Ankilozan Spondilit-Askerlik

Merhabalar 2000'den yılından bu güne romatizma hastasıyım. Sırasıyla saymam gerekirse,
*Romatoid Artrit, Juvenil Kronik Artrid, Gut, Seronegatif spondilit artrid, Ankilozan spondilit sırasıyla bu hastalıklara yakalandım son 5 yıldır hiç ilaç kullanmıyordum 3 aydır agrı sebebiyle tedavi olduğum Üniversite hastanesine tekrar gittim. Söylenen Ankilozan Spondilitsin ve bu agrıların sebebi bundan kaynaklanıyor. Mr. röntgen filan istediler ve evet Ankilozan spondilitsin denildi. Askerlik Durumum oldugunu söyledim 31/12/2017 tarihi itibariyle tecilimin bitecegini 04.02.2017 tarihi itibariyle de yoklamaya çagıralacagımı söyledigimde doktolar. Durum bildirir raporu verelim dediler şuan endol kullandırıyoruz sana ama gerekirse igne tedavisine başlabiliriz dediler. Askerlik şubesi ile görüştüm. Aile hekimine muayene olmamı söyledi raporumla birlikte Aile hekimi uygun gördügü taktirde seni Araştırma hastanesine sevk edecektir dediler. Askerlikten Muaf olma durumum ne olur arkadaşlar bilgisi olan yardımcı olabilir mi ? 2000 yılından bu yana tüm sonuçlarım elimde sevk verilirse sonuçlarımla gidersem konunun selameti açısından bir sonuç olabilirmiyim. Teşekkür ederim şimdiden herkese, saglıklı günler dilerim 

Yorumlar

• Geçmis olsun. Askerlik için muaf durumu yok diye biliyorum. Acikcasi benim elimde belgem olmasina ragmen hicbirsey soylemedim. Direk askere gittim askerde agri kesici almak icin revire gittim gataya sevk ettiler ramatoloji bolumune gozuktum doktor bakti etti agri kesiciyi verdi herhangi bir sorun yok devam dedi.
  • Doktordan aldığınız rapor mevcut ise ankilozan spondilit teşhisi koyduysa askerlikten muafsınız gitmeyen 2 tane yakın arkadasım mevcut 
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

octopus444 Cevo huozen pzyjesus hallili38 Hafize1958 cande0850 medine-incisi metin.ozkal ramazan FatimaZehra barangocen zagorTenay20 ALİ2580 dere