Hoşgeldin PAGİR

Selam PAGİR

KupaAS - AS Hastaları Dayanışma Grubu'na hoş geldin.

İlk mesajını bu konu altına yazabilir, duygu ve düşüncelerini ve neler yaşadıklarını bizlerle paylaşabilirsin.

Sevgi ve saygılarımızla

Yorumlar

• Arkadaşlar merhaba,Bu siteye yeni üye oldum. Ben de AS hastasıyım. Hikayem çoğunuzla benzer. İlk ağrılarım 22 yaşında otaya çıktı. Uzunca bir süre yanlış teşhis konulduğu için bel fıtığı tedavisi gördüm. Bu tedaviden sonra hastalığın pasif döneme geçmesiyle iyileştiğimi sandım. Ancak hastalık aktifleşince tamamen tesadüfen bir romatolağa gittim ve nihayet 25 yaşında AS hastası  olduğumu öğrendim. Yaklaşık 1,5 yıldır Humıra kullanıyorum. Beni oldukça rahatlattı. Ancak sitede egzersizlerden falan bahsediliyor. Bana hiç böyle şeyler yapmam söylenmedi, yapabileceğim en iyi sporun yüzme olabileceği söylendi. İstanbulda yaşıyorum ve yüzme için çok fazla vakit bulamıyorum. Sonuç olarak ben doktorumu değiştirmeli miyim diye düşündüm aslında. Bana önerebileceğiniz doktorları öğrenmek istiyorum. Şayet site içinde bu bilgileri vermek yasak değilse. Tabi bir de bebek meselesi var. 5 yıllık evliyim ve çocuk sahibi olmak istiyorum. AS hakkında yeterli bilgiye sahip bir de Jinekolog da öğrenmek istiyorum ki her iki doktorla beraber yoluma devam edebileyim. Bu güne kadar gittiğim birçok jinekologtan sadece bir tanesi AS 'den haberdardı. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Hepimiz için acil şifalar diliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum .
  • monomono 5,154 Ankara
    Merhaba hoş geldiniz.Bence o dr.unuzu hemen değiştirin, şu yazdıklarınızda kaç tane ofsayt pozisyonu olduğunu bilseniz değil o dr.a bir daha gitmek, o hastanenin yanından bile geçmezdiniz.  O:-)Dr. önermeleri konusunda eskiden beri çok konu geçmiştir, örn. şuraya bakabilirsiniz.Fakat bence siz dr. aramaktan ziyade biraz bilgi edinmeniz daha iyi olur, yani vakit ayrın ve okuyun AS hakkında eksiklikleriniz var.Bu arada bu konunuzu ilk olduğu ve kendinizden de bahsettiğiniz için size özel açılmış olan konu ile birleştirdim.Geçmiş olsun.
  • Selam ADMİN ve MONOİkinize de teşekkür ederim. Elimden geldiğince bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Zaten buraya da bu yüzden üye oldum. Ofsaytlardan kasıt neydi? Öğrenmek isterim. Teşekkür ederim.
  • monomono 5,154 Ankara
    Üye olmanıza sevindik, yoksa bilgi edinmek için üye olmaya bile gerek yoktur sitemizde, her türlü belgeye ziyaretçi olarakta ulaşılabiliyor.Hastalığınızın teşhisiyle humıra kullanmanızın arasında çok bir zaman yok, Anladığım hemen humıra kullanılmaya geçilmiş, oysa bu ilaçların belli kuralları var, teşhis edilir edilmez AS de kullanılamıyor vs.Ofsayttan kastım buydu, tabii hiç egzersizde önerilmemiş! helede ağrısı sızısı olmayan, tutulumu olmamış yeni teşhis edilmiş birisine egsersiz lafını etmemekte başka bir ofsayttır.Neyse şimdi durumunuz iyiyse dediklerimi çokta önemsemeyin, bir şekilde doğrusunu bilinde, sonra şaşırmayın; ofsaytlar hayatın her alanında var zaten.
  • İzmirde çok iyi bildiğim bir jinekolog var Ahmet Seçkin Önoğlu. Sorularını rahatlıkla sorabilirsin.
Yorum yapmak için Oturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

octopus444 Cevo huozen pzyjesus hallili38 Hafize1958 cande0850 medine-incisi metin.ozkal ramazan FatimaZehra barangocen zagorTenay20 ALİ2580 dere