AS la 10. Yılımı Büyük Bir Şölenle Kutluyorum

1234568»

Yorumlar

• Sultan CemalSultan Cemal 287 İstanbul
    Maşallah Allah hayırlı ömürler nasip etsin inşaallah :) güzel yavruya. ^-^
  • M.SelimM.Selim Yükleniyor... 472 Bursa
    @McKaya @emos @sevgiler @Sultan Cemal iyi dilekleriniz için çok saolun, Allah hepimizin yavrusunu bizlere bağışlasın :) Gerçekten dünyanın servetine değer, çok güzel bir duygu.
  • MeryMery 235 Osmaniye
    Maşallah güzelliğe Rabbim kötü sözden gözden nefisten korusun.... Sağlıcakla kalın 
  • AysekoAyseko 53 Kocaeli
    Çocuklarımız harikalar da, onlara AS gibi berbat bir miras bırakıyor olmak acı gelmiyor mu sizlere de.  :(
  • monomono 5,394 Ankara
    Ayseko dedi:
    Çocuklarımız harikalar da, onlara AS gibi berbat bir miras bırakıyor olmak acı gelmiyor mu sizlere de.  :(
    Varis olacağı "garanti" olsaydı belki dediğiniz gibi düşünebilinirdide, bana mesela miras olarak gelmemiş bu meret.
    Koca sülalade TEK olmak bunu Miras değil, başka bir şey ediyor.

Gelecekte ne olacağını garanti altına almak, böyle düşünmek bu gün ki darlığımızdan oluyor, ama bundan da kurtulmak gerek.
    "Mücadele" denen sihirli bir kelime var, o olduğu sürece gelecekten de şimdiden de korkmamak lazım, geçmiştekiler korkmamış mesela, mücadele etmişler.
  • AysekoAyseko 53 Kocaeli
    Haklısın, evet. Mücadeleyi elden bırakmamak gerek. Ne olursa olsun yaşamak güzel.
    @Ayseko Gerçekten çocuklar ayrı bir dünya. Kendi çocuğuma bakarken hayranlıkla baktığımı farkettim. Forumdakiler bilirler değil çocuk yapmayı evlenmeyi bile istemiyordum. Bugün çocuğum olduysa, bu kararımızda forumda ki kardeşlerimin abla ve abilerimin de bunda payı vardır. Bende çok korkarak bu kararı verdim. Çocuk kararımdan sonra spor birinci önceliğim oldu. Ben ne kadar sağlıklı olursam o da o kadar sağlıklı doğacak diye düşündüm. Çocuk yaşını doldurunca bir kaç test yaptıracağım. Yatkınlığı var mıdır diye. Şuan yok bile çıksa ilerde ne olacağını bilemeyiz. Ben içimden hep diyorum inşallah her hücresi annesine çekmiştir diye. Benim şu saatten sonra kızıma yapabileceğim tek şey onun sağlıklı büyümesi, ruhen ve bedenen sağlıklı olması için spor yapması ve ayaklarının üzerinde durabilmesi için çalışmak olacak. Tabi ki en önemlisi vicdanlı, ailesini ve vatanını seven bir birey olmasını sağlamak. Gerisi önce Allahın sonra ben ve eşimden kızıma geçen genetiğin elinde. İnşallah grip bile olmasın isterim. Doktor iğne vururken bile benim gözüm doluyor kızım ağladığı için. Evlendiğim çocuk yaptığım için pişman mıyım? Asla değilim. Sadece tedirginim.
    (2) emos efe14
    Nurtopu gibi kesinleşen 2 hastalığım daha oldu :)) Fibromiyajli ve hipertansiyon. Lejyoneriz ya vallaha bak, normal isimde bir hastalık olamaz yani. Millet fıtık olur ne bileyim basur olur felan, ya ben, ankilozan spondilit, fibromiyalji, hipertansiyon. Hep zirveyi zorluyorum :)) Ne diyeyim rabbimden geldi, baş göz üstüne. Bununla da uğraşırız bir yolunu buluruz. Ha bide söylemeyi unuttum sırtımda ki sakatlık nedeniyle kürek kemiğinin altında ki kaslar da "bant" oluşmuş ne demekse artık. Fizik bölümünde kuru iğne tedavisi uygulanacakmış. Bir daha ki ay fizik tedavi bölümüne fibromiyalji ve kuru iğne tedavisi için gideceğim.
  • McKayaMcKaya 2,571 İstanbul
    Geçmiş olsun @M.Selim

AS bizi tek başına diz çöktüremeyeceğini anlayınca yedek kuvvet çağırıyor.
    Ama bilmiyor ki biz ondan daha inatçıyız (AS'liler dik kafalı ve inatçı olur). 
    McKaya dedi:
    Geçmiş olsun @M.Selim

AS bizi tek başına diz çöktüremeyeceğini anlayınca yedek kuvvet çağırıyor.
    Ama bilmiyor ki biz ondan daha inatçıyız (AS'liler dik kafalı ve inatçı olur). 
    Çok saol abi. 

A.s. den daha zor bir şey değil sonuçta. Hani bir romatizmam vardı iki oldu. A.s. ile başedebilen ben fibromiyaljiyle de ederim. Şu sırtımı halletsinler, bir de şu bitkinlik, yorgunluk, dayak yemiş gibi uyanma. Gerisi bende, daha da uğrayamaz bana. Aslında teşhise sevindim desem abartmış olmam. Bu kadar yorgun, halsiz, bitkin olmamı hiçbir şeye bağlayamıyorlardı. Değerler hep iyi, her şey görüntü de güzel ama bende ki bu tükenmişlik hali hiç düzelmiyordu. Spor yaparken bir tık rahatlıyordum, enerjim biraz yükseliyordu. Doktor saolsun şikayetlerimi sorarken, artık ne dedim de dikkatini çekti bilmiyorum, Yanında bir doç. daha vardı, birbirlerine bakıp "bu arkadaşta aynı zamanda fibromiyalji olmasın" dediler. İkisi de başladılar vücut muayenesine. vücudumda yaklaşık 20 yere bastırdı. Normalde canımın yanmadığı noktalar. Baskı uygulamasıyla sıçramam bir oldu çoğu noktada. Sonra deli sorular gelmeye başladı, o var mı, bu var mı, o oluyor mu, bu oluyor mu felan. Sonra raporu yazdı ve beni fiziğe yönlendirdi. Fibromiyalji de uzman olan fizik bölümüymüş. A.s. devam enbrel yazıldı. Fizik bölümüne sevk, kuru iğne ve fibromiyalji tedavisi için. 
  • MeryMery 235 Osmaniye
    Çok geçmiş olsun @M.Selim en azından teşhisin konulması güzel. 
     O vakit daha fazla sınanmadan tez zaman da toparlanman dileğiyle.
    (1) efe14
  • emosemos 1,267 Istanbul
    Hadi bakalım mustafa....Allah tekrar tekrar yardımcın olsun.zaten ağrılara alışıksın ,fibromiyaljide kimmiş.
    Yani kısacası duyan gelmiş yine :(
    Bana önerdiğiniz bemiks ve mg gerçekden iyi geldi.halsizliklerim yok .ağrılar arasıra devam ediyor ama o tükenmişlik sendromu beni mahvediyordu.(aman duymasın maşallah deyim )sen kullanıyormusun.onun haricinde kan demir  b12  değerleri nasıl acaba.
    Birde bana iki ayda yada üç ayda bir acilde serum takılıyor.kortizonlu ağrı kesiciler ve enerji veren serumlar.(çok şükür bunlarada beş aydır ara verdim.yine bir maşallah)
    Acaba bu aralar vitamin ağırlıklı bir serum mu taktırsan
    @Mery ; çok saol, aslında toparlanacak çok bir şey yok çünkü ben kendimi bildim bileli hep yorgunum. Kendimi enerjik hissettiğim dönem çok azdır. Spor yaparken kendimi iyi hissediyorum ama sabah yine o enerjikliği yakalayamıyorum. Hani olurya sabah uyanırsın "oha süper kalktım, harikayım bugün" dersin. O bende neredeyse hiç olmadı. Ben bu durumu hep a.s. ye bağladım. Enbrel kullanımımdan sonra geçeceğini düşündüm hep ama a.s. ye bağlı her şey durdu o durum durmadı. Bu da beni bu durumu irdelemeye itti. İnşallah bu işi çözeceğim, çözdüğüm gün ikinci doğum günüm olacak :smiley2:

@emos ; Duyan gelsin abla çözeriz inşallah :smiley2:  Abla anti-tnf kullandığım için 3 ayda bir kan veriyorum. Ben ek olarak b12, d vitamini, folik asit felan da baktırıyorum. crp, sedimentasyon hepsi normal, kan değerlerim çok iyi. Hepsi harika. Sıkıntı da orada zaten. Her şey bu kadar düzgünken benim kötü olmam. Hemoglobin 16, geçtiğimiz pazartesi 1 ünite kan verdim, rahatlatıyor beni. Bu ara da @McKaya ; abi aklıma geldi kızılay"a sordum doktora kan verebiliyoruz, kök hücre veremiyoruz. 
    (2) emos Mery
  • sevgilersevgiler 780 Eskişehir
    Arkadaslar her bünye elbet farkli.bunu ogrendik.mesela Ben beslenmeyi degistirince büyük ölçüde degisiklik yasadim.agrim aza indi.tutulum da.gece rahat saga sola dönüyorum.oturdugum yerden rahat kalkiyorum.tamamen bitmesi zor ama en azindan minimum olmasida iyidir.ilaç kullanmiyorum hic.agir diyet gibi uygulama da yapmiyorum.ekmek yemiyorum.süt asitli icecek alkol ivir zivir icmem.sadece Sabah aksam türk kahvesi.haftada da 3 yada 4 gün kemiksuyu bir bardak.seker yok.unlu gida yok.cogunluk corba sebze yemekleri salatalar tavuk.ev yemekleri.disardan yemem.evdeyim zaten kendim yapiyorum.bitki caylari.kekik karabas otu Civanpercemi arada evde yaptigim yogurdu sence fill zerdecal karabiber sarimsak koyar yerim.kisacasi mümkün oldugunca unlu sekerli paketlenmis gidalari azaltin.deneyin.sizi seviyorum .hepimiz iyi olalim istiyorum 
    M.Selim dedi:
    Bu ara da @McKaya ; abi aklıma geldi kızılay"a sordum doktora kan verebiliyoruz, kök hücre veremiyoruz. 
    Bunu öğrendiğimiz iyi oldu. Kan vermeye çok niyetlenmeme rağmen bir başkasını mağdur etmeyeyim diye vazgeçiyordum. 

• MeryMery 235 Osmaniye
    @Mery ; çok saol, aslında toparlanacak çok bir şey yok çünkü ben kendimi bildim bileli hep yorgunum. Kendimi enerjik hissettiğim dönem çok azdır. Spor yaparken kendimi iyi hissediyorum ama sabah yine o enerjikliği yakalayamıyorum. Hani olurya sabah uyanırsın "oha süper kalktım, harikayım bugün" dersin. O bende neredeyse hiç olmadı. Ben bu durumu hep a.s. ye bağladım. Enbrel kullanımımdan sonra geçeceğini düşündüm hep ama a.s. ye bağlı her şey durdu o durum durmadı. Bu da beni bu durumu irdelemeye itti. İnşallah bu işi çözeceğim, çözdüğüm gün ikinci doğum günüm olacak smiley2
       Maalesef sabahlarla  ilgili sıkıntıyı  ben de çok yaşıyorum.Oldum olası  özellikle sabahları enerjik biri olmadım. Şu sıra ise uyanmaktan çok yataktan kalka biliyor olmakla yetiniyorum ve şükrediyorum. 
     Teşhis aldın. Araştırmaya da başladın. İnşallah en kısa zaman da çözümü(leri) bulursun.  :dua:  

Evet abilerim, ablalarım,kardeşlerim. Ne zamandır yazamıyorum. Yaklaşık 7 ay olmuş. Hayatımda maddi manevi çok şey oldu bu sürede. Malesef evliliğimi bitiriyorum. Birden çok sebepten dolayı. Normalde buraya yazmam bunu da, bu sayfa benim blog'um aynı zamanda ondan yazdım. Bu sürede başımdan geçenlerin nedeni de manevi sıkıntılardan. Hani neden oldu diye sormamanız açısından. Öncelikle yaklaşık 10 aydır 20 civarı tansiyonla geziyordum. En sonunda patlak verdi, 2 buçuk ay kadar önce 25/14 tansiyonla hastaneye gittim. Şok oldular, bayağı yürüyerek gittim. Yüzümün solu tamamen uyuşuk, sol kol uyuşuk, bacaklar uyuşuk, nefes darlığı ve bilinç bulanıklığı başlamış şekildeydi. Saolsunlar acil müdehale edildi ve tansiyonum 16/10 a kadar düşürülebildi. Sonrasında tabi ki salmadılar. bir sürü test. Böbrek üstü bezi tümörü ve kanseri olabileceği saptandı, 24 saatlik idrar sonucuma göre. Röntgenler, tomografiler, mr'lar. Artık kaç tüp kan verdiğimi unuttum bu süreçte. Ayrıca romatoloji enbreli durdurdu sonuçlar çıkana kadar. Sonuçlarım temiz çıktı ama hala sebep aranıyor çünkü iki ayrı tansiyon ilacına rağmen 15 ten aşağı nadiren düşüyor. Sinirlenince ilaca rağmen tırmanıyor. sonuçların temiz çıkmasının ardından romatoloji de heyete girdim. Doktorlar tanıdık tabi ki senelerdir enbrel kullanınca. 1 Prof 3 doçent ve 3 uzman vardı. Sorular soruldu sonuçlarım incelendi derken romatolojik açıdan gayet iyi olduğum söylendi. Spor geçmişimi felan da bildiklerinden bayağı soru sordular. Prof bir soru sordu ve verdiğim cevaptan sonra güzel bir şeyler söyledi. Bana dedi ki spor yaparken suplement kullanmışmıydın, kullandıysan hangisinden fayda gördün. Dedim bcaa, glutamin, kreatin, cla, omega 3, magnezinc ve bemix-c kullandım dedim. Spor için işe yarayanlar bcaa, kreatin ve cla. Ama a.s. için sporda ki kas hasarını tamir açısından glutamin, omega 3, magnezinc. Sinir sistemi için de bemix-c dedim. O döneme dair tahlillerime de baktı. Glutamini neden kullandın dedi. Bende dedim ki kasların %60 ı glutamin. E kasların yapıştığı yer eklem başları ve inflamasyondan dolayı kaslar da odun gibi oluyor ağrı yapıyor bu nedenle glutamin kullandım ve ağrım daha da azaldı dedim. Haklısın ve iyi yapmışsın dedi. Romatolojik açıdan gayet iyi duruyorsun dedi, İğneni hiç daha geç vurmayı denedin mi dedi, spor yaptığım dönemde önce 2 haftaya, 3 haftaya, ayda 1 e ve sonrasında çocuk haberi gelene kadar 3 aydan fazla vurmadım dedim. 3. ay ağrım başladı kalçadan hafif dedim. eğer şuan spor yapmıyorsan enbreli 15 günde bir vurmayı dene eğer ağrın olmazsa artık 15 günde 1 vurabilirsin dedi. Bu arada bu tansiyondan dolayı kardiyoloji bayağı ilgilendi benimle. Bir profesör sağolsun çok ilgilendi. Efor ve ultrason yapıldı. A.s. den dolayı mitral kapakta kaçak vardı zaten, son yaşadığım 25/14 tansiyon faciasından malesef kalp hasar aldı. mitral kapağın yanında, triküspit kapakta da kaçak ve aortda daralma görüldü. Raporda mitral kapak ve triküspit kapat yetmezliği ve aortda daralma yazıyor. Yetmezlik aşırı değilmiş spor yapabilirmişim. Kardiyoloji profesörünün bana söylediği söz bir kez daha sporun önemini gösterdi. " seni spor geçmişin kurtarmış, bu tansiyonla buraya yürüyerek geliyorsun ve nabzın 90'mış." Eğer bu tansiyonla nabzım 120-130 üstü olsaymış muhtemelen beyin kanaması ya da kalp krizi geçirirmişim. Ben tabi her zaman ki rahat tavrımla takılıyorum. Doktor da dedi ki o yaşadığın sırt ve göğüs ağrısını 3 dakika daha yaşarsın nefesin daralması da o kadar sürer ve yürürken öldüğünü anlamazsın. Zorlama kendini dedi. Bakalım yaşam da ölüm de Allahın takdiri. Bu aralar sınavlarım büyük ve zorlu. Allah yardımcım ve yardımcımız olsun. Ayrıca bu tansiyon olayına sebep 'polisitemia vera' da olabilir araştırılacak. Çünkü kan vermeme rağmen 16 nın altına inmeyen hemoglobin var ve cildimde kırmızı ufak noktalar çoğalıyor gibi. ona da el atacağız. Saygılar sevgiler.

• Sevgili AS daşım çok ama çok geçmiş olsun.

Senin de anlattığın ve de yazdığın gibi bir kez daha sporun ne kadar önemli olduğu yaşanmışlıklar ile ortaya çıktı.

İnşaallah tekrar bu tip sıkıntılar yaşamazsın.

Sağlıklı günler dilerim.

(1) M.Selim

Sevgili @M.Selim çok geçmiş olsun.

Hayat karşımıza bazen inişler bazen yokuşlar çıkarıyor. Biz de hep mücadele içinde oluyoruz. Bu yaşıma gelinceye dek edindiğim bir tecrübe varsa o da; bazen her şeyi akışına bırakmak. Biraz dinlenmek, güç toplamak, sonra mücadeleye devam etmek gerek.

Şifalar ve sabırlar diliyorum.

• @M.Selim acil şifalar diliyorum;

As ın yanında başka bir hastalıkla uğraşmak çok zor oluyor gerçekten . Senin de dediğin gibi verende alanda 'ALLAH' inşallah kısa sürede sağlığına kavuşur hayatını düzene sokarsın.

En içten dileklerimle

• Geçmiş olsun hayata devam.beslenme değişikliği yapmayı unutma spora da devam

• emosemos 1,267 Istanbul

Geçmiş olsun mustafa.dediğin gibi ağır bir sınav ve bu sınavı başarıyla en az ziyanla atlatmanı diliyorum...senden gelecek güzel haberleri bekliyor olacağım güzel kardeşim.

• MeryMery 235 Osmaniye

Çooook geçmiş olsunnn @M.Selim Her zaman tutunacak bi umudun olsun.

Maalesef AS yanında başka rahatsızlıklarla uğraşmak hiç de kolay bi süreç değil tez zaman da toparlanman dileğiyle...

Sağlıklı günlerin yılların olsun.

• herşeyin hayırlısı olsun inşallah Allah hayırlı şifalar nasip etsin@M.Selim

• Cok gecmis olsunn🙏🏻🙏🏻

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. İnsanın canı sıkkın olunca hiç bir şey yapası gelmiyor. Foruma ara ara bakıp çıkıyorum, takipteyim yani. Ne kadar dert anlatsakta içe kapanıyor insan böyle durumlarda. Hem sağlık hem hayat kötüye gidince insan afallıyor.

• Sultan CemalSultan Cemal 287 İstanbul

Hayatta herşey biz insanlar için iyi günde kötü günde hastalıkta sağlıkta ....

ama gece gün kararıp kalmaz derler gerçekten de öyle @M.Selim her gecenin sabahı her zorluğun da kolaylığı Rabbim herkezi tez zamanda sabaha ve kolaylığa eriştirsin İnşallah.

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

yeterya1987 Narin ermelindapate AliGül hakkisahin95 serdardenizler İsmailOzuluyol İsmailuluyol Pinar TATURAN Betulkz