AS la 10. Yılımı Büyük Bir Şölenle Kutluyorum

124678

Yorumlar

• emosemos 1,270 Istanbul
    @M.Selim  bana oyle psikolog psikiyatri falan deme ablam ,gidersem beyaz önlugu giydirip kollarimida arkadan baglarlar diye korkuyorum .amann deyim ne olur ne olmaz :joy:
    Tamam paniklerimin ataga kalktigini iyi bilirim ama bu başka birşey. :wacko:
    @mono o anda öksürmeyi hiç denemedim lakin nefes egzersizi iyi geliyor.dedigim gibi hemen yerimden firliyorum ve derin derin nefes almaya calisiyorum.

• monomono 5,405 Ankara
    Öksürmeyide dene @emos, kalp dostu pratik bir uygulamadır. Ben faydasını gördüm zararını görmedim, sanırım dr.larda kriz miriz durumlarında da bunu öneriyorlar.
    Bu kapak sorunu bizde öldürmez ondurmaz bişi.

Benim birader yıllardır alerjik problemleri olan biriydi, hatta bir kaç kerede burundan ameliyat oldu. Helede polen mevsimide geliyor ki çocuk mahvoluyor, hapşırma aksırma normalden çok fazla yani.
    Bende ki gibi AS filan da yok, romatizmada yok, normalde sağlam, fakat ciğerlerinde sorunda olabiliyormmuş.
    Bu Ocak ayında dr.a gidiyor, nefesi daralmış biraz kalp filan da sıkışır gibi olmuş, bişi bulamamışlar, her zaman ki gibi alerji ve ciğerlere topu atmışlar. 
    Biraderde ya hep ciğerlere bakıyorsunuz, birde kalbe bakın demiş, test mest, sonuç kalp kapakçığının biri yokmuş. :))
    Ameliyat durumları filan gündeme gelmiş, tercihi buna bırakmışlar, olmasada böyle idare edermiş filan. 
    (Bunlar Almanyada oluyor)

Tabi olayın daha detayları varda, bende kısaca ameliyat olma oğlum dedim, sen zaten şimdiye kadar böyle geldin, düzenli yürüyüş yap, nefesi aç, fazla bi problemin kalmaz dedim. O da haklısın abi kış diye hareketi filan azaltmıştım, onlarda etki ettii dedi.
    Uzattım kapak sorununun biraz suyuna gidilirse, ona göre ufak tefek davranışlar değişirse, pek problem olmayacaktır.

(1) emos
    Lutfen kardeşine soylermisin ,birde buraya gelip baktirsin kalbine.zira benimde kiz kardesime kalp nakli demişler almanyada.sozde yuzde seksen oraninda calismiyormus.kizin dunyasini alt ust etmişlerdi.zaten diyaliz hastası (iki bobrekde bitmis ) 
    Neyseki burda siyamiersek hastanesine goturdugumde hicde oyle olmadigini söylediler.evet sorun var ama nakil gerektirecek bir durum degilmis.
    Bu tur olaylari duydukça Almanyadan kesin donus yaptigimiz icin şükrediyorum. :-[ 
    Dedigim gibi sizde mutlaka birdaha gosterin.cok geçmiş olsun
  • monomono 5,405 Ankara
    Aynen, o da burada görünmeyi düşünüyor, birde korkmuş tabi, illa görünür.
    Bana kalsa görünmesine de gerek yok ama ok yaydan çıktı bir kere.

Almanlar süper zaten, teşhis konularında bizden beterler gibi  :)) 
    (1) emos
    Ahh bu alamanlar ahhh... :wacko:

(1) mono
  • M.SelimM.Selim Yükleniyor... 473 Bursa
    benim bir arkadaşımda profesyonel basketbolcu, ünviversitedeyken rahatsızlanıyor hastanede bir bakmışlar kalbi delik. yok efendim şunu yap bunu yap bayağı kısıtlamışlar. başka doktora görünüyor, doktorun dediği şu; doğru kalbin delik ama bu doğuştan. sen bunu bilmesen hayatına aynen devam edeceksin ve ömür boyu sıkıntı yaşamayacaktın. kafana takma aynen devam et. sigara içme yeter demiş ve göndermiş. doktorların bakış açısıda çok önemli. ben niye zayıflıyorum diye doktora gitmiştim 2007 senesinde sağıma solum baktı bir şeyler yazmaya başladı felan. dedim noluyor. tbc den şüpheleniyorum dedi. bildiğin adam bana bir anda verem teşisi koydu ki alakası yok. başka doktora gittim tamamen metabolizmal dedi. gerçektende öyle, şimdide kilo veremiyorum :)

• sevgilersevgiler 780 Eskişehir
    Bende kilo alamıyorum.5sene a.s.başlamadan 58 idim.şimdi 53 ten yukarı çıkamıyorum.
    bacak yırtığım iyileştikten sonra 89.5 kilo olarak başladığım sporda şuan 82.5 kiloya inmiş bulunmaktayım. Aptal göbekten birazcık kaldı. 6-7 kilo verdiğim de artık kas çalışmasına daha çok ağırlık verebileceğim. son 1 haftadır sporda yolculuğuma l-carnitin, hardline bcaa 4.1.1 ve hardline whey 3matrix protein ile devam ediyorum. özellikle l-carnitin ve bcaa nın inanılmaz faydasını gördüm. bcaa sayesinde spor sonrası kas ağrısı yok denecek kadar azaldı. ayrıca l-carnitin daha çok kalori yakmama yardımcı oluyor. En güzeli de kendi oluşturduğum bu 3'lü set sayesinde spor yaptıktan sonra bitkin olmuyorum, spor esnasında da konsantrasyon ve istek hat safhada oluyor. Spora tekrar ısındım resmen. Bcaa ve protein kullanmamın sebeplerınden bir tanesi de, kilo vermek amacıyla fazla kardio yaptığımdan kas kaybı oluşması muhtemeldir. Bu kayba uğramamak açısından kardio sonrası hafif kas çalışması yapıyorum, özellikle karın kasları hergün çalıştırılabilir bir yapıda olduğundan vücutta ki genel kas kaybını önlemek açısından protein alımını daha çok destekliyorum. ayrıca işe gitmeden sabah aç karnına b vitamini ve öğlen c vitamini alıyorum. özellikle protein kullanımında etkili olması açısından b ve c vitamini alımı önemlidir. daha iyi sentezleniyor. 

yürürken zorlanan ben 1 saatin 20 dakikasını uzay bisikletinde 20 dakikasını koşu bandında 20 dakikasını da kürek çekerek geçiriyorum ve bunu yoğun şekilde yapıyorum. yaklaşık 600-800 kalori yakıyorum. Geçen gün göğüs kası fazla çalıştığım için omuzlarım ve göğüs kaslarım biraz fazla ağrıdı onun haricinde her şey çok iyi. Allaha şükürler olsun bu günleri de gösterdi. İnşallah yaza bomba gibi gireceğim, Bakalım yapabilirsem yine ağustos sonu tatile gideceğim, bu sefer raftingi tek başıma yapacağım :silly:  

• MeryMery 236 Osmaniye
    :alkis: bende osteoZinc ( kalsiyum, Magnezyum, vitamin D, Çinko) takviye kullandıkdan sonra bitkinlik azaldı,yürüyüşlerim artık bir saat. Rafting güzel lakin tekrar tekrar düşünmek gerek gibi sanki @M.Selim
    @Mery burada ki yazılarımda da çok yazmışımdır, yaşımın gereklilikleri yapmayı seviyorum. Eğer doktorların ve ailemin dediği gibi yaşayacaksam dansa gitmemem lazım, spor yapmamam lazım, erkenden yatmam lazım bla bla bla bir sürü şey. Ben 30 yaşındayken 70 yaşında gibi yaşayacaksam neden iyileşmek daha iyi olmak için uğraşıyorum :) Bu nedenle tabi ki temkinli olarak, kendimi kollayarak belkide 10 sene sonra değnekle yürüyeceğimi düşünerek gücümün yettiği içimde kalan her şeyi yapmaya çalışıyorum. 

Güzel bir filmden bir anektod; Hulusi Kentmen hasta, tansiyon kalp felan. Adama yemek vermiyorlar doğru düzgün. Hayat enerjisi kaçmış yatalak hale gelmiş adamcağız. Eve birisi geliyor. Bizim Hulusi babamızı bir güzel doyuruyor, birde güzel bir mesaj veriyor. Can boğazdan gelir. Hulusi baba yedikçe gözüne ışık geliyor :)

Yani insan da böyledir yaşadıkça daha da yaşayası gelir. Hastalığın vehametine kapılıp kendimizi kapatmayalım. Kendimize kilit vurmayalım. Emin olun bu dediklerimi uyguladığınızda ilk 1 hafta yapmakta zorlandığınız her şey 1. ay sonunda çok kolay hale gelecek. Çünkü vücut kendisini yeni durumlara göre ayarlar.
  • MeryMery 236 Osmaniye
    @Mery burada ki yazılarımda da çok yazmışımdır, yaşımın gereklilikleri yapmayı seviyorum. Eğer doktorların ve ailemin dediği gibi yaşayacaksam dansa gitmemem lazım, spor yapmamam lazım, erkenden yatmam lazım bla bla bla bir sürü şey.

Hastalığın yanında böyle mücadele vermek var kader de ((bu nokta da bir şarkı söylerim kaderimdir dedim üzülmedim kiii)) Tabi ki yapacak çok şey var yaşanılacak güzel günler sadece rafting sözü bile korkuttu beni onun için :wacko:

Hulusi Kertmen :super: hatırlıyorum o diziyi hayatın yaşamaya değer tarafları ^-^

(1) M.Selim
    Evet abilerim kardeşlerim, ablalarım :smiley2:  yaptığım sporla alakalı en son 1 ay önce yazmışım. Gelişmelerden haberdar etmek istedim. Allaha şükürler olsun hiç bir sıkıntı olmadan tam gaz haftada 3 gün hakkını vererek devam ediyorum. Bu dönemde ki değişiklikleri yazayım. Hocamın tavsiyesiyle kardioyu minimuma yani haftada 1 kez 20 dakikaya indirdim. Şuan 81.2 kiloyum. Full fitness-body çalışıyorum. haftada 3 gün 1-1.5 saat max.
     40 kilogram leg press yapamayan ben şuan tam 160 kg ile leg press yapabiliyorum. Söylediklerine göre genetik olarak bacak kaslarım kuvvetlenmeye büyümeye elverişliymiş. 
    6 kg dumbell ile 12 kere kolunu indirip kaldırırken illallah çeken ben, şuan bir elime 14 diğer elime 14 kilo alarak ön kol çalışabiliyorum :smiley2: 
    arka kolu 10 kilo ile kablo çekerek çalışan ben şuan 23.5 kilo takıp kablo ile çalışabiliyorum. ayrıca triceps dips dediğimiz hareketi kucağıma 5 kg alarak yapabiliyorum. Yani tüm vücut ağırlığım +5 kilogram :smiley2: 
    kendimde ki değişimi net göremediğim için arkadaşlarımın söylediği kadarıyla söylüyorum. Tamamen dik duruyormuşum. Daha yapılı görünmeye başlamışım. Hocamda tasdik ederek, yağlarımın gittikçe azaldığını kaslarımın büyüyerek daha belirgin olmaya başladığını söyledi. 
    Omuz çalışmalarımda sağ omzumda tendrit olduğu için biraz zorlansamda Allaha şükürler olsun her şey yolunda gidiyor. Bcaa+protein tozu ve yarım l-carnitine kullanıyorum. l-carnitine'im bu hafta bitecek ve almayacağım.

Bu arada enbrell'im bitmişti. Klasik kontrollerim vardı. Kontollerimi yaptırmak için gittiğimde doktorla konuştum. Sen delisin dedi :smiley2: Kullandığım malzemeleri söyledim ve günde 4 litre su içtiğimi söyledim. Böyle olur, şöyle olur birsürü şey söyledikten sonra tahlillerimi kontrol ettiğinde, bir önceki tahlilimden çok daha iyi sonuçlar çıktı. Doğal olarak doktorun ve babamın sesi kesildi :smiley2: Devam et bakalım diyerek gerekli notları aldı, takibim daha sıkı şekilde olacak, en ufak bir şeyi bildirecekmişim. 

Şimdiki hedefim yaz sonunda enbreli 2 hafta 1'e düşürmek. Haziran ayında kullandıklarım arasına jelatini de ekleyeceğim. 

Kullandığım vitamin, mineral ve suplementleri yazayım;

-Hardline 4.1.1 toz bcaa (spordan önce 1 ölcek)
    -Arnold protein (spor günleri spordan önce 1, spor sonrası 1 ölcek)
    -4DN l-carnitine (spordan önce yarım ölçek)
    -akşam yatmadan önce 1 tane magnezinc (magnezyum-çinko takviyesi)
    -yatmadan önce 1 adet biotin (bir çeşit b7 vitamini, saçları ve kasları besliyor)
    -sabah uyandığımda 1 adet bemix ( b vitamini)
    -öğlene doğru redoxon C vitamini 

• monomono 5,405 Ankara
    @M.Selim
    Zor mor uyanıyorsun ama uyandığının da hakkını veriyorsun gibi, tebrikler.  :super:

(1) Mery
  • McKayaMcKaya 2,581 İstanbul
    Bir Korhan kardeşimiz vardı sağolsun AS yendim diye hepimizi heyecanlara gark etti lakin, o kadar yazan çizen arkadaşımıza dönüp neyi nasıl yaptığını anlatmadı.

Neyse günahını almayalım, herkes bizim gibi herkese laf yetiştirmek için çabalamak zorunda değil.

Lafı nereye getireceğim derseniz @M.Selim in yaptığı her şeyi detaylı olarak anlatması ilgilenenler için önemli bir belge niteliğinde. Kıymetini bilelim. Bir teşekkürü çok görmeyelim. 

@mono abi hiç sorma annem artık tekmeleyerek kaldıracak ama alışkanlık saat 1 de yatağa giriyorum sabah 7 de kalkıyorum işe :smiley2: hafta ortası kesin yemekten sonra 8 gibi uyuya kalıyorum sabah gözümü açıyorum :smiley2: 

@McKaya estağfirullah abi her zaman, eğer bir foruma üyeyseniz hele ki bu forum kronik bir hastalığa ait forumsa, nasıl ki bilgi alıyoruz, bilgi vermekte zorunluluğumuz olmalı. Ayrıca farkettiyseniz kendimle alakalı şeyleri sadece kendi konu başlığıma yazıyorum, böylece kendi günlüğümüde tutmuş oluyorum. Bir çeşit forum içinde blog yapmış oluyorum. Geriye dönüp çok okumuşluğum vardır kendi konumu. 

Korhan abi mevzusunda şunu söyleyim. Kendisini forumda gördüğüm anda facebooktan eklemiştim, sağolsun kabul etti. Yardım istedim, yoğun olduğunu yazacağını söyledi, yanlış hatırlamıyorsam 2 sene olacak ama malesef gerekli desteği bulamadım. Canı sağolsun, sağlığı yerinde olsun. 

Ayrıca Korhan abi de şöyle bir durum var. Kendisi müsabık sporcu ve müsabıkların hepsi steroid ve testesteron kullanır. Yani bu kaçınılmazdır. Çünkü yarışacağın kişiler kullanıyor. Steroid kullanan body buldingçilerin üst karınları şiş olur, dikkat ederseniz görürsünüz. O kadar net ve iri vücuda doğal yoldan gelmek hele ki korumak gerçekten imkansıza yakın. Kullanmadım derse ben şahsen inanmam. Steroid bizim hastalığımıza iyi geliyor. E sporda iyi geliyor. İkisi birleşince doğal olarak hastalık kalmıyor :smiley2: Ha tabi ki sporcular steroidi her gün her ay olmuyorlar, periodları var. Bunu ne kadar hangi dozda kullandığını kendisi hariç kimse bilemez. 

Bu arada güzel sözlerin için çok teşekür ederim abi :smiley2: 

• McKayaMcKaya 2,581 İstanbul
    Bende bir elma var, sende de bir elma var. Ben elmamı sana verdim, sen elmanı bana verdin. Sende de bir elma var, bende de bir elma var.

Bende bir bilgi var sende de bir bilgi var. Ben bilgimi sana verdim, sen bilgini bana verdin. Sende 2 bilgi oldu. İki bilgi de bende var.

Bilgi paylaşmak içindir.
  • MeryMery 236 Osmaniye
    @M.Selim tebrikler :alkis: Bilgiler için de çok teşekkürler
    (1) M.Selim
    Evet sayın forumdaşlarım 4 Nisan 2016 dan bu yana vücut çalıştığımı hepiniz biliyorsunuz.
    - İlk foto yani vücudun pert hali olan 28 Ağustos 2015 e ait olup 85 kilo civarındayım spora başladığım tarihte 91.5 kiloydum yani o fotodan daha kötü ve göbekliydim.

-İkinci foto 6 Eylül 2016'ya ait

-Üçüncü foto 14 Eylül 2016 ait.
    Şuan 79.3 kiloyum. Şubat 2017 ye kadar hedefim kas olarak 90-95 kilogramı zorlamak. Sonrasında definasyonla 85-87 kg arası parçalı güzel bir vüduda sahip olarak düğünüme bomba gibi çıkmak :smiley2: 

• sevgilersevgiler 780 Eskişehir
    Way beeee.süper.strong men.bravo tebrikler mustafa
    @sevgiler çok saol ablacım :)
  • monomono 5,405 Ankara
    Sabreden derviş muradına erermiş, tabi inatta gerekiyor.  :))

Anlaşılan daha fit resimlerde göreceğiz, en fit damat bizim damat olacak, o kadar.  :)) 
    @mono abi vallaha büyük sabır ve disiplin isteyen bir iş. Hele bir de A.S. gibi sıkıntılı bir eklem rahatsızlığı varsa atacağın bütün adımları 3 kere düşünüp yapıyorsun. Tabi ki yolun başındayım daha. Amacım dev gibi olmak değil. Önce sağlıklı olmak, sonra sağlıklı ve fit görünmek ama damat olma durumu konusunda biraz hırs yaptım o düğüne zımba gibi çıkılacak :smiley2: 

• monomono 5,405 Ankara
    Dev gibi olma zaten, bence hiç hoş bir şeyde değil, ama sırım gibi derlerya o iyidir.  :super:
  • sayin.net.adminsayin.net.admin 1,072 Ankara
    @M.Selim süper olmuş. Devam kardeşim...

@mono Arnold abimize biri birgün diyor ki "hiç senin gibi olmak istemem, ne o öyle", Arnold cevap veriyor, "merak etme zaten olamazsın"

:)
    tebrikler mustafa....başari ve azmine hayran kalmamak mumkun degil.
    en ...en...enn....damat bizim damat  :harika:
    @mono  dev gibi olmak gerçekten iyi değil, adam önümde ensesini kaşıyamıyor öyle bir kol omuz var. Ankilozandan hareket edemiyorduk, bu seferde aşırı kastan hareketsiz kalmayalım :smiley2: 

@sayin.net.admin  adminim çok saol :smiley2: Arnold ayrı bir dünya, erişilmesi çok zor. Arnoldun bana tek katkısı, sakat omuzuma hareket ararken arnold press buldum resmen deva oldu :smiley2: 

@emos ablacım çok saol. Vallaha iş inada bindi, hayalim olan vücuda hiç bu kadar yaklaşmamıştım, bu sefer kavuşacağım :smiley2: 

• assaassa 16 İstanbul
    Tebrikler, AS'li olarak bunları yapabilmen gerçekten umut verici. 
    (1) M.Selim
  • monomono 5,405 Ankara
    @mono Arnold abimize biri birgün diyor ki "hiç senin gibi olmak istemem, ne o öyle", Arnold cevap veriyor, "merak etme zaten olamazsın"

:)
    Oldukça da mütevaziymiş  :))
  • MeryMery 236 Osmaniye
     :alkis: :alkis: Maşallah sana @M.Selim bu süreçte bizleri de bilgilendirdin sağol var ol. Azmine başarına hayran olmamak mümkün değil.  Velhasıl en iyi, en  yakışıklı, sırım gibi damat sen ol.  :saygı:
    @Mery Çok saol :smiley2:  Fotografları paylaşmamda ki amaç hem bilgi vermek hem de gerçekten yapılabileceğini göstermek. Çok acı çektim yıllarca. Şuan tnf sayesinde yapabiliyorum. Tnf gerçekten tehlikeli bir iğne, Bana herhangi bir yan etkisi olacaksa bunu en az hasarla atlatmak için vücudumu kuvvetli tutmak zorundayım. Bir de spor yapınca yemeği daha dikkatli yiyiyorum. Amacıma ulaşmak için zorunlu olarak iyi beslenmiş oluyorum :smiley2: Düğün fotografları ayrı olarak paylaşılacak tabiki.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

FEFAN mfatih delilannunzia yıldız erencifci