Bilgi almak istiyorum

rhsntrlkrhsntrlk 5 Yalova
Her iki tarafta sakroiliak eklem yüzleri düzensizdir. Her iki tarafta sakroiliak ekleme komşu iliak yüzlerde subkondral minimal ödem mevcuttur. Evre 2 sakroileit açısından takibi önerilir. MR sonucum bu daha dktra gösteremedim, belimin alt tarafnda ağrım oluyo ama sabah tutulmaları falan yok, yorucu işler yaptığımda zonklar gbi ağrım oluyo, uyuyamıyorm, her zamn o şiddette değil ağrım, bazen sadece yürüyünce bile ağrım oluyo sanki o belimin alt kısmı taşımıyor beni oturmak istiyorum. As mıyım

Yorumlar

• monomono 5,355 Ankara
    Dr.unuzun takibinden ayrılmayın, buradan teşhis diye bir şey de zaten olamaz. Hiç birimiz dr. değiliz.
  • rhsntrlkrhsntrlk Yükleniyor... 5 Yalova
    Benim kuyruk sokumumda sola doğru çıkık bi kemik var, ben onun içn gittim dktra aslnda, beyin sinir cerrahisine, Yalova da yaşıyorum burda Romatoloji bölüm bile yk hastanelerde, benim hangi dktra takipte olmam lazm.
  • monomono 5,355 Ankara
    Rom. bölümü yoksa Fiz.ted. uzmanınada görünebilirsiniz, en azından size daha net bir şeyler söyleyebilir, yönlendirebilir.
    Ayırca buradan yalova diye bi aratın, 4 hastane çıkıyor, onlarada tel edip sorunuz bölümü var mı diye.
  • rhsntrlkrhsntrlk Yükleniyor... 5 Yalova
    Yarn beyin sinir cerrahisine mr larn sonuçlarnı göstercm, o belki yönlendirir, ben kendi kendime nette araştırdığım içn panik oldm biraz da galiba. Sağolun
  • monomono 5,355 Ankara
    Anlıyorum, netle olacak iş değil bu tabi, bir dünya bilgi var, "adı konulduktan" sonra araştırma yapmanız daha mantıklı olur. 
    Ayrıca daha sakin olmalısınız, neyse kolaylıklar dilerim, geçmiş olsun.

Sevgiler
  • Merhaba ben de aranıza yeni katıldım.17 yaşımdan beri ağrılarım zaman zaman oluyordu fakat teşhisim 2 sene önce kondu. sende hiç bir zaman şiddetli seyretmez dediler. Salazopryin başaldılar hemen. Endol ile beraber. Belirgin ağrım yoktu. Ancak son 3 aydır gece başlayan kalça ağrılarım ve terlemeler beni uyutmuyor. Değişik ağrı kesiciler denedim olmadı. Prof Dr Ömer Kuru'ya gittim diprospan (kortizon iğne) yaptılar 1 hafta çok rahatladım ve sabah yataktan hızlıca kalkabildim. Ama sonra ağrılar yine başladı. Ağrı kalçamda ayrıca yürüken uyluk eklemimin de ağrıdığını ve yürüyüşümü bozduğunu hissediyorum. Şimdi bana Humira yazdılar. Kullanmaya çok çok çekiniyorum. Benim merakım kullanmazsam ne olur? Bir kaç gecedir ağrım biraz azaldı. teşhisten sonra çok kilo aldım. Acaba kilo verirsem ağrım da geçer rmi?
    Bu hastalık böyle dalgalı mı seyreder? Ağrımasa da hastalık ilerler mi? Dönem dönem mi olur ağrılarım? Humira kullanan var mı? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
  • McKayaMcKaya 2,548 İstanbul
    Hoşgeldiniz. Benim de size bir kaç sorum olacak.
    1- Salazoprin ve Endol'ü aralıksız kullandınız mı? Yoksa kendiliğinizden kestiniz mi?
    2- Teşhisten sonra mı kortizondan sonra mı kilo aldınız?
    3- Humirayı yazan hekim teşhisinizi koyan hekim mi yoksa bir başkası mı?
    4- Ağrılarınız sadece gece mi oluyor gün içinde de ağrı duyuyor musunuz?

Bunları cevaplayın ki ben de size cevap verebileyim.
    (1) mono
  • McKaya dedi:
    Hoşgeldiniz. Benim de size bir kaç sorum olacak.
    1- Salazoprin ve Endol'ü aralıksız kullandınız mı? Yoksa kendiliğinizden kestiniz mi?
    2- Teşhisten sonra mı kortizondan sonra mı kilo aldınız?
    3- Humirayı yazan hekim teşhisinizi koyan hekim mi yoksa bir başkası mı?
    4- Ağrılarınız sadece gece mi oluyor gün içinde de ağrı duyuyor musunuz?

Bunları cevaplayın ki ben de size cevap verebileyim.
    Merhaba cevap için teşekkür ederim. 
    1. Endolü düzenli olarak kullanmadım. Sadece ağrım olduğunda dr da öyle söylemişti. Salazopryn i düzenli olarak kullandım
    2. Teşhisten sonra kilo aldım
    3. Başka hekim
    4.ağrılarım gece çok şiddetli gündüz bayağı hafif. 
  • McKayaMcKaya 2,548 İstanbul
    Sadece gece ağrılarınız oluyorsa hastalığınız hafif geçiyor denebilir. Dolayısıyla Humira için biraz erken sanki.
    Endol ve Slazoprin'i sabah 1, akşam 1 kulanmadan bir karar vermeyin derim. 
    Spora başlayıp kilo vermenizde fayda var.

Geçmiş olsun.
  • Pınarc dedi:
    Merhaba ben de aranıza yeni katıldım.17 yaşımdan beri ağrılarım zaman zaman oluyordu fakat teşhisim 2 sene önce kondu. sende hiç bir zaman şiddetli seyretmez dediler. Salazopryin başaldılar hemen. Endol ile beraber. Belirgin ağrım yoktu. Ancak son 3 aydır gece başlayan kalça ağrılarım ve terlemeler beni uyutmuyor. Değişik ağrı kesiciler denedim olmadı. Prof Dr Ömer Kuru'ya gittim diprospan (kortizon iğne) yaptılar 1 hafta çok rahatladım ve sabah yataktan hızlıca kalkabildim. Ama sonra ağrılar yine başladı. Ağrı kalçamda ayrıca yürüken uyluk eklemimin de ağrıdığını ve yürüyüşümü bozduğunu hissediyorum. Şimdi bana Humira yazdılar. Kullanmaya çok çok çekiniyorum. Benim merakım kullanmazsam ne olur? Bir kaç gecedir ağrım biraz azaldı. teşhisten sonra çok kilo aldım. Acaba kilo verirsem ağrım da geçer rmi?
    Bu hastalık böyle dalgalı mı seyreder? Ağrımasa da hastalık ilerler mi? Dönem dönem mi olur ağrılarım? Humira kullanan var mı? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Geçmiş olsun ben humira kullandım sizde nasıl seyreder bilemiyorum ama boş boş kullanmisim ben onu hiç bir etki etmedi remiket de etki etmedi su an verzant kullanıyorum gece rahat uyuyabiliyorum gece ateş ve terlemem yok artık gündüz de daha rahatım çok şükür.endol fitil geceleri daha rahat uyku sağlıyor 
  • gulbr dedi:
    Geçmiş olsun ben humira kullandım sizde nasıl seyreder bilemiyorum ama boş boş kullanmisim ben onu hiç bir etki etmedi remiket de etki etmedi su an verzant kullanıyorum gece rahat uyuyabiliyorum gece ateş ve terlemem yok artık gündüz de daha rahatım çok şükür.endol fitil geceleri daha rahat uyku sağlıyor 
    Malesef endol bende ağrı kesmedi. Humira başlamadım henüz. Bir doktorla daha görüşeceğim. sizlerde de ağrı uyluk eklemine yayılıyor mu?
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

mesut ibrahimhagen egeus yvonnmountfor ursultgd jerolvanotter KILAVUZ iremsenol ÜKAS rasitsel JAWAA350