Karayolları Trafik Yönetmeliği

KARAYOLLARI TRAFİK YÖNETMELİĞİ
Amaç

Madde 1- Bu Yönetmeliğin amacı, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu uyarınca, can ve mal güvenliği yönünden; karayollarında trafik düzeninin sağlanması ve trafik güvenliğini ilgilendiren konularda alınacak tedbirler ile ilgili olarak, Yönetmelikte düzenlenmesi işaret edilen ve gerekli görülen diğer hükümleri (özürlülerin araç edinmesi gibi) bunların uygulanmasına ait esas ve usulleri belirlemektir.
Etiketlendi :

Yorumlar

• ben H sınıfı özürlü ehliyeti için başvurdum ama heyet bana H sınıfı ehliyet  vermedi arkadaşlar bilginize.el.kol.ayak veya b acak kopuk olursa verebileceklerini söyladiler.yani bizim herhangi bir uzuv eksiğimiz  olmadığından sadece hastalık kategorisinde özürlü raporumuz olduğundan H sınıfı ehliyet alamazmışız. Heyetteki dr böyle söyledi ve vermedi.bilginize. yer Antalya Atatürk Devlet Hastanesi.
  • monomono 5,394 Ankara
    İlla uzuv eksikliğini aramak çok saçma gerçekten, gerçi işitme engellilerde alıyor bildiğim bu ehliyeti, onlarda hangi uzuv eksik bilemedim. :dusun:
  • sabrisabri 35 Bursa
    Son zamanlarda AS li olupta H Sınıfı yada B Sınıfı ehliyet için heyete girip ehliyet alabilir araç kullanabilir raporu alan oldu mu?

Bu konudaki tecrübelerinizi paylaşırmısınız?

Hepinize sağlıklı günler diliyorum.
Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

yeterya1987 Narin ermelindapate AliGül hakkisahin95 serdardenizler İsmailOzuluyol İsmailuluyol Pinar TATURAN Betulkz