AS la 10. Yılımı Büyük Bir Şölenle Kutluyorum

123578

Yorumlar

• McKayaMcKaya 2,593 İstanbul
    Bir resim de ben koyayım bari....

Ama kendi resmim değil.

Deshun Wang 80 yaşında modellik yapıyor. Ve başarmakla ilgili bakın neler söylüyor.

• M.SelimM.Selim Yükleniyor... 473 Bursa
    @McKaya abi biliyorum bu dedeyi, efsaneler efsanesi, tam bir irade örneği dede. Ben o yaşa gelirmiyim bilmem ama gelirsem boyle olmayacağım kesin :smiley2:  muhtemelen torunlarım beni tuvalete götürüyor olur :smiley2: 

Merhaba sevgılı A.S. Tayfam :) 29 nisan cumartesi saat 19:30 da dügünum var hepınızı beklerim. Yer ATALAY CLUP KIR SALON BADEMLİ BURSA, mudanya yolu üzerinde. 

Şimdi gelelim düğün öncesi yaşadıklarıma. Son 1 aydır Enbrel iğnemi olmuyorum. Eşimle hemen çocuk düşündüğümüz için önlem olarak zaten 3 aydan beri 2 3 haftada bir vuruyordum son 1 ayda tamamen kestim. Allaha şükür sporunda yardımıyla ağrım sızım hiç yok ancak şanssızlar silsilesi yakaladı.
    20 gün önce trafik kazası yaptım ve balayına gideceğimiz araç pert oldu :( soruşturma felan geçirdim, 2 tarafada mahçup oldum. o günden beri kahrolmakla beraber hayattan soğudum spor yapamıyorum nefes almak bile gelmiyor içimden. Neyseki geçen gün kasko şirketi pert parasını vereceğini açıkladı ve biraz da olsa moralim yerine geldi.
    Bu üzüntüye bağlı olarak önce sırtımın kürek kemiğinin altı iltihaplandı. Sonra sol gözümün gözyaşı kanalı tıkandı ve iltihaplandı antibıyotık felan derken genzime fındık büyuklugunde bir kitle düştü ve gözüm rahatladı, tam herşey düzeldi derken sağ gözümde başladı aynı olay. Doktor amelyat olbılırsın dıyor. Kanallar tıkanmış. İlk sorduğu şey sen neye bu kadar stres yaptın. Öyle bir ağrıki anlatamam, şuan bile kafamı duvara vuracak kadar ağrım var. Gözümün buruna yakın kısmındakı kanaldan ağrı bir başlıyor burnum kafam yanağım dişlerim dahil inanılmaz ağrıyor. Yani bu stres ve üzüntü gerçekten insanı mahfediyor. 
    Enbreli vurmayacağım müjdeli haberi alana kadar. Erkekte sıkıntı yok tnf kullanabilir deselerde ilerde ah vah dememek adına tedavimi durdurdum. Balayından dönünce spora ve suplementlere ağırlık vererek ağrısız sızısız gidebildığim kadar ağrı kesici bile almadan gideceğim. Sonuçta hayırlı bir iş için kullanmayacağım ilacımı. Allah yardım eder inşallah.

Size bir tavsiye benden. Glutamin suplementini araştırın ve kullanın. Kaslarda en çok bulunması gereken proteindir. Kas ve tendon harabiyetınin iyileşmesınde en aktif proteindir. Ağrıların geçmesinde aktif rolü var. Hastalığımız için faydalı olduğunu düşünüyorum. Sırtım ilk sakatlandığında çok faydasını gördüm. 
    Neyse yine çok konuştum, en baştada dediğim gibi düğünüme davetlisiniz :smiley2: 

Düğünle ve a.s. la alakalı sorularınız için irtibat 0(507) 707 00 38 :azn2: 
    (2) mono Mery
  • senercan44senercan44 26 Malatya
    Alla bir yastıkta kocatsın kardeşim. Dilerim bir ömür boyu mutlu olursun. 3 günlük dünya bu olumsuzlukları kafana takma salla gitsin.  Ben as olumu geçmişte yaşadığım depresyonlara borçluyum.  :-[ meğerki boş yereymiş yasadıklarım bu yuzden as yi kafandan sil kardeşim düğüne odaklan sakın stres ypma akışına bırak MUTLULUKLAR KARDEŞİM
    Sevgili @M.Selim 
    Düğüne gelme imkanım yok. 
    Sizlere bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.
  • @M.Selim bir yastıkta kocayın inşallah. 
  • AsergunAsergun 57 İstanbul
    Her açıdan geçmiş olsun. Şimdiden mutluluklar 
  • sevgilersevgiler 780 Eskişehir
    M.selim.Allah tamamina erdirsin.insallah A.S yada baska hastaligi olmayan saglikli cocuklarin olur.coookkk mutluluklar dilerim.
    @McKaya  @sayin.net.admin  @Asergun  @sevgiler 

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim :smiley2: 

• emosemos 1,283 Istanbul
    Allah bir omur boyu mutlu etsin guzel kardesim.
    guzel haberlerini almak dilegiyle kendine cok iyi bak

• monomono 5,405 Ankara
    Bende sağlık ve mutluluklar dilerim, bir yastıkta kocayasınız hemi.  ^-^

• Rabbim saglikli güzel bir ömür geçirmenizi nasip etsin .mutluluklar dilerim
  • MeryMery 236 Osmaniye
    @M.Selim   Bir ömür  boyu sağlıklı  huzurlu neşeli musmustlu yıllarınız olsun. Sevgiyle  :saygı:

• efe14efe14 303 Bolu
    Sevgili M.Selim düğün törenine katılma imkanım yok. Sana ve eşine ömür boyu mutluluklar dilerim. Ömürleriniz uzun, Rızkınız  bol, evlatlarınız sağlıklı, günlerinizin neşeli geçmesi ve torunlarınızın torununu görmeniz dileklerimle. 
    Her şey gönlünüzce  olsun. 
     MUTLULUKLAR DİLERİM... :alkis: :alkis: :alkis:
  • monomono 5,405 Ankara
    Düğün bitmek üzeredir herhal  :harika:
    İyi dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. @mono abi düğün bitti, balayının 7. Günü bugün, 7 günümüz daha var :azn2:  Antalya da aspendos,düden şelalesi, belek, phasalis, olympos, adrasan, beldibi, kaş, kaputaş, patara sonrasında fethiye, ölüdeniz, marmaris, bodrum yaptık. Bodrum merkez gezildi, gümbette kalıyoruz. Şuan gümüşlükteyiz bir iki saate yalıkavağa geçeceğiz :azn2: bodrumu komple bitirdikten sonra kuşadası ve çeşme yapıp bursaya döneceğiz. İğne kullanmıyorum bildiğiniz gibi. Allaha şükür sıkıntım yok. Dün hafif kalça ve sırt ağrım oldu sabah ama çok rüzgar yiyorum onunda etkisi vardır. Tahminimce 1 2 haftaya günde 1 tane volteren sr75 kullanmaya başlarım. Balayı bitince son hız spora devam. Borumdan sevgiler :azn2: 
    Iyice tadini cikarin.havada guzel cok agrin olmaz.
    (1) mono
  • monomono 5,405 Ankara
    Eheh, Gez koçum gez, tadını çıkart... Onca sıkıntı stresin başka türlü acısı çıkmaz...  :harika:
    keyfiniz ,neseniz bol olsun Mustafa..
    tadini cikarin valla ,sonra hayat meşgalesi insanin uzerine cokunce  o gunler kolay kolay ele gecmiyor..selam ve sevgilerimizi iletiver gelin kizimizada...
    Bir kaç gün izin daha olsa dünya turu yapacakmışsınız.
    Neyse o da ilerki yıllara. İyi gezmeler.
    (1) emos
  • senercan44senercan44 26 Malatya
    Hemşo gez gör eğlen tadına bak tatilin bu arada en sağlıklı insan mutlu insandır ve mutluluğunuz daim olsun.
    Öncelikle forum ahalisine selamlar, 1 aylık zorunlu aranın ardından yine buralardayım. Hayırlı ramazanlar, nice ramazanlara diliyorum :smiley2: 

-Abilerim, kardeşlerim en baştan söyleyim içim içime sığmıyor çünkü, BABA OLUYORUUUUUMM :smiley2:  Rabbim insallah sağlıkla kucağımıza almayı nasip eder. Bu yazımda süreci anlatacağım. 
    Eşimle nişanlıyken bunun kararını vermiştik, Çocuğu hemen yapalım ikimizinde kararıydı. Ben A.S. hastalığımı ve kullandığım ilaçların ne yapacağını bilmediğimden ve çocuk sevgimden istiyordum, eşimde yaşım 29 çocuğumuz olsun daha rahat büyütürüz diyordu. Ben Enbrel (AntiTNF) kullandığım için endişeliydim. Spor muhabbetimi hepiniz biliyorsunuz tekrar deyinmeyim. Kendimi güçlü hissettiğimden Enbreli bir şekilde bırakacaktım. Sene başından itibaren önce 2 haftada bir vurmaya başladım, sonrasında 3 haftada bir vurmaya başladım ardından Nisan başından itibaren hiç vurmadım. Düğüne kadar hiç ağrım olmadı, yani tam 1 ay. Sadece sabahları 10 15 dakikalık ağrısız bir katılık başladı düğün haftasında. Bu arada nisan başında yaptığım kazayla beraber sporu saldım hiç gitmedim. 2 aydır yapmıyorum, inşallah bu pazartesi başlıyorum. Balayındayken ağrılar yavaş yavaş artış göstererk başladı. Sadece kalçamda yani sakroiliak eklemde ağrım var. Bu hafta yürütmeyecek hale getirmeye başladı. Sabah akşam volteren sr 75 imdadıma yetişti. Ağrımı uzun süreli tamamen kesti.
    -Net olarak şunu söyleyebilirim. Anti-tnf kullanmayı bırakınca daha kötü olursun tezi benim için net bir şekilde çürüdü!! Hastalık sanki yeni başlıyormuş gibi, ilk safhasında nasılsa öyle başladı. Yani ani bir şekilde çökertmedi. Şuan A.S. olduğunu bilmeyen, bu ağrı ne ya diyerek gezen gizli A.S. hastası kıvamındayım. Ama daha önemli bir şey bir şey farkettim Enbreli bırakınca. Hep yazdığımız bağırsak-a.s. ilişkisi tamamen gerçek!!
    -Enbrelin etkisi geçtikte bağırsak düzenimde değişmeye başladı. Daha zor çıkıyordum tuvalete ve afedersiniz kıvamı daha bir balçık kıvamında oluyordu. İşin garibi ben düğüne kadar 1 yıldır uyguladığım beslenme planını değiştirmedim kilo almamak için. ( Konu sağlık olduğu için açık yazıyorum kusura bakmayın) 
    -Tabi balayında yemek düzenini bozup Allah ne verdiyse yediğim için 4 bucuk 5 kilo kadar aldım ancak bu kilonun büyük bir kısmının ödem olduğunu düşünüyorum, çünkü ağrılarım arttıkça vücudumda ki ödem arttı.
    -Bağırsaklarımda ki bu düzensizliğe çare ararken su imdadıma yetişti. İlaç almıyordum çünkü eşimle çocuk hayalimiz var. Suyu arttırdıkça ağrılarımın biraz daha hafiflediğini ve bağırsak düzenimin biraz daha normale döndüğünü farkettim. 
    Artık kendi adıma tamamen eminim. Bu olay bağırsaktan geçiyor. Tabiki a.s. herkeste farklı seyrediyor. Bana olan başkasına olmayabilir. 
    Allaha şükürler olsun eşim hamile bu hafta doktora gideceğiz. Bende artık enbrele başlayabilirim. Pazar günü iğnemi olacağım. İğnemi ilk ay haftada 1 yapacağım, sonrasında yine 2 haftada 1, hiç ağrım olmazsa 3 haftada 1 yapacağım. Olabildiğince seyrek yapacağım.
    Ayrıca şunu söyleyebilirim, Artık senede 2 ay enbreli bırakacağım ve hiçbir ilaç kullanmadan kür yaparak vücudu içerden temizleyeceğim. Böylece yıkıcı yan etkilerinden korunmayı düşünüyorum. 
    Bu süreçte senin için farklı bir deneyim olmuş. Çocuğunuzu sağlıklı bir şekilde eline alır ve sağlıklı olarak büyütürsünüz inşallah. Ben daha yeni yeni vücudumu tanımaya çalışıyorum deneme yanılma yöntemiyle bende de kesinlikle yediğimle içtiğimle alakalı farklı gelişmeler oluyor. 
    Asergun dedi:
    Bu süreçte senin için farklı bir deneyim olmuş. 

Burada kastettiğim şey kesinlikle enbrelsiz yaşam. Bazen kendi yazdığımdan kendim de rahatsız olabiliyorum. 
    Oyyy cok guzel bir haber bu ,tebrikler Mustafa.demekki hala oluyorum :zafer: Allah saglikli bir sekilde kucaginiza almayi nasip etsin.dilerim bu evlat sana ugur ve sifa getirsin.
    (1) Mery
    Oooo.halasi ve amcası bi çok mustafanin bebesinin.ay masallah.simdiden.ne güzel .insallah son derece sağlıklı ve her konuda hayırlı evlatların olur mustafa.dilerim allahtan sende sırtında atçılık oynayacak hale gelirsin bebelerinle.eşine selam.allah tamamına erdirsin.hep mutlu olun.
    (2) emos Mery
  • MeryMery 236 Osmaniye
    Tebrikler Mustafa  :) hayırlara vesile olsun.Ugur getirsin size.  Rabbim sağlıklı sıhhatli kucağınıza almayı da nasip etsin inşallah...

Torun geliyor ha! 
    Hadi gözümüz aydın.
    Oh masallahhh.
    Halalar amcalar dedelerrrrr....
    Bereketli cocuk olacak . :harika:
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

dinocan leann64l nellyhooks okyyldz madelz62 kuzan86 huridemaltun müberra