AS la 10. Yılımı Büyük Bir Şölenle Kutluyorum

245678

Yorumlar

• emosemos 1,270 Istanbul
    Evet bursaya hem cok rahat gidebilirim burdan hemde kardesim bursada yasadigi icin cok sık gidebiliyorum.ediz beyi bir arkadasindan duymus oda bizim gibi bu rahatsizligi var.dedigin gibi ekip cok iyimis bu konuda.o yuzden benide ikna ettiler son birkacaydir.(eger hikayemi okuduysan biliyorsundur), ben birbucuk yildir kapisinii calmadigim ortepedi onkolog doktor kalmadi.sakro illiak janatta tumor var dendi ve hayatimi kararttilar.o donemde ki sıkintimi hayal edersiniz.sonrasinda cok siddetli bir atakla teshisim konuldu.agrilarim yillardir vardi ama gecirdigim pskolojik tramvayla , agri ve tutukluk belimide isin icine jatarak beni iki ay yataga mahkum etti.tek doktorla sinirli kaldım. Dedigim gibi iletisimde kuramadim.o yuzden birinin daha gormesini istiyorum.gitmeden butun tahlillerimi tekrar yaptirayim ve dosyami da goturursem sanırım isim dahakolay olur.biraz daha havalarin isinmasini bekliyorum sadece.
  • M.SelimM.Selim Yükleniyor... 473 Bursa
    @emos ağrıları bilmemmi Allah yardımcımız olsun. tahlilleri istanbulda verem savaşta bile yaptırabilirsiniz. dediğim bütün testleri yapıyorlar. filmde çekiyorlar. sakroiliyak röntgen çektirirsiniz. 1 günde biter işiniz istanbulda da. uludağ ünv randevu alma yerini ararsınız durumunuzu anlatırsınız. sarı kart numaranız yoktur muhtemelen. kardeşiniz bir gün uğrasın hastaneye, sizin kimliğin fotokopisiyle. size sarıkart numarası alsın. hastanedeki bütün işler o sarı kart numarasıyla oluyor çünkü. randevu için aradığınızda da isteyecekler çünkü. bursa da ulaşımda kolay metro ünv içine kadar gidiyor son durağı. bursanın neresinden binerseniz binin en geç yarım saate hastanede olursunuz.
    Cok sagolasin. Ben ozel muayenehanede  tedavi goruyorum.ama iki ayda bir , tahlillerimi semt polikliniginde yaptiriyorum.yarin icin randevu aldim .hem kanlarima bakilsin hemde (yazdiklarinin arasinda dikkatimi cekti .nerem cok agriyorsa rontgen cektiyorum demişsin) gunlerdir inanilmaz siddetlenen belimden bir rontgen cekilsin.parmagimin ucuyla dahi dokunmak aci veriyor bel kismindaki bazi noktalara. ALLAH yardimcimiz olsun hepimizinde
    (1) muratkr
    @emos ablacım röntgen konusunda söylemem gerekirse, her zaman değil tabiki. örneğin sırtım ağrıyor. doktorda en son ne zamanın röntgeni var bakıyorum. 6 ay olmuşsa, doktora gitmeden önce özellikle sırtımın ağrıdığı bir zamana denk getirip röntgen çekiliyorum. özellikle ağrılı döneme nek getiriyorum, yangı dönemi olduğu için kemiklerin son durumu daha iyi belli olur düşüncesiyle. belki de benim yaptığım yanliş bir şey. sizi yanlış yönlendirmek istemem. sonuçta röntgen=radyasyon. 5-6 ayda 1 e denk getirmeye gayret ediyorum. benim bidahaki ciğer filmim 5 ay sonra çekilecek. o zaman diğerlerinide aradan çıkaracağım. bakalım tnf ile beraber gelişme var mı? görmek istiyorum.

iğneye başladığımdan beri o deriye dokununca oluşan aptal sızıdan kurtuldum ablacım Allaha şükür. kuyruk sokumumdan boynumun sonuna kadar hatta bileklerim, omuzlarım ve üst bacaklarım dahil heryerimde o his vardı. duşta suyu çok açınca bile özellikle sırtıma değdiğinde rahatsız ediyordu. Allaha binlerce şükür şuan sıkıntım yok. dün 2. iğnemi yaptım. hatta video da çektim. iğneyi vurduktan 1 saat sonra kendimi grip olmuş gibi hissettim. bu sabah hiçbirşeyim yoktu. belki bu grip hissi bir yan etkisidir. sabaha birşeyim yoktu çünkü. paranoyak olacağız gibi, herşeyi yan etkiye bağlamaya başladım :)
    Iyi olmana cok sevindim.insallah hic bir yan etki yapmadan agrisiz sizisiz devam edersin kardesim.

Bende kan tahlillerimi verdim bugun.pazartesi sonucu alacagim.birde film istedim .ilk defa bu sekilde cektiler.simdiye kadar hep sakro illiyak cekmisler. (Hep o tümor sanilan leke yuzundn ) bugun cekilen filmi , kendi doktorun degerlendirsin diye yolladi beni... bakalim diger sonuclarla birlikte bursa yolu gorunsun bana... istanbulda hava cok sıkintili ve nemli.sanirim ondan da etkilendim ben su son gunlerde.

Bir yil once cekilen emar var elimde.acaba onuda yenilemek gerekirmi.
    eski mr ı getirin bence abla, doktor kontrol etsin eğer o önerirse çekilirsiniz. bursada da şu 1 haftadır hava değişik, istanbula nazaran daha iyi ama. hastalık aslında hafif hafif hissettiriyor ne yapacağını, ben o yüzden bu kadar idare edebildim. bakıyorum çok hafif sızı başlamış, eğer o dönem günde 1 tane volteren sr 75 alıyorsam sabah akşama çıkarıyordum. doktor normalde ağrı döneminde günde 2 diyordu. ben dayanabildiğim kadar günde 1 alıyordum. sonradan çözdüm işi ağrıyı kesene kadar günde 2 ağrı başalayacağını anladığım anda günde 2 yapıyordum. çok eskilerden endol kullanırken de günde 1 almaya gayret ediyordum. idare ede ede buralara kadar geldim. artık vücut idare edemem abi dedi :) bende yıldım artık öyle olunca ilaca başladım.
    Voltareni icemiyorum ben.her nekadar mide koruyucuda  alsam cok dokunuyor.sabah aksam endol iciyorum.hos oda dokunuyo ama en azindan agrilarimi hafifletiyor.ben uc aydir diger ilaclarimi cope basmistim.onlari kullanurken bir nebze daha iyidim ama bozulan pskolojimi duzeltmek icin attim hepsini.iyi yapmadigimin farkina vardim su son gunlerde.

Birde merak ediyorum.buraya filmlerimi bende koymak istiyorum.sayin hocamin degerlendirmesini rica edecegim ama teknoloji ozurlusu oldugum icin bilemiyorum nasil yapildigini.acaba telefonla cekip buraya mi konuluyor.cahillikkk cokkk zormus be kardesss :D
    estagfirullah emine abla ne cahilliği, şimdi bana karnıyarık yap desen ben yapamam, onu da sen yaparsın değil mi :) mono abi yardımcı olabilir sanırım o fotolarla alakalı. bir de doktorumuz vardı sanki forumda rumuzunu hatırlayamadığım, o mutlaka yardımcı olacaktır. endol bana dokunuyordu biraz ama volteren sr75 ten çok memnundum. şuan iğne harici ilaç kullanmıyorum. volterenin 100 lük retard diye bir çeşidi varmış duyduğuma göre o miğdeyi fena yapıyormuş çok kullanınca ama ben kullanmadım hiç.
    Valla mustafa tam ustune bastin.evet yemek yapmayi cok seviyorum.heleki karnim da acsa eger inanılmaz menuler cikiyor ortaya.soylemesi ayip cok da begenilir yemeklerimm :wink:  neyse burayi yemek programina cevirmeden cikayim hemennn
  • monomono 5,405 Ankara
    @emos dedi...
    Birde merak ediyorum.buraya filmlerimi bende koymak istiyorum.sayin hocamin degerlendirmesini rica edecegim ama teknoloji ozurlusu oldugum icin bilemiyorum nasil yapildigini.acaba telefonla cekip buraya mi konuluyor.
    Evde yok mu yeğenlerden, komşulardan gençler, onlar sana gösterirlerdi.. :))

Yoksa önce resimlerini bilgisayarına yükle, bilgisayarda dursun, sonrada yandex-disk veya google-disk veya google-resimlerin birine yükle, oradan bir paylaşım linki verir, o linki buraya kopyala yapıştır.
    veya burası gibi resim yükleme yerleride olur, aynen burayada resmi yükle, sonrada bağlantı linkini buraya yapıştır.

Sonrada bir karnıyarık forum adına alacağım olsun. :silly:
    Canin sagolsun sevgili mono. :)) sizlerden ogrendigim bilgilerin yaninda karniyarigin lafi mi olur.

Evde 23 ,19, ve 17 yasinda bilgisayar kurdu delikanlilarim var.ama anne bisey istedigi zaman hepsininde isi cikiyor maleseff.essek sıpalariiii... :D

Bir iki deneme yaparak bende bu isin ustesinden gelirim sizlerin yardi :-[ miyla
    (1) muratkr
  • monomono 5,405 Ankara
    @emos dedi...
    Evde 23 ,19, ve 17 yasinda bilgisayar kurdu delikanlilarim var.ama anne bisey istedigi zaman hepsininde isi cikiyor maleseff.essek sıpalariiii… :D
    :))   :))
    Adamın birinin sizin hesap 3 oğlu varmış, büyükten 1 bardak su istemiş.
    Ya baba işim var, diğer biraderden iste demiş.
    Ortancadan isteiynce
    O da ya baba benimde işim var demiş.
    Küçük olanda abilerinden aşağı kalır mı?
    Baba senin bu oğullarında iş yok, en iyisimi kalk kendi suyunu kendin al, gelirken banada 1 bardak su getir.  demiş.

Böyle durumlarda gençlerin kulak kepçesinde tutupta, yukarı kaldırınca kalkarlar, sonrada çektiğin yere çekince gelirler.
    Yada mutfakta kepçe yok mu? donk.. diye kafaya vurunca o da işe yarar.
    Yeni nesil böyle maalesef, pek kibarlıktan anlamıyor, biraz eli maşalılık gerekiyor yani. :))
    mono abi vallaha ne yalan söyleyim bu karnıyarık muhabbetinden sonra anneme yaptırdım yedim :) dayanamıyorum hiç :)

emine ablacım bir kaç deneme yanılma yanlış yapma sonrasında yapabilirsin, delikanlıların kulağından tut öğretsinler. annem de bana diyo diyo yapmıyorum, sonra zorla kulantan tutunca bilgisayarın başına oturuyorum :)
    Ohhh ellerine saglik anaciginin , hem karniyarik icin hemde kulagindan tutup istedigini yaptirdigi icin :D

Ben karar verdim sonunda oklavayi alacagim .bizim zamanimizdaki anneler gibi.yoksa kulaklarini tutabilmem icin merdivene ihtiyac  duymam gerekecek :
    Neyse kucugum soz verdi yapacak.mono sizin talimatlarinizi okuttum ona , bana soyle bır garip bakis atti.bunumu yapamiyorsun diye :wacko: ama kendi isleri oldugu zaman aninda olacakkk... ben bosa essek sipalari demiyorum (ankarada cok kullanilan bir sozdur , iyi bilirsiniz belki sizde mono) :wink:

bin rica ile attik resim ve videolari.tanisma yazimin altina yapistirdik .insallah olmustur.ama itiraf edeyim bunu yapabilmek icin aylarca ugrasirdim herhalde :)
  • monomono 5,405 Ankara
    @emos dedi...
    Ohhh ellerine saglik anaciginin , hem karniyarik icin hemde kulagindan tutup istedigini yaptirdigi icin :D Ben karar verdim sonunda oklavayi alacagim .bizim zamanimizdaki anneler gibi.yoksa kulaklarini tutabilmem icin merdivene ihtiyac duymam gerekecek :
    ehehe, elini korkak alıştırma, artık ne denk gelirse  :))  bak bu sanada çok iyi gelecektir.

Tabi dozajı fazla abartma ama sessizde kalma, ya yapılacak ya yapılacak... bitti.  :boks:
      bin rica ile attik resim ve videolari.tanisma yazimin altina yapistirdik .insallah olmustur.ama itiraf edeyim bunu yapabilmek icin aylarca ugrasirdim herhalde :)
    Olmuş gibi, artık gerisi hocamıza kalmış.
    Ah bana iyi gelecegini bilsem gunde uc posta kasiyim bu veletleri  :))

Yillarca terlik atisi yaptim ama malesef hep ıska :wacko:

Birde karsima gecip "acimadiki "demiyorlarmiydi , ister istemez butun sinirim geciyordu.

Dayak cennetten cikma diye bir sozun dogruluguna inanmak isterdimm :)
    Üc oglu olan adamin hikayesini okuyunca benim icin uzucu bir anim geldi aklima.

Yasim 11 yada 12,almanya gibi  modern bir ülkede olacak işmi diye dusunuyorum simdi.babam , ust kattan video kaseti istedi (VHS hic unutmadim ) bende döndum ablama soyledim. :wacko:  it ite , it de kuyruguna mi emrediyor diyerek suratimin ortasina oyle bir tokat yedimki , anlatamam.bugun oldu unutmus degilim ve babamdan hala cekinirim.ama ondan sonra benden istenilen biseyi yerine getirmeyi ogrendim :-[  dayaga karsiyim ama dediginiz gibi dozunda arasira olmalimiydi acaba  :silly:
    Merhaba değerli forumdaşlarım :)

Ne zamandır iş yoğunluğundan yazamıyordum. Her perşembe olduğum enbrel iğnemin onüçüncüsünü geçen perçembe oldum. Allaha şükür şuanlık a.s. 'a dair bir ağrım yok. iğneye dair herhangi bir alerjik durum söz konusu değil. kendime dikkat ettiğimden grip vb hastalıklar atlatmadım. Kan testlerim çok iyi şükürler olsun. İNH ve bemix kullanmaya 5 ay daha devam edeceğim. İNH'ın karaciğer değerlerini yükseltmesi olayı bekleniyordu, oluşmadı. alt ast 15 -19 değerlerinde çok iyi durumda.

Gelelim şikayet kısmına;

Çocukluğumdan beri hep bir uyuşukluk uyuklama durumum mevcut. bende a.s. a bağlayıp önemsemiyordum. Birde kan değerlerim iyi çıkınca işgillenmiyordum başka bir şeyden. Bu ara bayağı rahatsız etmeye başladı. Araba süremeyecek duruma geldim neredeyse. Romatoloji doktoruma sorarak dahiliyeye gittim olayı anlattım. 1 gün önce yapılan testlere bakarak hiçbir şeyin yok dedi. bende ısrar ettim. vitamin olarak bakılmamı direttim. sonuç şu;

ADI                                                   SONUÇ                        NORMAL DEĞERLER

DEMIR                                                     78.2                             ( 50 - 175 ) Ünite Sis.

DEMIR BAGLAMA KAPASİTESİ      * 330                             ( 70 - 310 ) Ünite Sis.

DEMIR/DEMIR BAĞ. KAP(MB59):    408                              ( 150 - 425 ) Ünite Sis.

ADI                                                        SONUÇ                           NORMAL DEĞERLER

25-OH Vitamin D                                 13.4                                  ( ) Ünite Sis.

Ferritin                                                * 15.31                      ( 21.81 - 274.66 ) Ünite Sis.

Folik Asit                                                14.1                           ( 3.5 - 20.5 ) Ünite Sis.

B12 vitamini                                          401                            ( 190 - 880 ) Ünite Sis.

TSH                                                          3.357                        ( 0.350 - 4.940 ) Ünite Sis.

Bu sonuçlara baktığımızda bende D vitamini eksikliği var. Daha doktoruma gitmedim ama görünen köy de klavuz istemiyor. D vitamini en düşük düzey 20 olarak kabul ediliyor. Benim 13 çıkmış. bayağı indirmişiz vitamini. afedersiniz at gibi de yiyiyorum ama olmamış demekki :) Benim anlamadığım demirle ilgili olan kısım. Demir değerlerim gayet iyi ama Ferritin çok düşük o neden?

bu arada tam kan sayımımı da koyayımda sayın  @expertadvisor hocamın dikkatini çekerse yardımcı olursa çok sevinirim.

ADI                                          SONUÇ                                    NORMAL DEĞERLER

... WBC                                       8.46                                       ( 4.60 - 10.20 ) Ünite Sis.

... NEU                                        4.18                                       ( 2.00 - 6.90 ) Ünite Sis.

... NEU                                      % 49.40                                   ( 37.0 - 80.0 ) Ünite Sis.

... LENF                                     * 3.490                                     ( 0.600 - 3.400 ) Ünite Sis.

... LENF                                    % 41.20                                   ( 10.0 - 50.0 ) Ünite Sis.

... MONO                                    0.421                                     ( 0.000 - 0.900 ) Ünite Sis.

... MONO                                   % 4.97                                   ( 0.0 - 12.0 ) Ünite Sis.

... EOS                                          0.28                                      ( 0.00 - 0.70 ) Ünite Sis.

... EOS                                       %  3.28                                      ( 0.0 - 7.0 ) Ünite Sis.

... BASO                                      0.101                                 ( 0.000 - 0.200 ) Ünite Sis.

n... BASO                                     % 1.20                                        ( 0.0 - 2.5 ) Ünite Sis.

... RBC                                          5.32                                        ( 4.04 - 6.13 ) Ünite Sis.

... HGB                                         15.10                                   ( 12.20 - 18.10 ) Ünite Sis.

... HCT                                          44.90                                   ( 37.70 - 53.70 ) Ünite Sis.

... MCV                                          84.40                                   ( 80.00 - 97.00 ) Ünite Sis.

... MCH                                         28.40                                    ( 27.00 - 31.20 ) Ünite Sis.

... MCHC                                      33.60                                      ( 31.80 - 35.40 ) Ünite Sis.

... RDW                                       15.80                                       ( 13.80 - 18.20 ) Ünite Sis.

... PLT                                           232                                          ( 142 - 424 ) Ünite Sis.

... MPV                                           8.41                                        ( 6.00 - 9.90 ) Ünite Sis.

... PDW                                       * 18.50                                     ( 14.5 - 17.5 ) Ünite Sis.

... PCT                                            0.20                                   ( 0.01 - 0.34 ) Ünite Sis.

-SEDİMENTASYON (ESR)(MH13)      6                                       ( 2 - 20 ) Ünite Sis.

-GLUKOZ (AÇLIK)                           91                                         ( 70 - 100 ) Ünite Sis.

AST                                                   19                                            ( 13 - 30 ) Ünite Sis.

ALT                                                   15                                               ( 9 - 57 ) Ünite Sis.

CRP (kalitatif/kantitatif)              0.348                                      ( .-<<0.5 ) Ünite Sis.

Sonuçlar bu şekilde. Hepinize çok çok selamlar saygılar.
    (1) hzmgrl
  • Mustafa abi tum yazdiklarinizi okudum bende gecen yazdan beri agri cekiyorum romotoloji doktoru as demisti bende verem savasdan test felan yaptilar 11mm cikti gogus doktoru 2 hafta verem savasin verdigi ilaci kullan sonra onay verecem dedi ama benim soyle bi durum var sadece 2 ayak topugumda var agrilar topuk arkasi ve topuk altinda 2 hafta sonrada bi igne dedi doktorum bilmiyorum seninkiyle aynimi bakalim insallah faydasi olur bende daha 17 yasindayim hic basamiyorum ayaklarimin ustune ALLAH herkeze acil sifalar versin abi Selamlar...
  • tUtKuNtUtKuN 1,197 Yurtdışı
    Güneşlenin arkadaşlar... Uzun ve soğuk kışlardan sonra D vitamini eksikliği olabilir...

Vitamin D’nin en önemli kaynağı güneşten gelen ultraviole B ışığının derimizde sentezlenmesiyledir... Cildimizde provitamin D güneş ışığı sayesinde vitamin D3’e dönüşür ve kan yoluyla karaciğere ve böbreğe vitamin D baglayıcı proteinle taşınır... Aktif D vitamini haline dönüşerek bağırsaklardan kalsiyum emilimini artırır...
    Merhaba abiler, kardeşler, ablalar. Nasılsınız? Ne zamandır forum da yazamıyorum. Ara ara giriyorum yeni tartışmalara bakıyorum ve çıkıyorum.

Enbrel tedavimde yanlış hatırlamıyorsam 20. iğne felan oldu hatta bu akşam iğnem var. Ağrım sızım yok, sadece dizlerimden altı yoğun tempolu bir gün geçirmişsem ağrı yapıyor. Daha çok kas ağrısı gibi. İNH kullandığım için vitamin emiliminde sıkıntı var sadece, o da 3 ay sonra bitecek vitamin takviyesine ihtiyacım kalmayacak.

Bu iğne sürecimde bir kaç çıkarımım oldu kendimce;

- İğne evet vücuda iyi geliyor, hastalık iğneyi olduğumuz müddetçe uyuyor. Ancak iğne A.S. ın yaptığı psikolojik sıkıntıyı gidermiyor. Çünkü bu seferde ''lan iğne vuruyoruz ama bişi olmasın'' paranoyası başlıyor. Ama ara ara oluyor. Genel olarak A.S. olduğunuzu unutuyorsunuz. Ben şahsen unuttum. Geçen bayağı ters bir hareket yaptım. Sağlıklı biri bile yapsa aynı acıyı çekerdi. Kalçam bir ağrıdı. Aha dedim ayvayı yedim. Allaha şükür bir daha ki gün bir şeyim yoktu.

- İğne vurulunca A.S. lı olduğunu unutan birey ( yani ben) açma germeymiş yok efendim spormuş hak getire. Eve gidince afedersiniz camız gibi uzanıyorum tembellik yapıyorum. Bu yaptığım en büyük yanlış.

- Efendim iğne gerçekten mucize ancak sinirlere zarar veriyor, bundan adım kadar eminim. Bu yüzden B vitamininin her türlüsünün kullanılması taraftarıyım.

-İğne hoştur fakat kasları zayıflatıyor. Tabi hiç sporla uğraşmayanların kasları zayıflıyor. Anlık güçte sıkıntı yok. Aynı kası uzun süre tekrar tekrar çalıştırınca, misal hızlı yürümek veya bir şey taşımak. Normalde 10 dakika sonra yanmaya başlayacak kas, 3 dakika sonra yanmaya başlıyor. Yani kaslar normalden daha kısa sürede yoruluyor. Bunu engellemenin tek yolu düzenli spor.

- Ben sigarayı bırakamadım. İğne kullananlara tavsiyem sigarayı bırakın, ben bırakamıyorum. Kendime küfrediyorum, bu kadar mı iradesizsin lan diye. Alkolü ayda bir iki gün, 2 3 kadeh veya 2 3 biraya düşürdüm. Doktorda o kadardan sıkıntı olmayacağını ama İNH kullanırken alkolden uzak durmamı tavsiye ettiğini söyledi.

- İğne evet tehlikeli ve ben söylenen bütün tehlikeleri göze alarak başladım. Pişman olurmuyum diye çok düşündüm ama pişman değilim şuan. Çünkü daha önceki yazılarımda da dediğim gibi, daha 30 yaşımdayım ve aynaya her sabah baktığımda bir derece daha eğilmiş olarak görmek istemiyorum kendimi. Tam eğilmeye başlarken başladım tedaviye. Allaha şükür armut göbeğim haricinde sıkıntı yok :) 5 6 seneye kanserdir, tümördür, lenftir her ne ise en baba yan etkileri, eğer olursam da ağrısız geçirdiğim günlere sayarım artık. cenazem yakışıklı olsun :)

Bu günlerde A.S. la alakasız moraller bozuk, ondan son cümlem biraz edebiyat oldu takılmayın, ama gerçekler de acıdır kabul etmek lazım :)

Yine çok uzun yazdım, okuyanların sabırlarına sağlık. A.S. da sabır önemli :)

Allaha emanet olun
  • Sultan CemalSultan Cemal 287 İstanbul
    selam  mustafa selim evet iğne nin pisikolojik zararı oldukca fazla ama bunu çok düşünmemek en güzeli ben  dua ve ayetel kürsi:) okuyoyorum yani güzel olacagını düşünün   ... ve spor şart evet  yürüyüş ve yüzüyorum . sigarayı ben 5. günüm ve çok şükür bıraktımmm size bi video öneriyorum  bırakmak istiyorum googleden izleyin çok etkili terapi şeklinde bende işe yaradı sizde iyi düşünün bence umarım bırakırsınız :) hayat siğarasız daha güzel... ALLAHA emanet olun sizde
    @elenur dedi...
    selam mustafa selim evet iğne nin pisikolojik zararı oldukca fazla ama bunu çok düşünmemek en güzeli ben dua ve ayetel kürsi:) okuyoyorum yani güzel olacagını düşünün … ve spor şart evet yürüyüş ve yüzüyorum . sigarayı ben 5. günüm ve çok şükür bıraktımmm size bi video öneriyorum bırakmak istiyorum googleden izleyin çok etkili terapi şeklinde bende işe yaradı sizde iyi düşünün bence umarım bırakırsınız :) hayat siğarasız daha güzel… ALLAHA emanet olun sizde

tavsiye için çok saol elenur, cevabı geç yazdım kusuruma bakma. foruma giriyorum ancak çok fazla kalamıyorum, yeni bir şeyler varmı yokmu bakıp çıkıyorum. filmi yazını okuduğum gün izledim. daha önceden de bildiğim bir filmdi. aslında sigarayı bırakmak için film vb şeylere gerek yok, yaptıklarını ve yapabileceklerini düşünmek yeterli. şu anlık bırakamıyorum ancak bırakacağım. o beni bırakmadan ben onu bırakacağım :)

bu arada tüm forum ahalisine merhaba, uzun süredir yazmıyorum.

3 yıldır tatile çıkmıyordum. ağustos sonunda yıllık izni kaptığım gibi antalyaya gittim. 9 gün deli gibi gezdim. adrasandan alanyaya kadar :) şubat ayında deselerdi ağustosta rafting yapacaksın, dalgamı geçiyorsun derdim. bayağı rafting yaptım. bir de botta en önde oturuyorum :) 12 km lik parkuru sıkıntısız bitirdim :) en önde sağdayım :) 

eskisi gibi sınırlarımı zorlayabildikçe özgüvenim artıyor. şuan tek sıkıntım çabuk yorulan kaslarımı güçlendirebilmek. asıl bomba şimdi başladı. salsa ve bachata ya başladım. afedersiniz bu kıçla nasıl yapacağım bende merak ediyorum ama maksat hareket olsun :) bütün forum ahalisine çok çok selamlar. özellikle mono abime :)
    Ooo mustafa gelmis hosgelmis.iyi olduguna cok sevindim.basarilarinin devamini dilerim mustafa.salsa ve bachata ya baslamanda cok guzel .sende bu enerji varken herseyin ustesinden gelirsin evvelAllah...
    daim olsun kardes.
  • monomono 5,405 Ankara
    @M.Selim dedi...
    bütün forum ahalisine çok çok selamlar. özellikle mono abime :)
    Eyvallah sağ olasın, gözümsün. ^-^

Bu arada rafting, trekking, salsa filan ne olaki, biz bilmeyiz öyle şeyler. :)) :))
    Çok saol   @emos   ablacım hoş buldum :) dizlerim ve ayak bileklerim ağrıyor biraz aslında ama sıkıntı yapmıyorum. abla bakma aslında çok üşengeçimdir, kalkıp su almaya üşenirim. oturdukça kendimi kötü hissediyorum, evde durmuyorum, eve girince hep uzanasım var. bu yüzden sürekli aktivite. en kötü ihtimal dışarda arkadaşların yanına gidip ayak üstün muhabbet ediyorum, sokakta olunca da ayakta durmak mecburi  :)

@mono  abi salsa ve bachataya başlayacak son insanım aslında, hani mizaç uygun değil, sert kalıyorum :) arkadaşlarım var bir iki tane bu danslarla uğraşıyorlar. bayağıdır kafamı yediler başla başla diye. gaza geldim başladım bakalım ne kadar sürcek. gerçi ortam güzel, istanbuldan bursaya yerleşince çevremde bitti haliyle. yeni insanlar tanıyorum,eğlence va, müzik var. 1 2 saatte olsa kafam çok güzel dağılıyor :)
  • monomono 5,405 Ankara
    Hayat boşluk sevmez, bir çevre biter başka bir çevre başlar :)) en iyisini yapmışsın, güzel haberlerini bekleriz.

Kafanı dağıtabiliyorsan daha ne istiyorsun, dağıt gitsin.  :alkis:
  • McKayaMcKaya 2,581 İstanbul
    Eyvallah sağ olasın, gözümsün.

Bu arada rafting, trekking, salsa filan ne olaki, biz bilmeyiz öyle şeyler.
    Onlar biz ihtiyarlara göre değil Mono'cuğum.

Seninle biz zeybek oynarız. Yarım saat düşüne düşüne.
  • monomono 5,405 Ankara
    :))   :))   Valla ben onuda beceremem ki ne diyeyim, ama düşünme kısmında haklısın abi, düşün babam düşün...
    Mono bey hadi zeybek te olmuyorsa en azindan bir angara misket oynayiver.şöyle seke seke. :)
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

FEFAN mfatih delilannunzia yıldız erencifci