullanmaya başladım. 1 ay içerisinde 5 yükleme dozu yapıldı, 1 ay sonra 6. iğneyi vuruldum ve şimdi 3 gün sonra 7. iğnem var ama vurulmayacağım. çünkü işe yaradığını sanmıyorum. Verxant hakkında sorularınız olursa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Ben bir bağışıklık sistemi hastalığının bağışıklık baskılanarak çözüleceğini sanmıyorum. Bunu doktorla paylaştığımda ama o ilaç sayesinde kaç kişi günlük hayatına dönüyor dedi. İyi de kaynağı bulmuyorlar! bulmaya yönelik bir harekette bulunmuyorlar. Ben şuan sadece neurontin600 kullanıyorum ve b vitamini komplexini iğne olarak vuruluyorum. işe yaradığını sanmıyorum onu da bırakma aşamasına girdim bugün. Çünkü bugün ağrıdan ölüyordum ve sadece ağlayabiliyordum ne içersem içeyim hiçbirinin faydasının olduğunu sanmıyorum artık. 3 ay önce topuklarım yoğun olarak tüm eklemlerim ağrıyor diye doktora gittim, dördüncü A.S. teşhisimi aldım 4 tane aldıysam 5-6 tane de almadığım vardır(sende bu hastalık yok dendi). Tabii kiilk olarak kortizon bastılar 120 mg. ağrılarım arttı ve yürüyememeye başladım, Verxant ve methotraxat başladılar. Ben de madem yürüyemiyorum dedim bisiklet sürdüm beslenmemi değiştirdim tamamen glutensiz ve şekersiz beslenmeye başladım zaten glutensiz ve şekersiz besleniyordum ama pirinç de mısır da tüketiyordum arada da glutensiz pasta süprizine yenik düşüyordum(rafine şeker). Tabi hala bişeyler yanlış gidiyorduki bunlar tekrar yaşandı. Haftaya kolonoskopi olacağım. Eminim herkesin aklına geliyordur ve bağdaştırmak istemiyor olabilirsiniz belki, A.S. bir bağışıklık sistemi hastalığı. Bağışıklık sisteminizi bağırsaklarınızı iyileştirerek güçlendirebilirsiniz ilaçlarla değil. Bağırsaklarınızı TAMİR edin. Probiyotiklere de inanmıyorum artık size uygun doğru probiyotiği bulmak çok zor. 2 yıldır kendi yoğurdumu kendim yapıyordum yoğurtla birlikte kefir de. sadece öğle yemekleri dışarıda bir ev yemekçisinde yiyordum gerisi evde her yemeği kendim yapıyordum.işe yaramamış demekki. 3 gündür Raw food vegan beslenmeye başladım ama 1 hafta sonra kolonoskopim olduğu için bozulacak biliyorum. 3 gündür tuvalet seansım daha iyi durumda. gelişmelerden haberdar edeceğim.
  • Merhaba, bende Hacettepe FTR de doktorumun tavsiyesi üzerine bu iğneye geçtim. 2. dozu uyguladım. 11 yıllık hastayım. Daha önce Humira, Enbrel ve Cimzia kullandım. Şu anda kadar etkisini hissedemedim. Ağrılarım çok fazla Rantotil Retart 1 bazen 2 tane almak zorunda kalıyorum. Cimzia nın etkisi azaldığı için buna geçiş yaptık. Diyet ve yüzme yapıyorum düzenli olarak. 5. haftaya kadar etkisi görebilirim diye düşünüyorum. Burada yazarım. İyi günler, ağrısız günler.
  • hlyhly 1 İstanbul
    Merhaba bende 2 yıldır çok fazla dayanılmaz ağrılar çekiyordum hareketlerim iyice kısıtlanmıştı yerimden kalkmaz hale geldim sonunda A.S.teşhisi konuldu ratundil hiç iyi gelmedi melexford kullandım onunda faydasını göremeyince Verxant 5 doz aldım çok iyi geldi onunla ayağa kalktım şuan aylığa döndük tekrar vurulmak için günümün gelmesini bekliyorum sadece bu aylık süreçte agrılar az az yine başladı yüzme egzersiz çok iyi geliyor sigarada tetikliyor bu hastalığı 
  • hazal379 dedi:
    Merhaba, 7 yıldır bu A.S ile tanışıyoruz. Endolden başlayarak çeşitli antienflamatuarlar sonra salazoprin sonra humira kullanarak çoğu zamanda spor yaparak bu günlere kadar geldim. son 2 yıldır ilaç kullanmıyordum. Benim sedimim şimdiye kadar en fazla 38 oldu, 6-7 mr sonucumda yalnızca bir tanesinde bilateral gözüktü. gen testleri negatif, romatoid faktor negatif. sadece rontgen de omurga kemik yapısında hafif bir küp küp gördük sanırım diyorlar. Daha teşhisi tam koyamıyorlar benim gibi hangi sebeple teşhisin konulduğu belli olmayan kişilere açıklamak istiyorum: ben Verxant'ı  temmuzda kullanmaya başladım. 1 ay içerisinde 5 yükleme dozu yapıldı, 1 ay sonra 6. iğneyi vuruldum ve şimdi 3 gün sonra 7. iğnem var ama vurulmayacağım. çünkü işe yaradığını sanmıyorum. Verxant hakkında sorularınız olursa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Ben bir bağışıklık sistemi hastalığının bağışıklık baskılanarak çözüleceğini sanmıyorum. Bunu doktorla paylaştığımda ama o ilaç sayesinde kaç kişi günlük hayatına dönüyor dedi. İyi de kaynağı bulmuyorlar! bulmaya yönelik bir harekette bulunmuyorlar. Ben şuan sadece neurontin600 kullanıyorum ve b vitamini komplexini iğne olarak vuruluyorum. işe yaradığını sanmıyorum onu da bırakma aşamasına girdim bugün. Çünkü bugün ağrıdan ölüyordum ve sadece ağlayabiliyordum ne içersem içeyim hiçbirinin faydasının olduğunu sanmıyorum artık. 3 ay önce topuklarım yoğun olarak tüm eklemlerim ağrıyor diye doktora gittim, dördüncü A.S. teşhisimi aldım 4 tane aldıysam 5-6 tane de almadığım vardır(sende bu hastalık yok dendi). Tabii kiilk olarak kortizon bastılar 120 mg. ağrılarım arttı ve yürüyememeye başladım, Verxant ve methotraxat başladılar. Ben de madem yürüyemiyorum dedim bisiklet sürdüm beslenmemi değiştirdim tamamen glutensiz ve şekersiz beslenmeye başladım zaten glutensiz ve şekersiz besleniyordum ama pirinç de mısır da tüketiyordum arada da glutensiz pasta süprizine yenik düşüyordum(rafine şeker). Tabi hala bişeyler yanlış gidiyorduki bunlar tekrar yaşandı. Haftaya kolonoskopi olacağım. Eminim herkesin aklına geliyordur ve bağdaştırmak istemiyor olabilirsiniz belki, A.S. bir bağışıklık sistemi hastalığı. Bağışıklık sisteminizi bağırsaklarınızı iyileştirerek güçlendirebilirsiniz ilaçlarla değil. Bağırsaklarınızı TAMİR edin. Probiyotiklere de inanmıyorum artık size uygun doğru probiyotiği bulmak çok zor. 2 yıldır kendi yoğurdumu kendim yapıyordum yoğurtla birlikte kefir de. sadece öğle yemekleri dışarıda bir ev yemekçisinde yiyordum gerisi evde her yemeği kendim yapıyordum.işe yaramamış demekki. 3 gündür Raw food vegan beslenmeye başladım ama 1 hafta sonra kolonoskopim olduğu için bozulacak biliyorum. 3 gündür tuvalet seansım daha iyi durumda. gelişmelerden haberdar edeceğim.
    Sayın @hazal379 öncelikle geçmiş olsun, bağırsak iyileştirmeyi biraz daha açabilir misiniz rica etsem? Kolonoskopiyi de bu nedenle mi yaptırıyorsunuz, sonuç ne oldu? Bağışıklık sistemi ile ilgili söyledikleriniz çok mantıklı geldi.  
  • Romatizma adına olan tüm ilaçları kullandım hiç biri etki etmedi çok dirençli ağrılarım var tnfler de kullandım etki etmedi metotreksat kullanıyorum bir ay oldu ve onunla beraber endol fitil verxant başlandı ilk iğnenin ağrılarimi dindirdigini fark ettim çok şükür inşallah iyi gelir rabbim tüm hastaların yardımcısı olsun.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

yeterya1987 Narin ermelindapate AliGül hakkisahin95 serdardenizler İsmailOzuluyol İsmailuluyol Pinar TATURAN Betulkz