Ne olduğu belirsiz ağrılarım

13

Yorumlar

• lafontainelafontaine Yükleniyor... 87 İstanbul
    mono dedi:
    Glucosamine 'i uzun süre kullanmak gerekiyor bildiğim, bende denedim bir zamanlar ama uzun süre kullanmak pek bana uymadı, o kadar sabırlı değilim maalesef.
    Ama Magnezyum öyle değil 15 gün kullanım zaten 2-3 ay götürüyor, hangi değerler derken ben kendim böyle bir şey yapmadığım için, net bir şey diyemem ama okuduklarımızdan demir, omaga3, b12 ler fark ediyorlar.
    Evet glucosamine sürekli kullanılıyor. Ben de pahalı da olduğu için sıkılıp bırakmıştım. 
    (1) mono
  • gokmemgokmem 4 Ankara
    Merhaba,

Geçen hafta yazmıştım. MR sonucumu alıp doktora gittim. Sonuçta yazdığı gibi hiçbirşey yok dedi. CRP 1,17, sedimentasyon 35 çıkmıştı. Sonuçlar AS teşhisi ile uyumlu değil; ama  sabaha karşı ağrılarda AS'yi andırıyor dedi. Rantudil diye bir hap verdi. 1 ay sonra tekrar gel bakalım dedi. 

lafontaine 'de benzer sıkıntılar varmış galiba okuduklarım kadarıyla. Bu arada 35 yaşındayım.  Bu güne kadar hiç ağrım olmadı. İlk defa 15 gün önce başladı. Ailemde bilinen AS yok. Halamda Behçet, babannemde bacaklarında romatizma vardı.

Yorumlarınız nedir sizce?

Teşekkürler
  • monomono 5,405 Ankara
    gokmem dedi:
     Sonuçlar AS teşhisi ile uyumlu değil; ama  sabaha karşı ağrılarda AS'yi andırıyor dedi. Rantudil diye bir hap verdi. 1 ay sonra tekrar gel bakalım dedi. 
    Dr.unuz sesli düşünmüş adeta, bundan AS sonucu çıkmaz, o yüzden kendinizi çok etkilemeyin.
    Aile de AS olup olmaması da çok önemli değil, pek çoğumuzun yakınlarında AS olayı yok, olanlarda var tabi olmayanlarda var.

Öteki türlü AS zaten yıllarca süren ağrılarla bile, zor teşhis edilebilen bir hastalıktır ki böyle çok kısa sürelerde isteselerde adını koyamazlar. 
    Neyse şuan zaten bir sürece girmişsiniz, sonuçları da umarım hakkınızda hayırlısı neyse o olur. 
    Geçmiş olsun.
  • gokmemgokmem 4 Ankara
    mono dedi:

Neyse şuan zaten bir sürece girmişsiniz, sonuçları da umarım hakkınızda hayırlısı neyse o olur. 
    Geçmiş olsun.
    Teşekkürler cevabınız için @mono. 15 gündür okuyorum forumu sizi de tanıdım sayılır :)

Bir yandan bakıyorum genelde 20li yaşlarda belirti vermeye başlıyormuş. Teşhis geç konulabiliyormuş. Yaş 35 ama benim 15 gün öncesine kadar ne bel tutulması , ne ağrısı olmadı. 

Ben yinede Rantudil içmeye başladım, yüzmeye yazıldım. Balık yağı, zerdeçal falan almaya başladım. Psikolojik etkiledi beni baya. Fizik Tedavi doktoruna gitmiştim. 1 ay sonra kontrole gel dedi. Belki romatolojiye giderim 1 ay sonra geçmezse. 
  • monomono 5,405 Ankara
    Eyvallah.
    Yani, sonrasında Romatoloji daha iyi olur tabi, ama şimdisi için bir şeyler söylemek erken, ortada belkide hiç bir şey yokken kafanız karışabilir, siz normal sürecinizi uygulayın, zatende uyguluyorsunuz... Zira hastalık psikolojisi, hastalığın kendinden daha çok, kişiyi derinden etkiler. 
    O yüzden fazla kafaya takmayın, rahat olun.

Sevgiler
    @gokmem geçmiş olsun. mono nun da dediği gibi ağrılarınız çok yeni. Benim yaklaşık 10 yıl oldu. Ama bir teşhis yok ortada. Düşük Dvitaminnden başka bir şey yok tahlillerde. Siz de D vitaminize baktırın. Düşüklüğünde vücut ağrıları olabiliyor. 
  • gokmemgokmem 4 Ankara
    @gokmem geçmiş olsun. mono nun da dediği gibi ağrılarınız çok yeni. Benim yaklaşık 10 yıl oldu. Ama bir teşhis yok ortada. Düşük Dvitaminnden başka bir şey yok tahlillerde. Siz de D vitaminize baktırın. Düşüklüğünde vücut ağrıları olabiliyor. 
    Aslında Ocakta D vitaminine baktırmıştım rutin kontrollerimde, düşüktü ve D vitamini vermişti. Ama çok düzenli içmedim aslında. Tekrar bi kontrol ettireyim. Hiç düşünmemiştim D vitamini ağrı yaptığını. Sizin 10 yıldır yılda bir kez yokluyor demişsiniz enson. Herhalde o şekilde devam ediyor. Valla ben kendime dikkat ederdim hep. Bu nerden çıktı anlamadım. 1 haftadır yüzüyorum ve gece yatmadan hap içiyorum. Sanki gün içerisinde de daha iyi gibiyim. Tabi ağrı kesiciyi bırakınca nasıl olur bilmiyorum.
    gokmem dedi:
    Aslında Ocakta D vitaminine baktırmıştım rutin kontrollerimde, düşüktü ve D vitamini vermişti. Ama çok düzenli içmedim aslında. Tekrar bi kontrol ettireyim. Hiç düşünmemiştim D vitamini ağrı yaptığını. Sizin 10 yıldır yılda bir kez yokluyor demişsiniz enson. Herhalde o şekilde devam ediyor. Valla ben kendime dikkat ederdim hep. Bu nerden çıktı anlamadım. 1 haftadır yüzüyorum ve gece yatmadan hap içiyorum. Sanki gün içerisinde de daha iyi gibiyim. Tabi ağrı kesiciyi bırakınca nasıl olur bilmiyorum.
     Öyleydi ama yılda bir kez şiddetli geliyordu onun dışında rutin ağrılarım oluyordu sabahları. Ama son bir aydır şiddetli sırt ağrım var. :(
    1 aydır geçmeyen zaman zaman daha da şiddetlenen sırt ağrılarım vardı. Boynum sırtım kas katı.
    Bugün yeni bir Fizik tedavi doktoruna gittim. Gitmicem diyip diyip ağrılara çare bulamayınca yine aynı kapıları çalıyorum.
    Ocak 2016 da sırt bel boyun MR'ı çektirmiştim hiçbir şey çıkmamıştı güya. O zaman Bezmialem Hastanesi Aylin Hanıma günlerce sıra bekleyip gidip bir sürü para harcayıp bir de devlet hastanesindeki o saçma muameleleri görmemin üstüne teşhissiz ayrılmıştım.
    Bugün gittiğim doktor çektirdiğim tüm MR'larıma baktı. Muayene etti. Fibromiyalji olduğunu söyledi. Dizlerde kıkırdak yumuşaması. Sırtta 3 adet fıtık ve disk kayması. Boyunda 2 adet önemsiz fıtık. Bunların muhtemel sebebi de duruş bozukluğum. Bir omzum diğerinden 1cm kadar aşağıda ve önde. Sakroiliak grafim temiz. Ankilozan spondilit yok.  Bu arada babamda da var aynı duruş bozukluğu ama bana hiçbir doktor bunu söylememişti. Babamda skolyoz da var bende yok o tip bir şey. 
    Bu arada doktora  sırttaki fıtık ağrısının gece uyurken şiddetlenmesi normal mi diye sordum, Doktor üstüne yattığım için normal olduğunu söyledi. Çünkü gün içinde ağrılarım minimuma iniyor. Bu kısmı da gerçi fibromiyaljiyle de açıklamış oldu. 
    Merak ettiğim bir şey daha, doktor her yerimi kütürdetti. Boyun, sırt, bel, kalça. Korktum biraz güvenli bir şey mi bilmiyorum bu kütürdetme olayı. 20 seanslık fizik tedavi verdi. Ama iş dolayısıyla imkansız. muhtemelen gidemeyeceğim. Fizik tedavi süresince de birkaç kez daha kütürdetmesi gerektiğini tam açılmadığıı söyledi :)
    Bendeki gelişmeler böyle. Bir yandan sesli düşünüp bir yandan sizle paylaşmak istedim. O kadar doktora gittim ki güvensem mi bilemiyorum. Bahçelievler medicana hastanesinde fizik tedavi doktoru. Kendisine Giden varsa bana bir yazabilir mi? 

(1) mono
  • monomono 5,405 Ankara
    Fibromiyalji olduğunu söyledi. Dizlerde kıkırdak yumuşaması. Sırtta 3 adet fıtık ve disk kayması. Boyunda 2 adet önemsiz fıtık. Bunların muhtemel sebebi de duruş bozukluğum.
    Bu dr.lar fıtık olayını neden önemsemezler anlamıyorum, fıtığı bir rahatsızlık olarak görmüyorlar bile, illa başka bir şeyler arıyorlar.
    Güyâ tedavileri de var ama önemsenmeyince fıtık tedavileride güme gidiyor. Ondan sonra fıtık ile romatizma bir birine karışıyor ve fıtık es geçiliyor. Sonrası fibro, AS, RA vs. diyerek, işi yokuşa sürüyorlar.
    Belli ki hem fıtık hemde romatizmal sorun var, bunlar tek tek ele alınmalıyken, alınmıyor. 
    İşin zor sevgili @lafontaine
    Fıtık ve kaymalar da duruş bozukluğuna sebebiyet verebilirler, lakin duruşunuzu ırsî diye, adeta topu taca atmışlar yine.

Bu arada doktora  sırttaki fıtık ağrısının gece uyurken şiddetlenmesi normal mi diye sordum, Doktor üstüne yattığım için normal olduğunu söyledi. Çünkü gün içinde ağrılarım minimuma iniyor. 
    Bence hiç normal değil, fıtık helede hareketsiz yatarsanız, uyurken varlığını bile duymamanız gerekir, fıtık istirahate bayılır çünkü. Hareket ettikçe ben buradayım der, oysa sizde hareketle azalan ağrı da var.

Özetle iki çeşit sorun var ve bunun en tedavi edilebilecek olanı fıtığı aradan çıkartmaya çalışın, dr.unuza gerekirse boş verin fibro, ra, as filan, benim ÖNCE fıtığımı iyi edin deyin, dr.u RESMEN yönlendirin.
    Fıtık dururken romatizmal tedavi çok bir sonuç vermeyecektir.

Sevgiler
    İlgine teşekkürler sevgili @mono. ;
    Ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim şu an. Fizik tedavi ile ağrılarımdan kurtulacağımı iddia ediyor doktor. Ancak fıtığa yönelik bir tedavi mi uygulanacak bilmiyorum. Daha önce hiç fizik tedavi görmedim, bilgili değilim o konuda. Fizik tedavi merkezi iş yerime 80 km kadar uzakta olduğu için akşamları yetişmem imkansız. Erken çıkıp araçla gitmem de 20 gün boyunca beni fazlasıyla yorar maddi ve manevi. Başka yerde fizik tedavi olmak istedim tavsiye istedim. Kendi yöntemi varmış, tedavi edecekmiş, başka yerde olmazmış gibi konuşmalar geçti. Gidebilecek durumda olmadığım için de doğru mu söylüyor deneme şansım yok. 
    hareketle azalan ağrı meselesi benim için muamma. O konuda ikna olamadım. 
    Haftasonu rahatlamıştım kütletmeden sonra :) ağrılarım geçmişti. Şu an boynum sırtım sağ kolum tutuk vaziyette. Nereye gideceğimi ne yapacağımı bilmiyorum açıkçası.
    Bezmialem Üniversitesi'nde çektirdiğim MR raporunda fıtıklar yazmıyor bile. Bakınca benim bile anlayacağım barizlikte hem de fıtıklar. O günü de iyi hatırlıyorum ya. Raporun hazır olması gereken tarihten bir hafta sonra hastaneye gitmiştim ve hazır değildi. yarın gel dediler. Ben işten izin alıp gitmişim dalga geçer gibi bir tavır. Başhekime falan çıktım. Kavga edip aldım raporu bakmadan bir şey yazmadan verdiler sanırım. Doktor da sadece rapora bakmıştı. 
    Yakında kafayı yiyeceğim sanırım. Şöyle baştan beri buraya yazdıklarımı okuyorum. Sanırım sinirsel anlamda ilk defa beni bu kadar yıprattı süreç :)
    (1) mono
  • monomono 5,405 Ankara
    İlgine teşekkürler sevgili @mono. ;
    Ne yapacağımı şaşırmış vaziyetteyim şu an. Fizik tedavi ile ağrılarımdan kurtulacağımı iddia ediyor doktor.
    Rica ederim.
    İddia etmesinde sorun yok ama size karşı şeffaf olmaması, ne yapacağını detaylıca söylememesi, sadece kendini bu konuda yetkin görmesi, helede sizin ona denk gelmenizi büyük bir şans olarak görmesi filan, çok tipik söylemler.
    Fizik tedavinin espriside eklem ve kaslarda rahatlama yaparak kişiyi egzersize hazırlamasıdır. Yani egzersiz yapılmayınca fiz ted. de çok bir işe yaramaz.
    Hasılı fiz. ted. + egzersiz ile sonuç verir anca, o da bizlerde her zaman sonuçta vermeyebilir ve en çokta kireçleme ve fıtık içindir. 
    Başka yerde fizik tedavi olmak istedim tavsiye istedim. Kendi yöntemi varmış, tedavi edecekmiş, başka yerde olmazmış gibi konuşmalar geçti. Gidebilecek durumda olmadığım için de doğru mu söylüyor deneme şansım yok.
    Başka bir yakında ki merkeze de gidebilirsiniz, zaten oraya gitme imkanınızda yokmuş, çokta kafanıza takmayın.
    Nasıl olsa memlekette ki tek ultra süper yer orası olmasa gerek,  :))

Bezmialem Üniversitesi'nde çektirdiğim MR raporunda fıtıklar yazmıyor bile. Bakınca benim bile anlayacağım barizlikte hem de fıtıklar.
    Dediğim gibi fıtık olayını hiç önemsemiyorlar, yolda göstermiyorlar, böyle bir bakış açısı var sağlık camiasının. 
    Yakında kafayı yiyeceğim sanırım. Şöyle baştan beri buraya yazdıklarımı okuyorum. Sanırım sinirsel anlamda ilk defa beni bu kadar yıprattı süreç :)
    Siz genede dik durun... Bu günlere kadar gelen, bugünlerden sonrasına da daha güçlü bir biçimde gider. 

Sevgiler
    Selamlar yeniden. En son mayıs 2017'de buralara girip ağrılarımdan şikayet etmişim şiddetli ağrı dönemlerimde buraya girip yazmayı alışkanlık haline getirdim. Mutluyken arayıp sormayan vefasız bir dostum adeta :)
    10 günden fazla zamandır fena bir kalça kasık ağrısı geldi yine. Duymazdan gelmeye çalışıyorum. Çünkü bu yazmadığım süreçte çok fazla es geçtiğim ağrılar da oldu. Ama geçti. Bu geçmiyor. İş yerinde hareket edemez hale geldim bir gün. Kas gevşetici iğne yaptı iş yeri hekimi. Ben kendisine yaşadığım süreci anlatmıştım. Bir şey çıkmadığı için sonuçta, bu defa kadın hastalıklarına gitmemi önerdi. Bugün gittim ve hiçbir şey yok. Beni dahiliyeye yönlendirdi.  Buraya kadar gelmişken gireyim modunda girdim zaten bir şey çıkmadı yine. Ağrı kesici yazıp yolladılar. Akşama doğru yine iş yerindeki gibi oldum.devlet hastanesinin aciline gittim. Romatoloji veya fizik tedavi doktoruna gitmemi önerdi. Hadi ya? diyesim geldi :)
    Bu aralar iş stresim hat safhada. İstifa etmeyi düşündüğüm ve bir yandan iş aradığım bir dönemdeyim. Belki sıkıntı stres tetikledi, bilmiyorum. Bir de geçen yıl sırtımı kütürdettiğim doktora uğramayı düşünüyorum. En kötü biraz boynumu kütletir <span>:smiley2:</span>
  • M.SelimM.Selim 473 Bursa
    @lafontaine ; vefasız üyeleri @mono ; abiye yönlendiriyoruz cezayı o kesiyor :)) şaka bir yana geçmiş olsun, ağrının nedeni bilinmeyince daha bir sıkıcı oluyor, depresif yapıyor insanı. Size tavsiyem üniversite hastanelerinde ki romatoloji polikiliniklerine başvurmanız. Çok stresli bir dönemden geçiyorsanız belki fibromiyaljiniz vardı ve o ağrı yaptı ya da siyatik rahatsızlığınız vardır. o da kalçayı etkiler. "Siyatik ağrı omurgadan gelip kalça ve bacakların arka alt kısmında yoğun olarak görülür. Siyatik sinirlerin geçtiği bölgelerin neredeyse hepsinde rahatsızlık hissedilir ancak ağrı çoğunlukla kalça, belin alt kısmı, uyluk ve baldır arkasından bir yolu takip eder"  

Çekilecek MR, Tomogrofi, emg vb testleri yapar doktor. Kan tahlilerine bakar ve söyler.  Yani her kalça, bel, kas ve eklem ağrısı A.S. değildir. İnşallah sizinki de değildir. Halk olarak hep en kötüsünü düşünüyoruz ve kendimizi yıpratıyoruz. 
    Sevgili @M.Selim ben burayı biraz günlük olarak kullanıyorum sanırım. Ödüm kopuyor bu siteye bir şey olursa yazdıklarım silinirse hastalığın geçmişini unutucam.  :saskin: Ağrılar öyle bir şey ki iyi olduğum ya da hafif ağrılarla geçirdiğim dönemler çok daha fazla. Ağrılı zamanlarımı unutup kendim bile abarttığımı düşünmeye başlıyorum. 
    Ben AS fikrinden bayağıdır uzaklaştım. Bu zamana illa başka belirtiler verirdi AS olsa. Siz siyatik diyince baktım. Şu an yaşadığım ağrılar ona da çok benziyor. 15 gün oldu son ağrılarım başlayalı. İlk kalça kasıkta başladı ama şu an sağ omuzdan sağ ayağıma kadar giden bir şiddetli ağrı var. 
    Ne olduğu konusunda emin olamıyorum kafamda hep şüphe. Biri bana dese ki evet fibromiyaljisin böyle ağıracak tamam diyeceğim.
    Yarın işten izin aldım. 15 gündür kendimi bırakmayayım geçer diye sürüne sürüne işe gidiyorum. Bugün gücümü tükettim artık.. 

• McKayaMcKaya 2,593 İstanbul
    15 gündür kendimi bırakmayayım geçer diye sürüne sürüne işe gidiyorum. Bugün gücümü tükettim artık.. 

Tipik AS vakası.
    McKaya dedi:
    15 gündür kendimi bırakmayayım geçer diye sürüne sürüne işe gidiyorum. Bugün gücümü tükettim artık.. 

Tipik AS vakası.
    As den de korkmuyorum gerçekten. Varsa var. Biri bana bu var kesin desin. 

Ama bileyim istiyorum. Ya fiziksel bir şey varsa ve göremiyorlarsa bulamıyorlarsa diye kendimi yiyip bitiriyorum. Ne bileyim sanki iki kemiğimin arasında eklemime taş girmiş gibi acıyor. Acaba diyorum kist var da göremiyolar mı :) böyle psikolojim gitti.
    Bugün nörolojiye gittim. Yaşadıklarımın Sinir sıkışması, bel fıtığı gibi bir ağrı olduğunu söylüyordu herkes. Yukarıda bir arkadaş da siyatik demişti. Annem de sürekli söyleyip duruyordu bir nörologa gitmedin diye.Hadi dinleyeyim dedim yine. Bel mr ı ve bacağa emg çekildi. Bel mr ım vardı ama eski. bi daha istedi. Bİr şey çıkmadı. 
    doktoru bir şekilde ikna ettim ağrılarımın şiddeti konusunda. Nazlanmadığıma ikna ettim.
    bana neruda diye bir ilaç verdi. Antiromatizmal ağrıkesicilerden daha faydalı imiş. Hadi bakalım. :)
    Bir de romatoloji doktoruna sevk etti bir mektup eşliğinde. As araştırılması konusunda destek vs vs bir şeyler yazmış.

Başa döndüm yani. 

1,5 ay önce falan ailecek güzel bir şeyler yaşadık. Sonrasında yazlık evimize bunu kutlamaya gittik. Evet evet şubatta yazlık macerası. :) Isıtma sistemi yok. Hava soğuk ev rutubetliydi. Geceleri çok üşüdüm. Termal taytla uyuduk o derece. 3 gece kaldık o şekilde. Bundan 2 hafta sonra kadar bu ağrılar başladı.
    Eğer gerçekten romatizmal ağrı ise soğuk etkiledi sanırım bu yeni aklıma geliyor..
    bu sefer fiziksel bir şey varmış hissi daha baskın ama. :)

Bugün Prof dr salih özgöçmen e muayene oldum. Daha önce kendisinden bu sitede bahsedilmiş olduğunu görmüştüm. 
    Kendisi bana as teşhisi koydu bugün.
    Mr sonuçları
    muayene bulguları
    hla b27+
    4 yıl önce çekilmiş mr da gözükmesine rağmen bugün alevli döneminde yeniden mr çektirmemi istedi. O dönem sadece sol kalçamı etkilemişken şimdi her iki kalçamda gözüküyor belirtiler.
    ne hissedeceğimi bilmiyorum doğru adresi bulmuş olmanın rahatlığı var şu an bende.  doktora çok güvendim açıkçası. 
    Yalnız 3 gündür kusma iştahsızlık ateş problemi yaşıyorum. Doktora söyleyince brucella testi istedi. 
    Böyle bir şey yaşayan var mı ilaç bile içemiyorum çok kötü bir şey:(
    Merhaba sevgili as li arkadaşlarım ve ağrı günlüğüm :)
    Ağrılarım mart ayından beri oldukça hafifledi. Düzenli endol kullanımı ve bazı stresli yorgun zamanları geçirmemle iyileştim gibime geldi. Ama kışın yaşadığım çok şiddetli ağrılardan sonra sağ kalçamda bir kısıtlılık hali kaldı. Bacağımı açamıyorum bağdaş kuramıyorum. Ben bunları sıkıntısız yapabilen bir insanım normalde. Doktor da kontrole çağırmıştı. Gittim salih beye. Anlattım derdimi yine.Muayene edip ağrımın fiziksel olduğunu ve yeni bir mr görmek istediğini söyledi. Tendinit gibi vs vs bir şeyler dedi. 
    Mr çektirmedim hastanede çok pahalıydı bir anlık sinir buhranıyla çıktım :)
    belki yine bir buhranla gider çektiririm.
    (1) mono
  • monomono 5,405 Ankara
    Merak ettim acaba ne kadar istediler?

Belki daha hesaplı yerler filanda vardır, malum memlekette standart diye bir şey yok, herkes tutturabildiğine fiyat istiyor.

... ve ağrı günlüğüm :)
     :super: 
    mono dedi:
    Merak ettim acaba ne kadar istediler?

Belki daha hesaplı yerler filanda vardır, malum memlekette standart diye bir şey yok, herkes tutturabildiğine fiyat istiyor.

... ve ağrı günlüğüm :)
     :super: 

260 liraydı daha 2 ay önce çektirdim aynı hastanede. Dışarda 150 civarı fiyat aldım. Bilmiyorum biraz daha kurcalarsam 100e düşebilirim belki. Hafta içi işe gitmeyip devlette falan yaptırmam bana daha pahalıya patlayacak iş yüzünden ondan böyle araştırdım. :D
    (1) mono
  • monomono 5,405 Ankara
    Araştırmak iyidir, sağlığı kaybediyoruz bari paraları fazla kaybetmeyek  :))
    Müjde! Benimki uzun bir yaz molasından sonra yine geldi. Yürüyemiyorum :)
  • monomono 5,405 Ankara
     :( 
    Sonbahar başında kalça tutukluğu yaşadım buraya da yazmıştım. Sonra geçti gibi bir şeyler oldu. Yoğun bir iş dönemi dış görevlere gönderildim. Döndüğümde stres ve yorgunluktan ben ben değildim. 
    Psikolojim bozuldu iyice.. Tamam herkes yoruluyor ama bakıyorum benim kadar tükenme noktasına gelmiyorlar. Ben nazlanıyomuşum gibi hissediyorum. Zaten iş hayatında kadın olmak zorken bir de bu hastalık beni güçsüz düşürünce sinirleniyorum.
    1 aydır boyun tutulması yaşıyorum. Sadece boynum bu kadar uzun süre tutulmamıştı galiba. Endol fayda etmiyor. Bu arada sinirlerim çok bozulduğu için sanırım ürtiker geçirdim. Neyse ki decort iğneyle hafifledi. 1 haftada düzeldi. 
    Şimdi de yüzümde garip garip kuruma kızartı. 
    boynumun tutulduğuna mı yüzümdeki garip kırmızılıklara mı üzüleyim. Makyaj yapamıyorum azacak iyice diye. Kırmızı kırmızı da geziyorum. As ile ilgili bir şey değildir umarım.. bu tarz cilt problemleri yaşayan var mı?
  • sahinsanlisahinsanli 162 İstanbul
    Geçmiş olsun ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum sürünerek işe gittiğim zamanları bende yaşadım insanlara dert anlatmak insanı daha çok yoruyor. Morali yüksek tutmak şart
    Salazoryprin kullandığım dönem de benim de deri de dökülme ve kızarıklar oluşmuşdu zaten kısa süre sonra bırakmıştım ilacı sıkıntı kendiliğinden yok oldu kullandığınız ilaçların yan etkilerine bakmak lazım en sık neler görülüyor.
    Geçmiş olsun ne kadar zor olduğunu tahmin edebiliyorum sürünerek işe gittiğim zamanları bende yaşadım insanlara dert anlatmak insanı daha çok yoruyor. Morali yüksek tutmak şart
    Salazoryprin kullandığım dönem de benim de deri de dökülme ve kızarıklar oluşmuşdu zaten kısa süre sonra bırakmıştım ilacı sıkıntı kendiliğinden yok oldu kullandığınız ilaçların yan etkilerine bakmak lazım en sık neler görülüyor.

@sahinsanli evet moral gidince hastalık iyice ele geçiriyor ve ben de tam o noktadayım. sadece endol kullandığım için çok yan etkisi olacağını düşünüp de bakmamıştım. Birkaç gün içmiyim zaten işe yaradığı yok..
    Merhaba, daha önce de yazmıştımcilt problemlerim ile ilgili. Kasım ayında ürtiker geçirdim. Daha sonrasında da yüzümde kızarıklıklar çıkmaya başladı ürtikerle alakalı sanmıştım ama geçmedi hala.
    Annemin cildinde rosa hastalığı var ve görüntü çok benziyor. bu sebeple bana kendi kullandığı kremlerden verdi ve gerçekten hafifletti. Ama kullanmayı bıraktım biraz da soğuk yedim fena pörtledi yeniden.
    yabancı kaynaklarda rosanın as ile beraber görülebileceği yazıyor. Yaşayan var mı bu tarz cilt problemleri. Bu arada görntü kesinlikle sedef gibi değil. Egzama ya da roza gibi kızarıklık sadece. 

• McKayaMcKaya 2,593 İstanbul
    Bir dermotoloji uzmanına görünmekte fayda var. Çünkü Rosa ya da Gül hastalığı ile kelebek hastalığı sık sık karıştırılır. Bunu ayırımını ancak hekim yapabilir. 

Rosa'da çene ve alında da kızarıklıklar olur.

Kelebek yani Lupus da ise burundan yanaklara doğru kelebek şeklinde kızarıklık görülür. Lupus AS ikle aynı aileden ciddi bir hastalıktır. Bence kremle filan geçiştirmeyin. Geçmiş olsun.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

zehra franzzefp fannireeder zrmklaud sambarff mukarnas küçükDuygu mor