AS DE KÖK HÜCRE İLE TEDAVİ

Selam arkadaşlar,

1993 yılından buyana bel ağrılarımlarım vardı. 17 yıldır birtürlü teşhis konamadı. 20.10.2010 tarihinde tesadüfi olarak Fizik tedavi doktoru ön teşhisi koydu. Tabii 17 yıldır diğer doktorlar ne yaptı diye sorarsanız hepsi "zurna öttürdü". hatta bazılarının elinden diplomalarını almak lazım. HLA B27 Pozitif çıktı. Ama hastalık 17 yılda çok ilerleme kaydetmemiş. Ama bu arada koşamıyorum, bel düzleşti. Ama yinede fena değilim. Geçte olsa en azından biliyorum hastalığımı. Son 15 gündür hep araştırma yapıyorum. 14.07.2007 tarihinde Ege Uni. Tıp Fak. da rötgen filmerilm çekilecek. Hastalığın gidişatı ve verdiği tahribat ortaya çıkarılacak. Sonrada ilaç kısmı. İlaçların hastalığı bitirmediği ancak durdurdıuğu söyleniyor. Aama karaciğer ve böbrekle verdiği zarar tabi cabası. Şimdiden alternatif tedavi yöntemleri araştırıyorum. Burada sizinle paylaşacağım.

Siz arkadaşlardan tavsiyem buldukları gelişmeleri ayrıntılı adresileri ile buraya yazmaları. Benim bulduğum yer AS tedavi ediyormuş. muş diyorum ben gitmedim. benden raporlarımı istediler. Bu yer almanyada ben raporlarımı göndereceğim.

Bu kliniğin web sitesi : http://www.xcell-center.com/ Türkçe dil seçeneği var. hatta orada bri Gül hanım var onunlar yazışıyorum ( Gül Demircan e-mail :GDemircan@xcell-center.com . İlgi duyanlar gidebilir. Biraz pahalı bir yere benziyor ama. ben şansımı deneyeceğim.

LÜTFEN YENİ TEDAVİ MERKEZLERİNİN İLETİTŞİM BİLGİLERİNİ AYRINTILI VERELİM.

Hepimize Allahtan acil şifalar. Dert veren allah Derman da verir..

Saygılar

Kaya

Yorumlar

• selam kaya öncelikle geçmiş olsun. şu bahsettiğin yerle daha önce bende yazışmıştım bana sadece geçmiş olsun diyebilmişlerdi. bu hastalığa tedavilerinin olmadığını yazmışlardı acaba yeni gelişmelermi var. inşallah sana dedikleri gibidir inşallah şifa buluruz hepimiz. sağlıcakla..
  • KAYASTONEKAYASTONE Yükleniyor... 26
    inşallah.kök hücre tedavisi artık hayal değil. sadece hayal diyen bizim doktorlar.onlar ilaç yazsınlar sürekli.AS gentik bir hastalık. Genetik hastalık insanın temel hücresi (yani tohumlar gibi düşünün) olan kök hücre ile tedavi edilecek bence. Şimdiden hasarlı eklem tedavilerine başalndı bile. Nedense, doktora gidip bu hastalığın teşhisi konulmadan 1 hafta önce başladım kök hücre araştırmasına. Ben sadece omurlar arasındaki disklerde sorun olduğunu düşünerek yaşızmaya başladım.Ama kök hücre ile kıkırdak yaplıyorsa, doku tamiri ne yapılmasın? Engel ne? Eninde sonunda başaracaklar. Bizin tıp dünyasıda "hele bir yabancılar yapsın" diye bekliyorlar. Ülkede Ulusal Doku Mühendisliği Araştırma Enstititüsü bile kurulmadı. 30 yıl sonra artık organlar üretilmeye başlanacak. Bunları ben söylemiyorum. Uluslararası araştırma merkezleri söylüyor. Bizimkiler herzamanki gibi "armut piş ağzıma düş" hesabında. Oysa Yıllar önce (1982) California Universitesinde görev yapan bir türk Prof anlattı "Türkiye neden gen araştırmaları konusunda yurtdışına Doktora öğrensisi göndermiyor diye".Yurtdışına gidenlerin bazıları " Türk Dili Edebiyetı ve İlahiyat Fak. mezunları" Her 2 bölümün sanki Türkiyede doktora yapacağı yer yok gibi. neyse,politika yapmayalım burada..ama bence yeni umutlar var..

selamlar..
  • tUtKuNtUtKuN 1,199 Yurtdışı
    KAYASTONE yazan:
    inşallah.kök hücre tedavisi artık hayal değil. sadece hayal diyen bizim doktorlar.onlar ilaç yazsınlar sürekli.AS gentik bir hastalık. Genetik hastalık insanın temel hücresi (yani tohumlar gibi düşünün) olan kök hücre ile tedavi edilecek bence. Şimdiden hasarlı eklem tedavilerine başalndı bile. Nedense, doktora gidip bu hastalığın teşhisi konulmadan 1 hafta önce başladım kök hücre araştırmasına. Ben sadece omurlar arasındaki disklerde sorun olduğunu düşünerek yaşızmaya başladım.Ama kök hücre ile kıkırdak yaplıyorsa, doku tamiri ne yapılmasın? Engel ne? Eninde sonunda başaracaklar. Bizin tıp dünyasıda "hele bir yabancılar yapsın" diye bekliyorlar. Ülkede Ulusal Doku Mühendisliği Araştırma Enstititüsü bile kurulmadı. 30 yıl sonra artık organlar üretilmeye başlanacak. Bunları ben söylemiyorum. Uluslararası araştırma merkezleri söylüyor. Bizimkiler herzamanki gibi "armut piş ağzıma düş" hesabında. Oysa Yıllar önce (1982) California Universitesinde görev yapan bir türk Prof anlattı "Türkiye neden gen araştırmaları konusunda yurtdışına Doktora öğrensisi göndermiyor diye".Yurtdışına gidenlerin bazıları " Türk Dili Edebiyetı ve İlahiyat Fak. mezunları" Her 2 bölümün sanki Türkiyede doktora yapacağı yer yok gibi. neyse,politika yapmayalım burada..ama bence yeni umutlar var..

selamlar..
    Aynı fikirdeyim... AS'nin tedavisi GENETİK bir hastalık olduğu için, KÖK HÜCRE tedavisinde gizlidr...

Ancak KÖK HÜCRE tedavilerinin önündeki en büyük engel İLAÇ FİRMALARI... Neden derseniz, bir çok hastalığın kesin tedavisinin yapıldığı bir dünyada İLAÇ FİRMALARI tamamiyle yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalabilir...

Bu firmaların bir ayağıda devletlerin içinde, düz mantık milyarlarca dolarlık vergi kaybı, daha ilerisi bu firmaların beslediği siyasiler her türlü engellemeyi yapacaklardır... Ancak güneş balçıkla sıvanamaz eninde sonunda KÖK HÜCRE tedavisi yaygınlaşacaktır...
  • benim anladığım ,kök hücre olayı ,benim kafamı kurcalıyor .işin bu yönü sizcede düşündürücü değilmi ,ha deyip kabul edilecek bi şeymi,yani sağlığım iyi olurken vicdanım rahatsız olacakmı? zaten türkiyede uygulanmaya başlansa bile her hastanın faydalanması bayağı bi zaman alacaktır,zaten pek de umutlanacak gibi değil .
    yani hastalıkda ölüm de insan içindir,bi zamanlar verem çaresizdi ,tedavisi bulundu ,derken kanser,o da binebze tedavi ediliyor ,derken aids yani insanlık daima bir çıkmaza giriyor .hastalık da sağlık da rabbimin takdiri
    selam, bunun vicdan ile ne alakası var ki? sonuçta kendi kök hücrelerini kullanacaklak bildiğim kadarı ile.Ne yani umut olmasın mı? Seninkide laf yani... :)Bilmiyorum. Ben bu ayın sonunda bütün raporlarımı göndereceğim. Heniz daha ilaç bile kullanmadım ama biliyorumki ilaçlar zaten bizi uzun vadede öldürecek.karaciğer ve böbrek yetmezliğinden öleceğime kambur kalmayı yeğlerim (tabiiki allah korusun). ben burada 3 günlük üyeyim. Dğer siteleride biliyorum. Burada bu hastalığı çekiyorsak çok iyi organize olup yeni tedavi yöntenlerini veren yerleri bilmemiz lazım. Herkese saygılar..
    Kök hücre denilince ne anlaşılıyor..?..

Sanırım karışıklık olabiliyor kafalarda...

Kısaca ne olduğunu siteye asalım da buda bilgi olarak bulunsun...
    Kök hücreler vücudumuzda bütün dokuları ve organları oluşturan ana hücrelerdir. Henüz farklılaşmamış olan bu hücreler sınırsız bölünebilme ve kendini yenileme, organ ve dokulara dönüşebilme yeteneğine sahiptir. Bu özellikleri bakımından kök hücreler kanser, sinir sistemi hastalıkları (Alzheimer) ve hasarları, metabolik hastalıklar (diabet), organ yetmezlikleri, romatizmal hastalıklar, kalp hastalıkları, kemik hastalıkları ve daha birçok alanda kullanıma sahiptirler.
    Bizi yakından ilgilendiren yeni bir gelişmenin haberide aşağıda:
    İğneyle kök hücre tedavisi yakın

Yakında kök hücre tedavisi için ameliyat yerine bir iğne yeterli olacak. Bilimadamları vücuda enjekte edilen ve mıknatısla kontrol edilerek hedef dokulara taşınanan kök hücrelerle tedavinin yollarını arıyor.

LONDRA - İngiltere’nin Keele Üniversitesi’nden bir grup bilimadamı, kök hücre tedavisinde çığır açacak yeni bir tedavi yöntemini test ediyor.

Britanya Ulusal Kök Hücre Konferansı'nda duyurulan yöntemle, daha önce ameliyatla ilgili dokulara yerleştirilen kök hücreler, basit bir iğne ile vücuda enjekte edilecek ve buradan mıknatıslar yardımıyla iyileştirilmesi gereken dokulara taşınacak.

Fareler üzerinde gerçekleştirilen testlerde, bu yöntemle kök hücrelerin kemik ve kıkırdak dokulara taşınması ve bu dokularda sağlıklı hücrelerin gelişimi sağlandı.

ntvmsnbc
    Umutsuz olmak bir yana, tam tersine, 10 yıl sonra AS'nin grip gibi iyileştirileceğinden eminim...
  • slm ialclar zamanla öldürüyorlarmı?
    maral83 yazan:
    slm ialclar zamanla öldürüyorlarmı?
    Her ilacın yan etkisi vardır... Ancak bazı ilaçların yan etkileri oldukca tehlikeli sonuçlar doğurabilir...

Örneğin Anti-TNF dediğimiz bağışıklık sistemini baskılayan ilaçlar, bağışıklık sistemini çok zayıflatmasından dolayı olabilecek infeksiyonlar (ör: sepsis, tüberküloz)gibi komplikasyonların yanısıra, malignite (lemfoma), hematolojik bozukluklar (anemi, pansitopeni), demiyelinizan bozukluklar, nöropati, konjestif kalp yetmezliğinin kötüleşmesi, otoantikor ve otoimmunite oluşması, infüzyon hipersensitivite reaksiyonlara yol açabilir

Bu yazdığım sadece tek bir örnek, bütün ilaçların az yada çok yan etkileri mevcuttur... Unutulmaması gereken başka bir gerçekte, ilaçların etkisini yalnız prospektüslerde yazılan bilgi ile sınırlı olmadığının mutlaka bilinmesi gerekir.
  • ewt bende biliyorum yan etkilerini canımı çok sıkıyor ama neyapabilirim ki mecburum kullanmaya ben fmf ve as hastasıyım
  • merhaba. bende 4 yıldır as hastasıyım ve bende sizin gibi düşündüğüm için altarnetif tedavileri araştırdım. sizin bahsettiğiniz siteye bende msj attım ama bana benim hastalığımla ilgili bi tedavilerinin olmadığı cvbı geldi...
  • Zaten tedavi var deseydilerde inanmayınız, Şuan için AS tedavisi malesef yok...
  • slm kaya bey yazını şimdi okudum Allah tan hepimize şifalar dielerim sizde son gelişmeler nelerdir raporları gönderdinmi, bu arada hangi ilacı kullanıyorsun kaç yıldır.
    Kök hücre tedavisi yapan Alman Kliniği AS konusunda tedavilerinin olmadığını yazdılar. Ben salazoprine kullanıyorum. Günlük sporumu aksatmadan yapıyorum. Allah çok şükür ağrım sızım yok. Sigarayı bıraktım. eskisinden daha iyiyim. Sanırım benim AS pasif seyrediyor, Allahtan.Hatta salozıprini de şubat ayında keseceğim doktoruma danışıp.ama bu hastalık sporu seviyor. Günlük aksatmadan spor yapılmalı.Herkese acil şifalar.
  • KAYASTONE yazan:
    Allaha çok şükür ağrım sızım yok. Sigarayı bıraktım. eskisinden daha iyiyim.
    Bende bir bırakabilsem şu sigarayı ne iyi olacak varya, Sene başında içmiyeceğim dedim 5 ay içmedim sonra tekrardan başladım. Sen bırakalı nekadar oldu?
  • monomono 5,405 Ankara
    Geçen hafta bir mecliste bir Baş hekimle sohbetim oldu, dediğine göre kök hücre çalışmaları 2 senedir durdurulmuş, zira bazı dr.lar dava filan açmışlar bu yüzden de çalışmalar durdurulmuş, yoksa yurtdışından filanda bazı hastalıklar konusunda çok gelen ve randevu alanlar filanda olmuş yani.
    Lakin baş hekimin değimiyle "dr.u çekemeyen gene bir dr. olunca" bu işler durmuş/durdurulmuş.

Neyse Baş hekimin dediğine göre kök hücre çalışmaları bu sene tekrar başlamış, artık sekteye uğrar mı uğramaz mı orasıda belli değil tabii.
  • İnşallah devam ederde, bu kök hücre olayı daha çok uzun yıllara yayılacak gibi.
    AS içinde sıra ne zaman gelir oda bilinmez!

Birde Merak ediyorum Acaba AS için kesin bir tedavi bulmaya çalışan doktor veya Prof varmıdır doğrusu merak ediyorum.
  • monomono 5,405 Ankara
    Onu bende merak ediyorum. :)
  • Nedense Hiç Zannetmiyorum be Abi.
    Boşver nede olsa ölmüyorlar bizde bunlardan para kazanıyoruz diye akıllarından geçirdiklerini düşünüyorum :)
  • monomono 5,405 Ankara
    Uğraşan vardırda zira romatizma koca bir dünya illaki vardırda baş hekimin dediği
    "dr.u çekemeyen gene bir dr. olunca"
    meselesi işi bozar, helede ortalık anti-tnf'cilerle filan bu kadar doluyken ve yargıda güce hizmet ederken, zor tabii.
  • ilknurilknur 1 Bursa
    merhaba ben bir yıldır sol dizimde şişlikten rahatsızdım. çeşitli tedaviler uyguladır sıvı birikmesi dediler.

gecen hafta as teşhisi kondu ilerme seyiri nedir hızlımı ilerier

bu durum psikolojimi cok bozdu sanırım daha basındayım ama dizim sürekli şişiyor. :( :( :(

bastırmak için ne yapmalıyım
  • fezegefezege 3 İstanbul
    Merhaba kardeşimde AS teşhisi konmuş. Kök hücre tedaviis ile ilgili bir gelişme var mı acaba?
  • salihttassalihttas 1 İstanbul
    Merhaba yaşım 29 as hastasıyım tanı 2015 yılında konuldu yaklaşık 6 devlet 1 özel hastaneye kalça ağrısı problemiyle gittim sonuç alamadım tavsiye üzerine romatoloji polikinliğine gittim tahliller tetkikler sonucunda as hastası olduğumu öğrendim hastalık askerden geldikten sonra başladı 22 yaş aralığında belirdi aslında bizde genetik miş doktor öyle dedi ve bunu doğrulayan ispatlarda var babamın beli as dan dolayı eğilmiş askerden sonra olmuş buda as nin 22 25 arası ortaya çıktığını koyuyor kısacası ben ülkemdeki sağlık hizmetilerinin iyi şekilde hizmet vermediğinin kanaatindeyim ve insanların sağlığı pekte önemsenmiyor polikinlikler kalabalık ve doktorların üzerindeki hasta sayısı oldukça fazla heleki romatizmal alanda bu daha da kötü durumda tedavi olarak ilk etapta endol kullandım ve alerjenik reaksiyonlar sebebi ile dudağım gözüm vucudumun çeşitli yerlerinde geçici şişlikler oluşmaya başladı bunun sonucunda simponi tek kullanımlık tedaviye eklendi ve ağrılarım da yüzde yüz oranında azalma oldu kötüsü yan etkileri de var tabi tüberkiloz hastalığını yanı veremi tetikliyor vucudda mantar terleme göz seyirmesi kulak çınlaması hapşırma vs gibi etkikeri oldu ama ağrılardan sa bu saydıklarım iyidir neticesinde ilaç 3 aylık veriliyor sonucunda gidip akciğer tahliller yapılıyor ve ağrılar var ise ilaca devam ediliyor ben kendimce ilacın etki süresini hesapladım 1 iğne yaklaşık 4 ay etkili oluyor ve ağrılar tekrar ortaya çıkıyor bunu 5 aya kadar çıkardım yani 3 iğne 3 ay değilde 12 ay kullandım ve şu an yine ağrılar başladı polikinliğe gideceğim ve size elimden geldiği kadar gelişmeleri aktaracağım inşallah ülkemizde bu hastalık ile ilgili yeni tedaviler ve özel klinikler yapılır Allah hastalara şifa versin. 
  • emosemos 1,283 Istanbul
    https://www.facebook.com/drayhanbekmez/

Bir süredir bu doktoru takip ediyorum facebook sayfasından.yakın zamanda as li birine uyguladı kök hücreyi .sonuçları merakla takip ediyorum
  • mabummabum 1 İçel (Mersin)
    Merhabalar kök hücre ile ilgili bir gelişme yok mu takipteyiz..
  • Herkese merhaba ve gecmis olsun.
    Bana da 3 ay önce sakroileit var dediler çok bir sorunum yoktu endol verdiler her zamanki gibi sonra ilacı bırakmak istedim şuan ilaç kullanmadan önceki halimden daha kötüyüm.  
    Bir ftr uzmanı ile görüştüm o ilaçların boş olduğunu ve acilen bana bir isim verdi adanada inci hanım başkent hastanesinde . Oraya git gen tedavisi ol hemen dedi. ' bu yaptigim dogru değil ama kurtar kendini kullanma o ilaclari' dedi bana . Bir de youtube da ceyhun nuri diye bir doktor var bu hastaligi tamamen iyilestirebilgini söylüyor.  Haberiniz var mı ya da bilginiz ?
  • arkadaşlar selamlar.herkese geçmiş olsun.ben irandan yazıyorum size.30 yıldır as ıle yaşıyorum ve bu süreçte kendime hiç iyi bakamadım çünkü başka şeyler buna engel oldu ancak son bir aydır su terapisine başladım.ağrılarım tamamen bitti diyebilirim.omurga goğüs kafesi , sırt ve kalçalarda hiç bir ağrım yok.oyleki ilaç kullanmadan hayatımı devam edebiliyorum.ancak bildiğim kadarıyla ilaç iltahabı kuruttuğu için kullanmazsak hastalıgın ilerlemesine yardımcı olmuş oluruz ve bu kotu gelişmelere sebep olabilir.ancak bunca zamandır beni tek rahatlatan sudaki egzersizler oldu ve inanılmaz rahatlatıcı.ekstra bilgi isteyen olursa daha detaylı yazabilirim.

• lütfen su terapisi nasıl birazda bilgi yazarmisin

• Su terapisi yapan nereler var? Bir de kök hücre tedavisinden bir haber var mı? Bu yorumlarda bahsedilen Başkent Hastanesi İnci Hanım a giden var mı? Gen tedavisi nedir? Bilgilendirirseniz sevinirim

Yorum yapmak içinOturum Açın yada Kayıt Olun .

Bugün doğanlar

dinocan leann64l nellyhooks okyyldz madelz62 kuzan86 huridemaltun müberra