simponi

2»

Yorumlar

• ueren11 dedi:
    Arkadaşlar herkese merhaba, 2. simponi iğnemi 2 gün önce vuruldum, ilk iğnemden 10 gün sonra falan çok şükür ağrılarım bitti denecek seviyesinde (ki ağrı seviyem gece kalkıp ağlama derecesindeydi) yan etki olarak şuan herhangi birşey görmedik 10-15 günde bir kan ve idrar tahlili ile kontrollerim yapılıyor. Yalnız beslenmeme dikkat etmeye çalışıyorum, vücut direncimi arttıcı yiyecekler(sebze, meyve, kuru yemiş vb.) yemeye çalışıyorum. Herhangi bir yan etki vb. olduğunda sizlerle paylaşırım (inşallah olmaz). İğneyle ilgili ilk izlenimim olumlu yönde. Eğer sizinde diğer ilaçlarla kesilemeyecek derecede ağrılarınız vs. varsa başlayın derim. Yan etkilerinden korkabilirsiniz fakat seçimi kendiniz yapacaksınız yaşadığımız ağrıları acıları bizden daha iyi kimse bilemez.  

• Merhaba,geçmiş olsun. Simponi nekadar kullandınız ? herhangi bir ciddi yan etki oldu mu. Bilgi verirseniz cok sevinirm. @ueren11
  • Herkeze iyi akşamlar. Dün ilk simponi iğnesini oldum. Psikolojik midir bilemiyorum ama sabah eskiye nazaran bi parça rahat kalktım. Gün içerisinde bel kısmımdaki kaslarımdan hareket ettikçe çıtır çıtır sesler geldi. Sanki kulunç kırılıyor gibi. Bugün ayakta biraz fazla kaldım ve ağrım gerçekten çoktu. Yalnız iğneyi yapan hemşire hemen mucize beklemeyin iki üç gün içerisinde etkisini göstermeye başlar ve ikinci iğneyle birlikte hareket kabiliyetiniz artar dedi. Örnek olarak ise bugün 2 km yol yürüyebiliyorsan bir ay sonunda 4 hatta 5 km ye kadar yürüyebilirsin dedi. Tabi bu sadece bir örnekti. Hareketlerini aksatma diye de özellikle not düştü. Bu sayfada aktif olmaya çalışacağım. Tüm as hastalarına Allah şifa versin. İyi akşamlar.

• Herkese iyi akşamlar. Bugün ikinci günüm Sabah tutukluğum nerdeyse yoktu. Yüzümü rahatlıkla yıkayabildim. Fakat gün içerisinde ağrılarım çoğaldı. Sanki hiç simponi kullanmamış gibiyim şuan. Umarım faydası olur. Bu arada hepatit b- zatüre ve grip aşısı oldum. Belki onların etkisi de olabilir. Rabbim hepimize şifa versin.

(1) emos
  • Korkuyorum anti tnf ilaçtan yeme alışkanlığı ve sporun faydası olmazmi salozopryn bana dokundu karaciğer değerlerim tavan yaptı bana akil verirmisiniz...ayrıca bagisikligimiz önemli mutlaka yüksek tutun...

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

zehra franzzefp fannireeder zrmklaud sambarff mukarnas küçükDuygu mor