AS la 17. Yılımı Büyük Bir Şölenle Kutluyorum

12345679»

Yorumlar

• M.SelimM.Selim Yükleniyor... 501 Bursa

Bir önce ki postta arkadaşa yardimci olduktan sonra gelelim bana. Martın 16sından beri idari izinliyim. Saolsun şirket maasımi ödüyor. Bu surede hep evdeydim diyebilirim. İğnemi son 3 aya kadar kullandım. Son 3 aydir 1 kere kullandım o da gercekten kotu oldum. Kullanmama nedenimi soyleyecegim birazdan. Evde otururken vucudumda sacma sapan bir seyler cikmaya basladi. Et beni gibi. Neyse doktora gittim alinmasi lazim dedi. O gunden sonra igneyi vurmadim acaba ignedenmi dedim ama yok igneyle alakasiz cikiyor. Doktorlarimla konustum igneden bagimsiz virutik bir seymiş. Bu arada doktor alinmasi lazim dedigi gun engelli basvurusu yaptim. 5 kasima da fizik, kardioloji, göğüs ve dermatoloji gorecek. TAm 1 hafta önce ilk operasyona girdim ve bir kismi alindi, ayin 20sinde ikici operasyon. Bu nedenle ignemi kullanmiyorum. Enfeksiyon problemi yasamadim ilk operasyonda, ikincisi de ayni konforda olsun diye igne vurulmayacagim. Kasimin 5 inde girecegim engelli mevzusuyla ilgili şeyleri de buradan paylasirim. Çok ümidim yok acikcasi oran almakla ilgili ama şansımı deneyeceğim. Eski bir Telefondan zar zor yaziyorum yazim hatalari icin kusura bakmayin. Saglicakla kalin.

Evet arkadaşlar şubat 15 itibariyle %60 engelli aldım. %55 fizik %10 kardiyoloji verdi. Belgeye toplam %60 olarak geçti. 2 yıl süreli olarak verildi. Yenileme de durum değişmezse süresize dönecekmiş. Bu ara da bir üst postta yazdığım operasyonun 2. sinde de problem yaşamadım. Her hangi bir enfeksiyon durumu olmadı. Ocak ayında, Şubat 16 için romatoloji çağırmıştı. Corona aşısı için görüşmeye gittik babamla. Doktor corona aşısıyla tnf yi aynı haftaya denk getirmeyin çin aşısını olabilirsiniz dedi. Tnf kullandığınız için biontech denk gelirse onu olmayın dedi. Babama humira kullandığı için aşıdan 15 gün önce önlem olarak humirayı kes dedi. Bana da istersen 2 hafta önce istersen aşıdan önce ki hafta kesebilirsin dedi. Önemli olan aşı ve tnf yi aynı günlere denk getirmemek ancak her ihtimale karşı 1-2 hafta öncesinde durdurup öyle olmanızı tavsiye ediyorum dedi. Uzun süredir tahlil vermeden eczaneden direk ilaçları aldığımızdan kan tahlili bakalım dedi. Tahliler iyi. Sadece demir eksikliği çıktı bende. 7 ye düşmüş. işin garibi hemoglobin 16, ben 3 ayda bir kan veriyorum falan. hemoglobin 16 iken demir 7 nasıl oluyor bende anlamadım. Demir hapı başladım hemen. ilk günlerden kafamda bir rahatlama daha dinç uyanma kendini gösterdi.

• Abla forumda bir çok konuyu okuyorum ...nerden buldun da alintiladin deme 😅

Benim kan değerim kadın olmama rağmen hep iyi çıkıyor geçen ay bir gün 4 tüp kan verdim .ilk kan veridigimde 13.8 çıktı

Fizik tedavi yönlendirince ramatolojiye orda da tahlil istedi tabi 10 tup kan alındı 12.4 çıktı değer ...

Sonra hacamat ve sülük yaptırdım bayağı bayağı kan gitti onda da ... Bundan tam bir ay geçmedi ağrılarım geçmedi diye tekrar diktora gittim bu sefer iki tüp kan alındı 13.8 çıktı

Yani demem o ki benim kan degeri hep bu civarda

Şimdiye kadar as olmasına rağmen kan veriyordum hatta görevliler den birine de söylemiştim ...ilaç kullanmiyorsan sıkıntı yok demişti ...

Burda okudukça kan veresim geldi 🙄 ama ilaçları bıraktıktan sonra tabi...sen sormuşsun bende yazayım dedim regl döngüsüne rağmen 13 den aşağı düşmüyor benim değer

• emosemos 1,412 Istanbul

Benimde bu yıl normale döndü kan değerim.bendeki sıkıntı demir ve depoları düşüyor.onuda altı ayda bir iğne yaptırıyorum.

Spor yaparken de çokça yazmıştım suplementleri. Glutaminle alakalı bir şey okurken gôrdüm. Burada da yazmıştım diye hatırlıyorum en cok fayda gördüğüm suplement glutamindir diye. Linkten okuyabilirsiniz. Antienflamatuar etkiside varmış.

https://www.besindestek.com/glutamin-nedir-ne-ise-yarar

Arkadaşlar covid aşı sıram gelmiş çarşamba günü olacağım. İmmümsupresif tedavi alanların sırası gelmiş, tnf kullananlar e-nabızdan gerekli kontrolleri yapabilirler.

• Şifa niyetine inşaallah.

çin aşısı sinovac oldum. Bu perşembe de 2. dozu olacağım. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Aşıdan 1 hafta önce ve aşıdan sonra ki hafta Enbrel'i vurmadım önlem olarak. Ocak ayında uludağ unv. romatoloji beni ve babamı çağırarak aşı konusunda konuşma yapmıştı. Çin aşısının tnf kullananlar da sıkıntı yapmayacağı, önlem olarak iğne gününe denk gelmemesi gerektiğini ancak 1 hafta öncesi 1 hafta sonrası şeklinde söylediklerini belirttiler. biontech aşısını sorduğumda alerji riskinden bahsetmişti. Tnf kullanan kişilerin alerji olma ihtimallerinin daha fazla olduğu, araştırmaların devam ettiğini söylediler. Basit tabirle çin aşısı bizim küçüklüğümüzden beri olduğumuz aşıların yöntemiyle geliştirildiği için yan etkilerinin daha öngörülebilir olduğunu bu nedenle riske girmek istemediklerini söylediler.

Bu konuşmalar ocak ayı gibi olmuştu. Şuan bazı guruplarda görüyorum tnf kullanıp biontech olan. iğneyi olup ben öldüm diyen yok.

• Çok teşekkür ederim açıklama için inşaallah şifa olur.

(1) M.Selim

@mono "Bir yanlışın tam ortasında yaşamak." İyi ki yazdın bu şiiri teşekkür ederim, senelee sonra aklıma geldi mono abi bir şey yazmıştı deyip tekrar okudum. Ölüme yakın hissettiğim bu günler de "Neyi arıyorsun katili mi? Ya ölenler yoksa." mısran aklıma geldi de aradım tekrar şiiri. Kalemine sağlık. Yazacak çok şeyim var da, kalemim kırık abi. Kalemin hiç kırılmasın. İlham ayrılmasın. İyi geceler.

• @M.Selim Allah gecinden sağlıklı ömürler nasip etsin inşaallah hepimize ölümü yakın hissetmeyelim hazır mıyız ki ahirete göç etmeye ... A.S pisikolojisi dır o geçer inşaallah 🙏

(1) M.Selim
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

breanmonsen arthunecaise gavinmarrone fvar halimemutlu birisi myurtseven humeyraa yldzonr 34lesya azce berkalemdar